15 chýb, ktoré každý robí pri varení vajec

vajcia

Pokorné hladké gule, vajcia sú čarovným jedlom, ktoré - pre nás šťastie - je ľahko dostupné tuctom. Vynikajúcim zdrojom bielkoviny a ďalšie základné vitamíny a minerály , každé vajce je samostatný potravinový zázrak. Základnou raňajkovou surovinou v mnohých domácnostiach sú vajcia, ktoré sa dajú pripraviť rôznymi spôsobmi. Možnosti sú bohaté, od jemne miešaného a jemne pošírovaného až po efektívne uvarené natvrdo.


Varenie vajec je klamne jednoduché. Aj keď sa zdá, že sú takmer detsky ľahké na varenie, je náročné s nimi pracovať. Najlepšie ti poslúži, keď poznáš niekoľko obchodných trikov, vďaka ktorým sa vyhneš gumeným vajciam, vďaka ktorým sa budeš cítiť opustený. Tu je sprievodca, ktorý pomáha predchádzať častým (ale zbytočným) zločinom páchaným na sľubných jedlách z vajec.Miešané vajcia: pomocou liatinovej panvice

Praženica

Miešané vajcia sú ľahkým výberom do rušných ráno, keď si chcete vychutnať raňajky, znížiť čas potrebný na prípravu jedla a cítiť sa plní až do obeda. So svojimi jemnými tvarohmi a bohatou chuťou nie je divu, že tento vaječný prípravok získa toľko lásky. Ľahko sa vyrábajú a rovnako ľahko sa dajú pokaziť. Vyvarujte sa niekoľkých bežných chýb a zistíte, že si každý deň pochutnávate na krémových a nadýchaných vajciach. Dajte zbohom suchým a hubovitým hubám a kričte „ahoj!“ na mäkké a slávne.
najlepšia špecialita pizza dominos

Jedna veľká chyba? Nepoužívajte liatinovú panvicu na varenie miešaných vajec, napríklad ani na štipku. Nestojí to za to. Vaše vajcia sa budú na panvici lepiť ako šialené, asi tretina zmesi bude nepožívateľná a prilepená na dne. Či už pripravujete praženicu alebo naloženú omeletu, vždy používajte nelepivú panvicu, aby ste sa vyhli nepríjemnému vyčisteniu a nepríjemnému odpadu.

Keď už hovoríme o omeletách, výroba by mala byť v repertoári každého dobrého kuchára. Takže rozbijeme nejaké vajce a naučte sa pripraviť klasický recept na omeletu ktorá posunie raňajky na vyššiu úroveň.Miešané vajcia: Varenie vajec na prudkom ohni

vajcia v panvici

Vajcia sa prekvapivo rýchlo varia, takže už nikdy nebudete chcieť pripravovať praženicu na vysokej teplote. Je to zaručený spôsob, ako sa ocitnúť s nechuťou pri konzumácii vajec, ktoré sú suché, keď všetci vyjdú. Predhrievajte panvicu na strednom ohni a po pridaní vajec ju znížte na stredne nízku. Varenie na mierne miernom ohni vám umožňuje kontrolovať rýchlosť varenia vašich vajec a zároveň im pomáha pri rovnomernom varení.

Milovník miešaných vajec Keith Kamikawa sa rozhodol pre svoju strednú teplotu „najlepší recept na miešané vajcia.“ Varenie vajec netrvá dlho a ako Kamikawa poznamenala, „vajcia sa budú aj naďalej variť a stuhnú aj po vypnutí tepla“, takže vysoká teplota nie je nutná.Miešané vajcia: Miešanie vajec na panvici

miešanie vajec

Toto jedlo je také ľahké, aké je, takže ani neuvažujte nad praskaním vajec priamo do panvice, aby ste ušetrili jedlo alebo vnímaný čas. Áno, áno, vaša logika vám hovorí, že ich môžete jednoducho vyškriabať do panvice a všetko bude v poriadku. A možno to bude fungovať, ale nebude dobre . Výsledkom tejto takzvanej skratky budú neatraktívne pruhované vajcia, ktoré sú nerovnomerne zmiešané. Len do toho a použite tú misku navyše. Pred pridaním do panvice vajcia poriadne premiešajte.

Miešané vajcia: Vajcami nehýbte

vajcia na panvici

Pretože sa vajcia varia tak rýchlo, chcete ich v panvici presunúť a vytvoriť tak vlnitý tvaroh. Ak ich necháte nedotknuté na teple, zatiaľ čo budete robiť niečo iné, znamená to, že sa na dne rýchlo vytvorí kôrka. Podľa definície sú kôry suché. Suché praženicu určite nechcete. Existuje horší osud pre miešané vajcia? Varovanie spojlera: nie je.

