Tajomstvo Altona Browna pre dokonalý popcorn

pukance YouTube

Príprava popcornu - a nie, nehovoríme o druhu mikrovlnnej rúry - nie je najťažšia vec na svete. Nakoniec, aké ťažké je vysypať niekoľko zŕn kukurice? Hoďte trochu soli a masla a to je skoro všetko, že? Nie. Nerd veda o potravinách Alton Brown všetko je o nájdení úplne najlepšieho spôsobu varenia jedla, ktoré by sa na povrchu mohlo zdať ľahké, ale príliš často sa ľudia mýlia. Či už ide o varenie cestovín, alebo v takom prípade prípravu popcornu, Brown urobí skratky iba vtedy, ak povedie k lepšiemu produktu.


Dobrá správa je, že na výrobu skutočne chutnej misky s pukancami potrebujete iba kovovú misku a trochu hliníkovej fólie - to je všetko. Môžete vrátiť efektný výrobca popcorn, ktorý ste vybrali z Amazonu, pretože tu nie je potrebný. Brown odporúča použiť 100 gramov jadier popcornu, čo predstavuje zhruba 3,5 unce, na zdieľateľnú misku popcornu (prostredníctvom YouTube ).mod pizza keto kôrka

Alton Brown namiesto toho vymení maslo za ghí

ghee

Maslo by sa mohlo javiť ako rozumná voľba na pomoc popukaniu týchto jadier, ale Brown to neodporúča, pretože pravdepodobne len zhorí na dno misky. Hovorí, že arašidový olej je úplne v poriadku, ale ak chcete mať oveľa chutnejšiu chuť, použite ghí. Technicky je ghí maslo, ale bolo objasnené, čo znamená, že bolo vypäté, aby odstránilo všetku vodu, a dusilo ho, aby malo sladkú a orechovú príchuť (prostredníctvom Dobrú chuť ).
Brown do jadier pridáva 38 gramov alebo „zhruba 3 polievkové lyžice“ ghí a pripúšťa, že by sa to mohlo zdať ako veľa, ale je tu dôvod na také zdravé množstvo. 'Viem, že to vyzerá ako veľa tukov, ale radšej by som do toho tukal a nepridával som ich neskôr,' vysvetlil Brown.

Ďalej pridajte do jadierok svoju soľ. Máte pravdu, skôr ako na nich dopadne horúčava, osolte tieto šteniatka, pretože to pomôže soľ rovnomerne rozptýliť, ako keby ste počkali, kým vyskočia. Niektorí odborníci na popcorn však nesúhlasia a tvrdia, že predsolenie je chyba popcorn , tak si to možno vyskúšajte sami.Je načase, aby sa tieto jadrá dokonale rozbehli

miska na popcorn YouTube

Teraz pevne obalte kúsok alobalu cez hornú časť svojej kovovej misy a vyrazte do nej vidličkou alebo nožom niekoľko otvorov. Takto sa para odvzdušní. 'Ak tam zostane para, urobí to popcorn slaným,' povedal Brown.

Misku postavte na stredné teplo a až začnete počuť, ako sa topí maslo, trochu ju pretrepte. Pravdepodobne budete chcieť použiť nejaké kuchynské utierky alebo chňapky, pretože táto misa bude horúca. Technicky by ste mohli použiť hrniec, ale krivka misky umožní, aby vyskočené jadrá lepšie stúpali do strán, zatiaľ čo nevysunuté jadrá zostávajú bližšie k teplu na dne.Akonáhle praskanie začne odumierať, ste pripravení ho odstaviť z ohňa a pridať nejaké ďalšie dochucovadlá - Brown uprednostňuje japonský ryžový korenie furikake - pre väčšiu chuť pred tým, ako sa pustíte do kopania.