Copycat Chick-Fil-A Nugety, ktoré nebudete môcť prestať jesť

Recept na kopírovanie Chick-fil-A Nuggets Lindsay D. Mattison / Mashed

Chick-fil-A môže byť kontroverzné , ale nedá sa poprieť, že ich kuracie mäso je chrumkavé a chutné. Je ťažké povedať nie niečomu, čo chutí tak dobre! Sladká a štipľavá atmosféra ich kuracieho sendviča je obľúbená u mnohých, ale našou položkou ponuky je Chig-fil-A. Majú všetku chrumkavosť sendviča bez akejkoľvek žemle alebo kyslej uhorky, aby utlmili chuť toho dokonale ochuteného kuracieho mäsa. Môžete povedať, že v každom sústu používajú pravé kuracie mäso - nič z toho spracované alebo mleté ​​veci niektorí z ich konkurentov. Navyše sú ručné, malé sústo a sú schopné pracovať - ​​na tom nie je čo nenávidieť!


Môže sa zdať ťažké replikovať nugetky Chick-fil-A doma, ale je to v skutočnosti jednoduchšie, ako si myslíte. Potrebujete len hrsť ingrediencií a trochu času na prípravu, aby sa tieto chrumkavo vyprážané, zlatohnedé nugetky stali skutočnosťou. Povieme vám dokonca, ako si jeden z nich vyrobiť ich slávne omáčky ponoriť ich dovnútra! Budú chutiť tak dobre ako Chick-fil-A? Ešte lepšie, uspokoja vaše chute v nedeľu keď nemôžete dosiahnuť skutočné riešenie, aj keby ste chceli? Čítajte ďalej a dozviete sa.dieru v lyžici špagiet

Zbierajte ingrediencie pre kopírovanie nugetiek Chick-fil-A

čo Lindsay D. Mattison / Mashed

Náš prvý krok k výrobe nugetiek z Chick-fil-A bolo dešifrovanie toho, čo v nich je. Zoznam zložiek na Web spoločnosti Chick-fil-A obsahuje štyri zložky: kuracie mäso, korenie, ochutený natierač a mlieko. Kurča je uvedené ako vykostené nugetky z kuracích pŕs bez kože, takže to bolo dosť ľahké na to, aby ste na to prišli. Vybrali sme pol kila tendrov na kuracie prsia a nakrájali sme ich na 1-palcové kúsky.
Pomocou prísad uvedených na webe sme zistili, že na chlieb potrebujeme múku, papriku, kajenské korenie, čierne korenie, kóšer soľ, MSG, cukrárenský cukor, prášok do pečiva a sušené odtučnené mlieko. Mlieko sa zdvojnásobilo ako soľanka a dochucovadlo pre naše kurča - vajcia, mlieko a šťava z kôpru. Nakoniec Chick-fil-A používa na vyprážanie arašidový olej, ale mali sme po ruke repkový olej, takže sme sa rozhodli ho použiť.

Celý zoznam prísad vrátane množstiev a podrobných pokynov nájdete na konci tohto článku.Nugety Chick-fil-A chutia tak dobre, pretože používajú kvalitné kuracie mäso

najlepšie kura Lindsay D. Mattison / Mashed

Je to dôvod Chick-fil-A kura chutí oveľa lepšie ako ich konkurencia: Sú zamerané na získavanie skutočne dobrého kuracieho mäsa. Držia sa prísne normy , iba výber kurčiat chovaných bez klietok, bez plnidiel, steroidov alebo hormónov. Do konca roka 2019 tiež sľubujú, že budú získavať kurčatá, ktoré sú bez antibiotík .

Nejde ani tak o to, ako bolo chované kurča. Chick-fil-A poukazuje na použitie celých kuracích pŕs namiesto tých, ktoré boli zomleté ​​alebo oddelené. To znamená, že keď sa zahryznete do kuracieho nugetky Chick-fil-A, namiesto mletého produktu uvidíte skutočné mäso. Podľa Jedzte toto, nie to! , vyberajú si aj menšie vtáky, pretože sa im „páči štruktúra, ktorá pochádza od menšieho vtáka“. Menšie kurčatá majú tendenciu mať jemnejšie mäso, čo vedie k šťavnatejším a chutnejším kuracím nugetkám.

