Ako Wolfgang Puck upgraduje svoju zemiakovú kašu

 Wolfgang Puck s úsmevom na červenom koberci v hrubých okuliaroch Gabe Ginsberg/Getty Adrianna MacPhersonová


Zemiaky SN sú jednou z najpohodlnejších potravín. Sú krémové, dekadentné, nabité sacharidmi a skvele sa hodia k obrovskému množstvu ďalších útulných jedál, od jemnej a šťavnatej sekanej až po pečené kura s dokonale opečenou a chrumkavou kožou. A sú to jedlo, ktoré umožňuje kuchárom rozvinúť svoju kulinársku kreativitu. Jednoduchosť zemiakovej kaše znamená, že nemôžete príliš divoko pridávať veľa vecí, ktoré ju premenia na úplne iné jedlo. Môžete však urobiť malé vylepšenia, aby ste zvýšili svoju zemiakovú kašu, napr Food Network demonštruje.Môže to zahŕňať použitie bohatšieho typu mlieka, napríklad výmenu štandardného mlieka za hustú smotanu alebo crème fraîche. Možno sa rozhodnete oživiť pudingy syrom alebo návalom chuti s doplnkom, ako je chipotle paprička. A potom sú tu samozrejme koreniny a koreniny. Napríklad Guy Fieri prisahá tým, že pridá wasabi prášok, aby dal jeho podpisová zemiaková kaša kopanec.
Ale niekedy to, čo potrebujete posunúť jedlo na novú úroveň, je jednoduchá ingrediencia, ako šéfkuchár Wolfgang Puck demonštruje so svojou obľúbenou inováciou pre zemiakovú kašu. Ešte lepšie je, že jeho tip používa prísadu, ktorú ste pravdepodobne už plánovali použiť vo svojej zemiakovej kaši, len pripravenú trochu inak.

Jednoduchá inovácia – zhnednite maslo

 Maslo v liatinovej panvici Moving Moment/ShutterstockWolfgang Puck zdieľa krátky videoklip na TIK tak v ktorom rozlial svoj upgrade zo zemiakovej kaše a predviedol, ako by mala zemiaková kaša vyzerať. V šesťsekundovom videu Puck pripraví várku dekadentne vyzerajúcej zemiakovej kaše a potom ukáže panvicu naplnenú veľkým množstvom masla, ktoré opraží a potom mrholí na špajdle.

To je pravda – všetko, čo musíte urobiť, je zhnednúť maslo, namiesto toho, aby ste ho pridali tak, ako je. Podľa Pucka hnedé maslo dodáva o tonu viac chuti ako bežné maslo, čo vyrovná každý recept na zemiakovú kašu. Ako The Kitchenn Počas procesu zhnednutia sa uvarí časť vody, čím sa zintenzívni dekadentná chuť masla. A proces zhnednutia skaramelizuje mliečnu sušinu v masle, čo dodáva jemne orechovú chuť.Pre tých, ktorí chcú byť procesom poprechádzaní o niečo viac, má Puck k dispozícii dlhšie video TIK tak v ktorej robí dávku zemiakovej kaše od začiatku do konca.

Nie ste si celkom istí, ako zhnednúť maslo? Ako Jačmeň a šalvia demonštrovať, všetko, čo musíte urobiť, je rozpustiť maslo na panvici na nízkej teplote, kým nezačne bublať a nakoniec nadobudne karamelový odtieň – mali by ste ho vidieť a cítiť, keď bude hotové.
Kategórie Exkluzívny piť faktov