Miešané vajcia: Vajcia nechajte na stále horúcej panvici, keď je mimo ohňa, pripiecť

praženica

Varenie pri prenose je realita, na ktorú treba pamätať. Panvica z vašich vajec zostane horúca ešte nejaký čas po tom, čo ju vyberiete zo zdroja tepla, takže ich po ukončení varenia už v nej nechcete nechávať. Zvyškové teplo z panvice bude pokračovať vo varení vajec, čím ich efektívne vysuší. Hneď ako sú vaše vajcia hotové, preložte ich do misky alebo na tanier. Ak ich neservírujete okamžite, voľne ich zakryte fóliou, aby boli teplé.

Pošírované vajcia: používajú sa menej ako čerstvé vajcia

pošírované vajcia

Pošírované vajcia sú krásne na pohľadanie, ale ich výroba môže byť spočiatku náročná. Ich jemná textúra a takmer dokonalá forma sú veľkými lákadlami - nehovoriac o pôvabe ich žiarivo žltých, smiešne sexi, vytekajúcich žĺtkov. Už nie je potrebné odsúvať túto prípravu vajec do ríše luxusných reštauračných brunchov. Ak sa vyhnete hrstke bežných chýb, môžete si vajíčka Benedikta vychutnať vo svojej domácnosti kedykoľvek budete chcieť.

Čím sú vajcia staršie, tým viac bielka redne a stáva sa menej viskóznym. Pošírovanie starých vajec zase spôsobí, že sa bielka rozdelia na prúžkované vlákna, ktoré zamotávajú vodu. Ak chcete použiť čerstvé vajcia, musíte dosiahnuť, aby bieli zostali súdržní, čo vedie k tomu, že hotové výrobky budú držať pohromade.

anthony bourdain chlap fieris

Pošírované vajcia: Vajcia sa pridávajú priamo do vody

vajcia

Pytliactvo vajec vyžaduje ľahkú ruku, jemný dotyk. Chcete sa vyhnúť prasknutiu vajec priamo do vody, aby ste mohli lepšie kontrolovať ich vstup. Profesionálny tip: Popraskajte ich na malé plytké misky a odtiaľ ich vložte do vody. Malo by dochádzať k nulovému rozstrekovaniu a určitej miere jemnosti.

Pošírované vajcia: Pridajte ocot do hrnca pred pridaním vajíčka

ocot

Mnoho receptov požaduje ocot vo vode na varenie pred pridaním vajec. Aj keď možno budete chcieť, aby kyslosť urýchlila rýchlosť varenia vašich vajec, majú tendenciu držať sa spolu lepšie, keď sa do vajec pridá malé množstvo octu skôr, ako ich vložíte do vody. Kontakt je menej rozptýlený a koncentrovanejší. Skús to!

Pošírované vajcia: Pridanie vajca do príliš horúcej alebo príliš studenej vody

vriaca voda

Keď pytliakujete vajcia, veľmi záleží na vašej vode. Ak je vaša voda úplne vriaca, je príliš horúca a spôsobí odtrhnutie pruhov z bielkov. Ak voda nie je dosť horúca, všimnete si, že sa bielkoviny a žĺtky úplne oddeľujú. Kľúčom je uľahčiť vajcia, aby sa dostali do vody, keď je mierne vrie - to znamená, že niektoré malé bublinky sú viditeľné priamo pod hladinou vody, ale nerozvaria sa.

Pošírované vajcia: korenie vody

soľ na vajcia

Pretože solíte vodu na varenie všetkého ostatného - špagety, zemiaky atď. -, môže vás lákať urobiť to isté, keď pytliaknete vajcia. Nerob to! Soľ rozkladá jedlo, a preto chcete, aby jej prítomnosť zjemnila cestoviny a výdatnú zeleninu. Nechcete, aby sa vám bielkoviny vo vajciach rozložili, keď ich pridáte do vody. Práve naopak: Potrebujete tých bielych, aby ste zostali spolu. Dochutenie si odložte, keď sú vajcia hotové.

Varené vajcia: Vajcia pridáme do horúcej vody

varené vajcia

Varené vajcia sú jednoduché, neprikrášlené krásky, ktoré možno niekedy podceňovať. Ale úprimne povedané, sú perfektné pre toľko vecí. Šľahačkový vaječný šalát? Skontrolujte. Zesty deviled vajcia prísť brunch hour? Skontrolujte. Chrumkavý tartínový topping? Skontrolujte. A sú rozkošné úplne samy, a to posypaním vločkovanou morskou soľou a čerstvo mletým čiernym korením. Naučte sa tieto tipy a rýchlo sa stanete posadnutými varenými vajíčkami.

je zázvorové pivo dobré na podráždenie žalúdka

Ľudia obyčajne pridávajú svoje vajcia do vody na varenie, akonáhle sa uvarí. Toto je prirodzený krok, ktorý sa zdá správny, pretože do vriacej vody často pridávame ďalšie prísady. Studené vajcia z chladničky sú však pravdepodobnejšie prasknuté pri priamom kontakte s horúcou vodou. Ak sa tomu chcete vyhnúť, opatrne vložte vajcia do prázdneho hrnca a potom ich podlejte studenou vodou.