Napodobnite nugety Chick-fil-A v kyslej šťave, aby boli jemné a šťavnaté

starostlivosť kurča Lindsay D. Mattison / Mashed

Rozhodli sme sa kurča soliť, aby bolo pri varení šťavnaté. Kedy Vážne jedlo pohovorili s bývalým zamestnancom Chick-fil-A, aby si doma vyrobili napodobeninu ich vyprážaného kuracieho sendviča, dozvedeli sa, že „kuracie mäso prišlo zmrazené ... [a] už bolo pripravené.“ Ich tím vyskúšal desiatky rôznych soľankových verzií, aby odhalil tajomné ingrediencie, než sa usadil na slanom, cukrovom a vodnom slanom náleve. S tou nudnou soľankou sme však neboli spokojní. Pri výrobe sme sa učili napodobňovač KFC kurča že mliečna soľanka môže byť použitá ako marináda aj na umývanie mlieka na pečenie kurčaťa, preto sme sa rozhodli namáčať naše nugetky do mlieka a vajca.

Posledný kúsok soľankovej hádanky vzišiel Chuť domova . Odhalili, že Chick-fil-A nepotvrdí populárnu teóriu fanúšikov, ale väčšina copycat receptov obsahuje šťavu z nálevu. Táto šťava dodáva kurčatám pikantnú chuť, zatiaľ čo kyslé vlastnosti octu mäso zmäknú. Záchranca života tvrdí, že sa nepoužíva morená šťava - podľa nich je tajnou ingredienciou MSG. Zatiaľ čo tá horlivo diskutovaná prísada je rozhodujúca prísada, ktorá dodáva kuraťu jeho mimoriadne slanú chuť, nie je zodpovedná za jemnú, šťavnatú štruktúru kuracieho mäsa. Aby sme to zistili, urobili sme si chuťový test bok po boku a kura solené v náleve zo šťavy z nálevu chutilo skôr ako autentické nugetky z Chick-fil-A.

Vložte mlieko do múčnej zmesi pre svoje kopírovacie nugetky Chick-fil-A

ako urobiť chrumkavé vyprážané kurča Lindsay D. Mattison / Mashed

Potom, čo sme kura naložili v mlieku, vajci a nakladanej šťave, pustili sme sa do prípravy múkovej zmesi, ktorá sa použila na bagrovanie kuraťa. Zo zoznamu ingrediencií Chick-fil-A sme vedeli, že zmes obsahovala múku, soľ, cukor, MSG, sušené odtučnené mlieko, prášok do pečiva a papriku. Odtiaľ sme museli dešifrovať, čo tvorilo prídavok „korenia“ do zoznamu. Podľa FDA „Korenie“ nemôže byť cesnakový alebo cibuľový prášok, takže tieto ingrediencie boli vypnuté. Ochutnali sme niekoľko nugetiek Chick-fil-A a všimli sme si, že majú štipľavú príchuť, preto sme do zmesi pridali štipku kajenského korenia a trochu čierneho korenia. Bolo to úplne dokonalé, takže sme to zjednodušili a ďalej sme neexperimentovali.

Narazili sme na zaujímavý tip z Vážne jedlo o najlepšom spôsobe, ako vytvoriť podpis Chick-fil-A s chrumkavým a drsným povrchom. Ak do múky pridáte niekoľko lyžíc mliečneho prášku, vytvorí sa v múčnej zmesi mokré vrecká. Tieto vlhké múčne nugetky pomáhajú bagrovacej zmesi prilepiť sa na kurča a textúrovaný povlak sa vo fritéze zdal lepšie chrumkavý. Takže aj keď by sa to mohlo zdať ako zvláštny krok, nevynechajte ho: Pred pečením kura pridajte do zmesi suchej múky niekoľko lyžíc vlhkých prísad.

Vyberte si správny olej na vyprážanie pre svoje napodobňovacie nugetky Chick-fil-A

najlepší olej na vyprážanie Lindsay D. Mattison / Mashed

Teraz, keď sme identifikovali všetko, čo do kurčaťa patrí, sme museli určiť najlepší olej na zaistenie jeho zlatohnedej a chrumkavej konzistencie. Existuje veľa druhov olejov a niektoré z nich sú na vyprážanie vhodnejšie ako iné. Všetko sa spája s niečím, čo sa volá dymový bod : Teplota, pri ktorej tuk začína fajčiť. Keď kuchynský olej dosiahne túto teplotu, nielenže spustí váš detektor dymu, ale začnú sa rozkladať aj jeho tuky. To, čo vyprážate, nie je tak vynikajúce, že môže chutiť, a môže tiež zavádzať škodlivé zlúčeniny voľné radikály do jedla.

