Čo sa stalo s cvrlikaním po tanku Shark?

  Cvrliká kriketové žetóny Cvrlikání/Instagram Pláž Hannah


Ak ste niekedy sledovali 'Shark Tank', viete, že show obsahuje veľa jedinečných jedál. Časť z najlepšie jedlá, ktoré sme videli na 'Shark Tank' zahŕňajú hubové trhané, rastlinné vyprážané kurča a jedlé cesto na sušienky. Inými slovami, z tejto show vzišlo niekoľko dosť revolučných kulinárskych výtvorov.Ďalším z týchto produktov z divokej potravy sú chipsy Chirps, čo sú tortilla chipsy vyrobené z – pripravte sa – jemne mletých cvrčkov. Podľa Príbehy o žraločích nádržiach , podnikatelia Laura D'Asaro a Rose Wang sa objavili v 8. sérii 'Shark Tank' s cieľom propagovať žetóny v nádeji, že urobia obchod vo výške 100 000 dolárov za 7% spoločnosti.
Za Rekapitulácia žraločej nádrže , Sharks si produktom spočiatku neboli istí, ale keď sa dozvedeli viac o financiách a cieľoch spoločnosti v oblasti udržateľnosti, začali meniť názor. Mark Cuban ponúkol D'Asarovi a Wangovi 100 000 dolárov za 15 % Chirpov, čo oni prijali. O päť rokov neskôr, kde je Chirps dnes?

Veda za tortillami Chirps

  Cvrliká kriketové žetóny FacebookCvrčky možno nie sú v Spojených štátoch takým obľúbeným občerstvením ako v iných krajinách, no napriek tomu sa D'Asaro a Wang rozhodli premeniť tento hmyz na chutnú tortillu. A aby som bol spravodlivý, odviedli celkom dobrú prácu.

ako chutí rumchata

Podľa WNYC , Chirps vznikol ako koncept nielen udržateľnejšieho, ale aj zdravšieho maškrtenia. Zatiaľ čo produkcia 1 libry hovädzieho proteínu vyžaduje 2 000 galónov vody, 1 libra kriketového proteínu spotrebuje iba 1 galón – rozdiel, na pochopenie ktorého nemusíte byť odborníkom.Po mletí na múku sa cvrčky používajú na výrobu tortilových lupienkov. Podľa Webová stránka Chirps Táto múka má „jemnú zemitú chuť podobnú orechom alebo semienkam“ a obsahuje živiny ako vitamín B12, prebiotiká, vlákninu, železo, vápnik a esenciálne aminokyseliny. Čipsy Chirps celkovo sľubujú, že budú zdravšie pre vás aj pre planétu ako tradičné čipsy. zdravé značky čipsov ako Jedlo by malo chutiť dobre, Terra a Barnana.

Spoločnosť Chirps sa rozvíja s novými produktmi

  cvrliká kriketový porteín Facebook

Hoci niektoré spoločnosti, ktoré začínajú s „Shark Tank“, to nedosiahnu tak veľké, Chirps je pravý opak. V skutočnosti, Blog Shark Tank hovorí, že koncom roka 2021 prinášala spoločnosť Chirps odhadované ročné príjmy viac ako 1 milión USD. Spoločnosť tiež vyhrala dodatočnú peňažnú odmenu 20 000 dolárov na súťaži občerstvenia v Orlande v roku 2019.

Dnes má Chirps na výber množstvo produktov. Rovnako ako jeho originál Chips čipsy , k dispozícii v príchutiach čedar, sriracha a BBQ, Chirps ponúka aj bielkoviny na báze kriketu, zmesi sušienok a prášok na varenie a pečenie. Proteín Chirps sa dodáva v čokoláde a vanilke, zatiaľ čo prášok Chirps má jednoducho cvrčkovú príchuť – teda orieškovú a zemitú. Zmesi koláčikov Chirps sa v súčasnosti predávajú iba vo forme čokoládových lupienkov, ale čokoládové sušienky sú každopádne najlepším druhom koláčikov.

Bohužiaľ (alebo našťastie pre značku) sú všetky produkty Chirps na webovej stránke dočasne vypredané, takže ak si chcete objednať vrecúško kriketových žetónov, možno budete musieť chvíľu počkať. Medzitým môžete nájsť nápady na recepty na stránke Chirps Instagram stránku.