Varené vajcia: Vajcia necháme po celú dobu variť pri varu

varenie vajec

Ak vajcia necháte po celú dobu variť vo vriacej vode, je to bezpečný spôsob, ako ich prevariť. Aby ste sa vyhli rušivým sivým žĺtkom nadmerne uvarených vajec, nezabudnite hrniec odstaviť z ohňa, hneď ako voda zovrie. Aj mimo tepla zostáva voda stále dosť horúca, takže vaše vajcia sa budú jemne pripravovať. Nechajte ich stáť asi 10 minút vo vode pre vajcia uvarené na tvrdo a asi 5 minút pre výsledky uvarené na mäkko.

Možno hľadáte dobré využitie pre hrniec plný vajec uvarených na tvrdo? Máte šťastie, pretože budete chcieť pripravte si tento recept na vaječný šalát znova a znova.

najlepšie reťazce reštaurácií s raňajkami

Varené vajcia: Po odstavení hrnca z ohňa nechajte vajcia príliš dlho v horúcej vode

varenie vajec

Varené vajcia si vyžadujú pozornosť. Ak necháte vajcia v horúcej vode príliš dlho po vypnutí ohňa, vajcia sa uvaria mimo fázy varenej na mäkko alebo natvrdo a stanú sa z nich smutné gumené drobnosti. Nastavte časovač podľa toho, ako máte najradšej vajcia, a pomocou štrbinovej lyžice ich ihneď vyberte z horúcej vody, keď sa časovač vypne.

Varené vajcia: Vajcia olúpte predtým, ako vychladnú

varené vajcia

Aj keď môže byť lákavé ihneď po dokončení varenia vajcia olúpať, chvíľu počkajte. Doba chladenia umožňuje, aby sa vajíčko mierne oddelilo od škrupiny, čo spôsobí, že sa proces lúpania nebude podobať masakru. Ak ste ako väčšina ľudí, boli ste predtým netrpezliví a skončili ste s veľkými kúskami vajec prilepených na škrupine. Nie je potrebné narážať na smutné husle, stačí počkať niekoľko minút!

Varené vajcia: V hrnci sa natlačí príliš veľa vajec

varenie vajec

Možno chcete variť veľkú dávku vajec po zvyšok týždňa. Možno je váš väčší hrniec v umývačke riadu. Z akýchkoľvek dôvodov sa niektorí ľudia snažia v príliš malom hrnci uvariť príliš veľa vajíčok naraz. Vyhýbajte sa preplneniu, kedykoľvek je to možné. Pretože väčšina kachlí sa ohrieva trochu nerovnomerne, umiestnenie príliš veľkého množstva vajec do tesnej blízkosti zvyšuje pravdepodobnosť nerovnomerného varenia. Nie je priestor pre malých chlapcov, aby sa pohybovali! Môžu dokonca čeliť čelným nárazom a prasknúť. Fuj.

Miešané vajcia: pomocou mlieka

praženica

Je to trochu odvekej múdrosti, však? Všetci počuli, že by ste mali pridajte do svojich praženičiek trochu mlieka urobiť ich ešte oveľa lepšími, ale zistili sme, že to tak nie je. Ako, vôbec.

Namiesto definitívneho vylepšenia vašich miešaných vajec môže pridanie mlieka urobiť ešte ďalšie veci - a nič z toho nie je dobré. Nielenže to zmierni túto výraznú „vajcovitú“ chuť, ale zmení sa to aj textúra. Hrozí vám riziko, že vaše vajcia budú príliš tekuté a vážne, existuje niečo nechutnejšie ako tekuté miešané vajcia? Bude to mať tiež dosť negatívny vplyv na farbu vašich vajíčok a namiesto tej žiarivej a žiarivej žltooranžovej dostanete niečo, čo ... no, povieme to. Vyzerá to ako sople. Pridajte k tomu možné následky textúry a niet divu, že veľa ľudí jednoducho nemôže praženicu miešať.

Ak bezpodmienečne musíte niečo pridať, skúste na konci varenia pridať trocha masla. Znížite gumu a vyhnete sa všetkej hrubosti, ktorá z mlieka môže plynúť.
Kategórie Exkluzívny Fakty Mená