Aký je teda najlepší olej na vyprážanie? Arašidové a repkové oleje sú najobľúbenejšou voľbou kvôli vysokému bodu dymu. Arašidový olej zostáva stabilný až do teploty 450 stupňov Fahrenheita a repkový olej je v poriadku až do 400 stupňov. Pretože olej ohrievame iba na 350 stupňov, v tomto scenári funguje buď dobre, alebo úplne. Chick-fil-A používa arašidový olej , ale mali sme po ruke zvyškový repkový olej, takže sme šli tou cestou a nevšimli sme si rozdiel v príchutiach tak či onak.

Zahrejte fritovací olej na 350 ° C pre vaše kopírovacie nugetky Chick-fil-A

akú teplotu vyprážať kurča Lindsay D. Mattison / Mashed

Predtým, ako sme začali vyprážať naše Chick-fil-A Nuggets, debatovali sme o tom, akú teplotu nastavíme na fritovacom oleji. Toto je zložité, pretože Chick-fil-A používa tlakové fritézy variť im kuracie nugetky. Tieto vychytávky začnite varením vyprážaného jedla pri teplote 350 stupňov Fahrenheita a potom ho utesnite špeciálnym vekom, ktoré umožňuje vo vnútri jednotky vytvárať tlak. Varením pod tlakom sa zvyšuje teplota varu vody z 212 stupňov na 250 stupňov, čím sa mení spôsob odparovania vody z kuracieho mäsa.

Bohužiaľ, tlakové fritézy nie sú pre domácu kuchárku väčšinou k dispozícii a nie je možné bez nich variť kuracie mäso pri tlakových teplotách. Cookova krajina vysvetľuje, že vyprážanie jedla pri nízkych teplotách spôsobuje mastné vyprážané kurča. Na druhej strane, príliš horúce varenie môže viesť k nedovarenému kuraciemu mäsu - povlak zhnedne a zostane chrumkavý skôr, ako bude mať vnútorná strana možnosť prevariť sa. Takže sme vyskúšali varenie našich nugetiek pri počiatočnej teplote tlakového fritézy (350 stupňov). Vonkajšie strany boli dokonale chrumkavé, zatiaľ čo vnútorná strana zostala šťavnatá a vlhká.

Bread copycat Chick-fil-A nuggets je zážitok celého tela

ako chlieb kuracie nugetky Lindsay D. Mattison / Mashed

Ďalším kľúčom k vytvoreniu chrumkavého povlaku, ktorý sa skutočne drží na kurčati, je vloženie celého tela do neho. Na tom sme pracovali a olej sme nechali zohriať. Niektoré napodobňovacie recepty odporúčajú vložiť kuracie kúsky do vzduchotesného vaku alebo nádoby a pretrepať ich s múkou. Je to skvelý spôsob, ako zabrániť, aby sa vám ruky neusporiadali, určite, ale neuspokojí to vašu potrebu chrumkavý kuracie nugety. Ak povlak nie je na kurča natlačený dostatočne dobre, spadne vo fritéze, alebo budete musieť byť pri manipulácii s uvarenými nugetkami mimoriadne šetrní. Ani jeden nevytvára pravdu Chick-fil-A skúsenosti.

odkiaľ pochádza voda z fidži

V rozhovore s Atlantik57 , jeden z podnikových kuchárskych kuchárov Chick-fil-A, vysvetľuje, že pečenie kuracieho mäsa je zážitkom celého tela. Správna technika? „Jeden musí nakloniť celé telo dopredu cez nádobu na múku, zdvihnúť päty a tlačiť na [kuracie] prsia športovcovou silou, aby zabezpečil čo najhustšie a konzistentné nanášanie múky.“ Bolo to oficiálne; trepanie kurčaťa v múke by nestačilo. Zhromaždili sme silu a každý kúsok kurčaťa pevne stlačte do múky predtým, ako sme ich (opatrne) vložili do rozpáleného oleja.

Cook copycat Chick-fil-A nugetky, kým nie sú zlatohnedé a chutné

ako dlho vyprážať kuracie nugetky Lindsay D. Mattison / Mashed

Keď ste pridali asi tretinu kurčaťa, zastavte sa a nechajte nugetky pražiť, kým nie sú zlatohnedé a chutné. Je lákavé stále do fritézy pridávať nugetky - koniec koncov, to by spôsobilo, že by fritovacia časť išla rýchlejšie, že? Áno, dokončilo by to úlohu po ruke, ale nedalo by to nugetkám chutiť presne ako nugetky od Chick-fil-A. Keď ty preplnený olej na varenie, neúmyselne znížite jeho teplotu, čo môže spôsobiť, že vaše kurča bude namiesto chrumkavého mastné a mokré.

