Ako opraviť príliš hustú brusnicovú omáčku

 Brusnicová omáčka v miske Pixel-Shot/Shutterstock Julia Mullaneyová


Do dokonalosti sa zapája množstvo prvkov Večera vďakyvzdania . Ak sa čo i len jedna príloha nespojí tak, ako ste si mysleli, môže to celé jedlo znechutiť. Našťastie existuje veľa rýchlych riešení problémov, ktoré dokážu jedlo vrátiť späť na správnu cestu – záleží len na tom, čo je na ňom zlé.Brusnicová omáčka je základnou prílohou k jedlu, ktorá bola spopularizovaná na začiatku 20. storočia Insider . Dnes sa zdá, že ľudia z toho majú zmiešané pocity. Jeho rôsolovitá textúra spojená s horkosladkou príchuťou spôsobili, že jedlo je trochu kontroverzné, niektorí ľudia ho milujú a niektorí ho nenávidia. Reddit užívatelia to dokonca obhajovali, pričom jedna osoba povedala: 'Je to jedno z mála kyslých potravín v celej nátierke na Deň vďakyvzdania. Pretože je všetko také bohaté a mastné, brusnicovú omáčku môžete spárovať s čímkoľvek.' Niekto iný to však negatívne prirovnal k ananásu na pizzi.
Textúra môže mať vplyv na to, či sa ľuďom omáčka páči alebo nie, a preto nechcete, aby bola vaša brusnicová omáčka taká hustá, že by sa dala ťažko jesť. Ale ako to napravíte, keď omáčka nevyjde úplne správne?

Ako riediť brusnicovú omáčku

 Brusnicová omáčka s košíkom brusníc Chamille White/ShutterstockV závislosti od toho, čo hľadáte so svojím recept na brusnicovú omáčku , mohlo by to byť jedno, keby to bolo trochu husté. Napriek tomu, ak to chcete považovať skôr za omáčku, potom želé podobná príloha nebude fungovať. Podľa EatingWell , na príliš hustú omáčku existuje rýchle riešenie: Stačí pridať vodu. Zriedením omáčky trochou vody zabezpečíte, že pri chladnutí príliš nezhustne. Pre trochu väčšej chuti ju môžete zriediť aj pomarančovou šťavou.

Prečo je teda omáčka v prvom rade príliš hustá? EatingWell hovorí, že je to dôsledok prasknutia príliš veľkého množstva bobúľ; sledujte omáčku a odstráňte ju zo sporáka skôr, ako všetky brusnice prasknú.Williams-Sonoma hovorí, že cukor tiež pomáha zahustiť omáčku, takže ak ju urobíte príliš sladkú, mohla by zhustnúť viac, ako ste dúfali. Majte na pamäti, koľko cukru pridávate do receptu; môžete ho pridávať aj po častiach, aby ste sa uistili, že omáčka nevytvorí želé podobnú štruktúru.