Naozaj si môžete uvariť steak v mikrovlnnej rúre?

Steak

Škoda zlej mikrovlnky. Aj keď sa dá nájsť takmer v každej kuchyni, kancelárskej miestnosti, samoobsluhe a hotelovej izbe, v prípade vážneho varenia sa to stále považuje za žart. Foodies sa môžu pochváliť a blogovať o svojich kulinárskych experimentoch zahŕňajúcich hrnce Instant Pots a stroje sous-vide a každý, kto prizná praktizovanie mikrovlnnej rúry, je prakticky považovaný za kandidáta na sériu Hulu Najhorší kuchári v Amerike . Je však dosť prekvapivé, že tento prístroj „škaredého káčatka“ sa dá použiť aj na nielen ohrev zvyškov jedla - používaj mikrovlnku pošírovať vajcia, pripiecť si oriešky, vyšľahať takmer bez námahy rizoto a áno, môžete dokonca použite ho na uvarenie steaku .


Pravdaže, mikrovlnka asi je nie ako by ste sa rozhodli pripraviť ten drahý kúsok hovädzieho dobytka Wagyu, ktorý ste si vybrali v remeselníckej cukrárni, ale ak chcete len peknú sviečkovicu bez toho, aby ste sa museli trápiť s ohrievaním panvice alebo brojlerov alebo s grilovaním, poriadnou steakovou večerou v minút je tvoj na nuking.Ako sa varí steak v mikrovlnnej rúre

Steak v mikrovlnke

Najskôr budete musieť svoj steak rozmraziť, pretože mrazený steak nie je vhodný na prípravu v mikrovlnnej rúre. Akonáhle je steak rozmrazený, vyberte ho z chladničky a nechajte ho hodinu alebo dve odležať, aby dosiahol izbovú teplotu, pretože pri varení zabráni jeho vysušeniu. Steak potľapkajte papierovou utierkou a potom z oboch strán dochuťte soľou, korením a ďalšími chuťovými prísadami, ktoré chcete - ale žiaden olej! Olejovanie steaku môže spôsobiť jeho pripálenie a tiež spôsobiť neporiadok v mikrovlnnej rúre.
Vložte steak do mikrovlnnej rúry bezpečnej na varenie, potom ho varte na vysokú teplotu (toto je do značnej miery predvolená teplota mikrovlnnej rúry, ak ste sa nikdy neobťažovali zistiť význam všetkých tých ďalších tlačidiel) na päť až sedem minút a jedenkrát ho otočte asi v polovici.

Keď váš steak odpočíva, stačí prihodiť zemiak do mikrovlnnej rúry na klasický steakhouse. Všetko, čo musíte urobiť, je teraz namiešať rýchle martini a budete pripravení na slávny večer flámovania. Šialení muži na Netflixe už po jedenástykrát.


Kategórie tv-a-filmy tipy Mená