Namiesto toho kurča vyprážajte po dávkach a jemne posuňte nugetky okolo pavúčie sitko alebo skimmer . Môžete použiť kliešte na zovretie, ale pavúk výrazne uľahčuje premiestňovanie nugetiek bez toho, aby príliš narušil chlieb. Keď je kurča zlatohnedé a vyzerá lahodne - asi po 3 až 5 minútach - pomocou pavúka naberajte nugetky z rozpáleného oleja. Položte ich na plech vystlaný chladiacim stojanom, alebo ich môžete položiť priamo na plech vystlaný papierovými utierkami, aby zachytili prebytočnú mastnotu. Pretože sa kuracie mäso varí tak rýchlo, nie je potrebné držať nugetky za tepla v teplej rúre, ale určite môžete, ak chcete. Pred pridaním ďalšieho kuracieho mäsa do oleja na vyprážanie sa uistite, či sa vracia na 350 stupňov Fahrenheita.

Nezabudnite si pripraviť podpisovú omáčku z medovej horčice značky Chick-fil-A

medová horčicová omáčka Lindsay D. Mattison / Mashed

Môžete napichať tento napodobňovač máčania s medovou horčicou omáčka zatiaľ čo sa kura vypráža, alebo ho môžete pripraviť vopred a uložiť do chladničky, kým nebudete pripravení na konzumáciu. Či tak alebo onak, výlet do Chick-fil-A nikdy nie je úplný bez toho, aby ste si namáčali omáčku, a medová horčica je dokonalým doplnkom týchto chrumkavých nugetiek.

Táto medová horčica určite obsahuje prekvapivú prísadu. Mysleli by ste si, že omáčka s dvoma slovami v názve bude mať dve zložky, ale aj to obsahuje majonéza . Áno, majonéza dodáva omáčke krémovú konzistenciu. Pridajte zvyčajnú žltú horčicu pre jemnú chuť a med na osladenie. Striekajúci ryžový ocot (alebo citrónová šťava, ak chcete) dodáva štipku, aby omáčku skutočne spojila.

Psst: Chcete vylepšiť túto namáčaciu omáčku a vyrobiť ju Omáčka Chick-fil-A ? Vezmite 1/2 šálky medovo-horčicovej omáčky a pridajte k nej 1-1 / 2 čajové lyžičky grilovacej omáčky. Vírte v 1/8 čajovej lyžičky byvolej horúcej omáčky a s prívalom citrónovej šťavy a voila!

korenie old bay vs cajun

Ako blízko sme sa dostali k nuggetom Chick-fil-A?

copycat Chick-fil-a recept Lindsay D. Mattison / Mashed

Celkovo sme tento recept naozaj zaklincovali. Naše nugetky vyzerajú ako chrumkavé a drsné kúsky, ktoré sme v Chick-fil-A spoznali a milujeme ich. Vonia mierne korenisto a sladkosť z práškového cukru a sušeného mlieka sa skutočne prejaví v príchuti. Je to dokonalá rovnováha medzi sladkým a slaným a my sme sa úprimne nemohli prestať namočiť do sústa za sústom.

Keď už hovoríme o namáčaní, tento recept s medovou horčicou sa v našich kuchyniach určite chystá na nejaký program častých letákov. To. Bol. Fenomenálny. Na chuťové testy používame iba asi polovicu, a tak sme zvyšky zvyškov použili na ďalšie dni: šalátové dresingy, sendviče, napájacie misky a dokonca aj ako polevu pre miešané jedlá vajcia . Je krémová, pikantná a štipľavá, a hoci sa najlepšie spájala s krehkými vyprážanými kuracími nugetkami, chutila celkom fantasticky takmer vo všetkom. Celý tento recept by sme úplne pripravili znova, ale určite budeme pripravovať túto medovo-horčicovú omáčku pravidelne.

