Ako vyzerajú typické raňajky v Portugalsku

 Typické portugalské raňajky vasanty/Shutterstock Vedran Maslovár


Môže byť skvelé rozbiť svoje bežné rutiny tým, že sa vydáte na výlet. A Ahoj svet uvádza, že cestovanie na miesta, ktoré sme ešte nevideli, pomáha nášmu duševnému zdraviu a robí nás šťastnejšími ako tí, ktorí neradi cestujú. Ak radi objavujete nové miesta, niektoré z vašich ciest vás možno priviedli do Portugalska, ktoré sa nachádza na západe Európy. Jeho hlavné mesto Lisabon je jedným z najstarších miest Európy.Portugalsko je tiež rodiskom mnohých objaviteľov, ako sú Ferdinand Magellan a Vasco de Gama. A knihomoľov určite poteší, že najstaršie kníhkupectvo na svete sa nachádza v Lisabone a siaha až do roku 1732. Expatica ). Okrem toho fortifikované víno (Port), historické miesta a krásna hudba fado, Portugalsko má tiež množstvo tradičnej kuchyne a chutných jedál, ktoré môžete ochutnať pri návšteve krásnej krajiny (za Ahoj prieskumník ).
Typické portugalské raňajky zahŕňajú chlieb, syr, šunku, pečivo a kávu

 Bolo de arroz a káva s mliekom tastytraels/Shutterstock

a1 steaková omáčka pôvod

Z Portugalska uvádza, že hoci si veľa ľudí myslí, že Portugalci jedia pudingové pečivo pastel de nata hneď ráno, pravda je trochu iná. Typické portugalské raňajky zahŕňajú čerstvý chlieb, plátky syra a šunky, džem a šálku kávu s mliekom na boku. Chuť Lisabonu odhalil, že miešané vajíčka sú pre mnohých ľudí životaschopnou možnosťou raňajok, rovnako ako sendviče s klobásou chourição alebo údené bravčové karé nakrájané na tenké plátky.Na vidieku si ľudia spájajú slané plátky syra s dulovou pastou. A v pastelarias, portugalských kaviarňach a cukrárňach, si miestni doprajú pečivo, sendviče, šunkové a syrové croissanty, kávu a čerstvo vytlačený pomarančový džús. Prípadne môžete vyskúšať základ pastelária s názvom bolo de arroz, muffin vyrobený z ryžovej múky. však Lisbongo tvrdí, že Portugalci jedia pečivo a sladké dobroty o niečo neskôr ráno, okolo 11:00.

Káva je tiež nevyhnutným ranným rituálom. Niektoré z najbežnejších možností sú meia de leite (podobné latte), abatanado (espresso a horúca voda) a galão (veľká šálka espresso s mliekom). S tak širokým výberom raňajkových jedál a nápojov si v Portugalsku každý nájde niečo. Ušetrite si miesto na obed, pretože existuje mnoho ďalších chutných jedál, ktoré môžete vyskúšať, ako sú sendviče francesinha, solená treska a guláš s názvom cozido à Portuguesa (na Devour Tours ).


Kategórie Iné exkluzívne Tipy