Chyba, ktorú robíte pri tvarovaní hamburgerov na grile

  Hamburgery varenie na grile Mesut Zengin/Getty Jennifer Mathewsová
Američania milujú hamburgery! V priemere skonzumujeme 50 miliárd ročne, čo je dvakrát viac ako naše ďalšie obľúbené letné jedlo, hotdogy. To je neuveriteľných 140 miliónov hamburgerov denne, pričom každý z nás robí svoju časť tým, že zje približne 156 hamburgerov vyvolávajúcich potenie mäsa ročne. „Celohovädzie karbonátky, špeciálna omáčka, šalát, syr, kyslé uhorky, cibuľa na sezamovej žemli“ sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej „národnej kuchyne“ podľa USA Today .
je brusnicový džús pre vás zlý

Podľa Burger Web 71 % všetkého hovädzieho mäsa skonzumovaného v reštaurácii je vo forme hamburgerov. Tradičný hamburger z mletého hovädzieho mäsa podávaný medzi dvoma burgerové žemle nie je jediný spôsob, ako si vychutnať tento sendvič. Keďže niektorí Američania prijímajú zdravšiu a štíhlejšiu stravu hamburgery sú vyrobené z neočakávaných ingrediencií ako mletý bizón, morka, kuracie mäso a nakrájané ryby ako tuniak, losos a krevety. Tieto chutné alternatívy nájdete na jedálnych lístkoch rýchlych reštaurácií po celej krajine (za Upserve .) Na rozdiel od mäsových guľôčok alebo sekanej, ktoré obsahujú spojivá ako strúhanka, hamburgery by mali obsahovať mleté ​​hovädzie mäso a koreniny ako soľ a korenie, a to je všetko. Podľa USDA nemôžu hamburgery obsahovať „vedľajšie produkty alebo nemäsové plnidlá“ (per Brittanica ).

Zatiaľ čo skromný hamburger je jednoduché jedlo na prípravu, ako každý recept, začína sa kvalitnými surovinami a správnou technikou. Či už je preferovaný spôsob varenia opekanie na panvici, dusenie, drvenie, grilovanie alebo grilujte svoje hamburgery A či už ho máte radi obyčajné, obložené syrom alebo nahromadené a pokvapkané omáčkou, tvarovanie burgeru je rozhodujúce pre váš úspech.Vyhnite sa tejto chybe pri príprave hamburgerov

  ručné tvarovanie hamburgerov Valeri Pavljuk/Shutterstock

Kuchári sa zhodujú, že dobrý hamburger začína tučnou zmesou mletého hovädzieho mäsa pre chuť a vlhkosť. Šéfkuchár Cory Harwell z Carson's Kitchen (cez Jedz toto, nie tamto ) odporúča zmes „75 % brúseného skľučovadla, 15 % brúseného hrudníka a 10 % brúseného krátkeho rebra“. Zatiaľ čo prispievateľ Hormel a kuchár so sídlom v New Yorku Vanessa Cantave povedal SN, že pomer chudého mäsa k tuku 80/20 mletého skľučovadla vytvára šťavnatý burger a môže byť zabalený v supermarkete.Podľa Eat This, Not That je tvarovanie vašich hamburgerov rozhodujúce pre rovnomerné varenie mäsa. Zhromaždite hovädzie mäso na veľkú, rovnomernú placku bez toho, aby ste mäso zhutnili. Drobné medzery medzi hovädzím mäsom sa počas pečenia vyplnia taveným tukom, aby sa vytvoril šťavnatejší burger. Odolajte nutkaniu prepracovať mäso. To naviaže svalové vlákno a vytvorí tuhý sústo a teplo z vašich rúk roztopí tuk v mäse (per Najprv hodujeme ).

Burgery sa prirodzene scvrknú až 30 % pri varení. Na základe vašej žemle ako vodidla Harwell navrhuje, aby bola karbonátka o palec širšia ako žemľa, takže keď je uvarená, perfektne sedí. Udržujte rovnomernú hrúbku placky, aby sa zabezpečilo, že sa burger upečie rovnomerne. Výrobník placiek (15 – 20 USD na Amazon ) alebo umiestnenie mäsa medzi dva taniere môže pomôcť vytvoriť rovnomernú placku. Nakoniec Harwell navrhuje urobiť jamku v strede hamburgera, aby sa zachoval hamburgery z nafukovania na grile .
Kategórie Novinky ako faktov