Copycat Chick-Fil-A Nugety, ktoré nebudete môcť prestať jesť4,9 z 27 hodnotení Vyplňte 202 Print Môže to znieť ťažko, aby sa vám podarilo napodobniť Chick-fil-A nugetky, ale je to v skutočnosti jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Na výrobu týchto chrumkavo vyprážaných, zlatohnedých nugetiek potrebujete iba hrsť prísad a trochu času. Povieme vám dokonca, ako pripraviť jednu z ich slávnych omáčok, do ktorej ich ponoríte! Čas prípravy 30 minút Čas varenia 15 minút Porcie 4 porcie Celkový čas: 45 minút Zloženie
 • ⅓ šálka majonézy
 • 2 lyžice žltej horčice
 • 3 lyžice medu
 • 1 ½ čajovej lyžičky ryžového octu
 • 1 veľké vajce
 • ½ šálky mlieka
 • ½ šálky nakladanej šťavy z kôpru
 • 1 libra kuracích pŕs alebo kuracích panienok, nakrájaných na kúsky 1 palec
 • 1 ¼ šálky univerzálnej múky
 • 1 lyžička papriky
 • 1 polievková lyžica čierneho korenia
 • 1 lyžička kóšer soli
 • ¼ čajová lyžička kajenského korenia
 • ½ čajovej lyžičky MSG (voliteľné, ale odporúčané)
 • 2 čajové lyžičky cukrárskeho cukru
 • 1 lyžička prášku do pečiva
 • 2 lyžice odtučneného sušeného mlieka
 • Neutrálny olej na vyprážanie, ako napríklad repkový alebo arašidový olej
Smery
 1. Pripravte si omáčku z medovej horčice kombináciou majonézy, horčice, medu a octu v malej miske. Misku zakryte viečkom alebo igelitom a nechajte ju v chlade, kým nebude pripravená na použitie.
 2. Medzitým vo veľkej mise zmiešajte vajíčko, mlieko a šťavu z nálevu, aby ste vytvorili kuraciemu mäsu chutnú soľanku. Pridajte 1-palcové kuracie kúsky a misku zakryte viečkom alebo igelitom. Odložte na 30 minút alebo tak dlho, ako cez noc. Ak kuracie mäso solíte dlhšie ako 30 minút, vložte ho do chladničky. Pred pokračovaním nechajte kurča zohriať na izbovú teplotu, vyberte ho z pultu 30 minút.
 3. Vo veľkej miske zmiešajte múku, papriku, čierne korenie, kóšer soľ, kajen, MSG (ak sa používa), cukrárenský cukor, prášok do pečiva a odtučnené mlieko. Pridajte 3 lyžice tekutiny z kuracieho slaného nálevu a dobre premiešajte, aby sa spojila.
 4. Vo veľkej holandskej rúre zohrejte asi 3 centimetre oleja. Ak používate elektrickú stolovú fritézu, naplňte jednotku po rysku MAX.
 5. Predbežne zahrejte olej na 350 stupňov na stredne vysokej teplote pomocou teplomera na vyprážanie, ktorý kontroluje teplotu. Keď olej dosiahne 350 stupňov, znížte teplotu na stredne nízku.
 6. Vyberte kuracie nugetky zo slaného nálevu a nechajte odkvapkať všetku prebytočnú tekutinu. Vložte kúsok do múčnej zmesi a pevne stlačte, aby múka priľnula zo všetkých strán. Pretrepte prebytočnú múku a kuracie mäso opatrne nakvapkajte na rozpálený olej. Pokračujte v bagrovaní kuracieho mäsa, kým nie je fritéza plná, ale nie preplnená; asi by ste mali byť schopní smažiť asi tretinu kurčaťa naraz.
 7. Kurča varíme 3 až 5 minút, kým nie je zlatohnedé a chrumkavé. Kurča preložte na chladiaci rošt alebo na plech vyložený papierovými utierkami, aby zachytil prebytočný tuk. Držte kurča v teplej (200 stupňov) rúre, ak si prajete.
 8. Pred pridaním ďalšieho kuracieho mäsa nechajte olej zohriať na teplotu. Postup bagrovania a vyprážania opakujte so zvyšnými kúskami kuracieho mäsa.
 9. Nugetky podávajte horúce s omáčkou z medovej horčice.
Výživa
Kalórie na porciu 952
Celkový tuk 69,9 g
Nasýtený tuk 10,0 g
Trans-tuky 0,3 g
Cholesterol 133,5 mg
Sacharidy spolu 49,8 g
Vláknina 2,3 g
Cukry spolu 17,7 g
Sodík 719,6 mg
Bielkoviny 32,0 g
Zobrazené informácie sú odhadom spoločnosti Edamam na základe dostupných prísad a prípravkov. Nemalo by sa to považovať za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento receptKategórie Komiks jedlo Fakty