Ľahký ryžový pilaf, to je dokonalá príloha

ryžový pilaf Kristen Carli / Kaša

Existujú dva spôsoby, ako uvažovať o ryžovom pilafe: ako strana a ako základ. Ako príloha je ryžový pilaf perfektne doma na nočnom večernom stole alebo ako súčasť fantázie plnej sviatočnej nátierky. Funguje dobre so všetkým, od kuracieho kari cez pečené hovädzie mäso, tofu až po tradičné morčacie mäso. Ako základ môžete tento pilaf naložiť s pečenými zeleninami, grilovaným mäsom, cícerom alebo skutočne s čímkoľvek, čo znie skvele, aby ste z neho mohli pripraviť kompletné jedlo v jednom jedle.


Pre tento recept myslíme na ryžový pilaf „ako na dokonalú prílohu,“ hovorí šéfkuchárka, spisovateľka v odbore výživy a registrovaná dietologička Kristen Carli z Výživa a wellness pre Camelback . Toto jedlo je tak ľahké pripraviť, že je skutočne dosť ťažké sa pokaziť. „Veľmi rád tu používam mrazený hrášok a mrkvu,“ hovorí Carli, „pretože je to veľmi ľahké a cenovo dostupné.“ Ukazuje sa to mrazená zelenina je tiež pekne zdravá , aspoň v porovnaní s konzervovanými.Ingrediencie môžete mať neustále poruke a pilaf vyšľahať za celých asi 40 minút, iba asi za 10 alebo 15 minút od času. Alebo, Carli dodáva: „Ak chcete použiť celé zrno, môžete nahradiť hnedú ryžu, ale varte namiesto 25 minút 25 minút.“
Teraz, ak chcete pilafa obliecť až do úplného jedla, môže to trvať ešte pár minút práce, ale to je príbeh na ďalší deň. Zatiaľ poďme na toto ľahké a uspokojujúce jedlo.

Zhromaždite si ingrediencie pre ryžový pilaf

ingrediencie pilaf Kristen Carli / Kaša

Pokiaľ ide o jedlá ako ryžový pilaf, nebuďte skúpy na korenie. Nie je čas preskočiť kmín alebo papriku. Alebo cibuľu. Alebo ryža, pre prípad, že by ste potrebovali pripomienku. Ale celkovo si môžete tento recept veľmi predstaviť ako základňu alebo odrazový mostík, ktorý má nespočetné množstvo možností. Nemáte radi hrášok? Potom hrach jednoducho vyberte z receptu. Nemáte radi mrkvu? Rovnaký príbeh. (Ale kto nemá rád mrkvu?) Chcete pridať zeler alebo nasekaný pór alebo jarné cibuľky? Urob to! Ale pre klasický výber ryžového pilafu, alebo ak vyskúšate toto jedlo úplne prvýkrát, držte sa tohto receptu tak, ako je.Ako základ budete potrebovať 1 1/2 šálky dlhozrnnej bielej ryže plus vodu podľa pokynov v balení ryže. Budete tiež potrebovať 2 polievkové lyžice extra panenského olivového oleja, 1 žltú cibuľu nakrájanú na kocky, 12 uncí mrazenej mrkvy a hrášok (asi 1 1/2 šálky), rozmrazenú, po 1/2 čajovej lyžičke mletého kmínu a mletej papriky a samozrejme podľa chuti soľ a korenie.

Uvarte si ryžu

varená ryža Kristen Carli / Kaša

Čas na malú úprimnosť. Ak si ryžu nevaríte tak akurát, skončíte s dosť zlým pokrmom z ryže. Dobrá správa je, že ide o najťažší krok a nakoniec to naozaj nie je také ťažké. Len si dajte čas na dôkladné opláchnite ryžu pred použitím. Nezabudnite tiež odmerať vodu potrebnú na jej presné varenie, vždy podľa obalu použitej ryže. Nakoniec, výrobcovia si našli čas a zahrnuli tieto informácie z dobrého dôvodu!Naplňte veľký kastról správnym množstvom vody (a možno aj štipkou alebo dvoma soľami pre extra chuť) a priveďte do varu. Pridajte ryžu a povarte ju 15 minút, potom sceďte a uvarenú ryžu odstavte. Ak to chcete urobiť, môžete skutočne vymeniť konkrétny druh ryže, nezabudnite však, že existujú rozdiely medzi bielou a hnedou ryžou . „Ak chcete použiť celozrnné výrobky, môžete nahradiť hnedú ryžu,“ hovorí Carli. „Nezabudnite variť 25 minút namiesto 15.“

Cibuľu a zeleninu uvarte na ryžový pilaf

vmiešajte zeleninu Kristen Carli / Kaša

Rovnako ako toľko úžasných receptov, od najkomplexnejších po najjednoduchšie, aj príchuť v tomto prípade začína varením cibule nakrájanej na kocky. Dokonale pražená cibuľa môže byť sama o sebe krásnou vecou a ryžovému pilafu určite dodá vynikajúcu chuť.

Kým sa ryža varí, zohrejte olej na veľkej panvici na stredne vysokej teplote. Pridajte na kocky nakrájanú cibuľu a povarte ju asi 5 minút, kým nestane jemná, trochu priesvitnejšia a voňavá. Teraz prihoďte zeleninu a miešajte, kým sa všetko nezohreje, čo bude trvať ďalších asi 5 minút. Ak ste si zeleninu zabudli rozmraziť, nebojte sa. Môžete jednoducho pridať mrazené, aj keď im dajte pár minút navyše na prehriatie.

Ak chcete ryžový pilaf dokončiť, zeleninu okoreňte a vmiešajte ryžu

ryžový pilaf Kristen Carli / Kaša

Ďalej pridáme kmín, papriku, soľ a korenie k zelenine. Ak chcete ešte pikantnejšiu chuť, Kristen Carli hovorí: „Toto jedlo môžete zmeniť pridaním oregana, cesnakového prášku a tymiánu alebo kombinácie kmínu, čili prášku a cesnakového prášku pre chuť niekoľkých ďalších odrôd. Ale ako základná zmes poslúži soľ a korenie, paprika a kmín celkom dobre.

Prisypte koreniny a premiešajte a potom do zeleninovej zmesi pridajte ryžu. Dobre premiešajte, aby sa všetko na miernom ohni spojilo, a podľa chuti okoreňte, potom podávajte.

Ak máte nejaké zvyšné pilafové zvyšky, Carli hovorí: „Skladujte ich vo vzduchotesnej nádobe v chladničke až päť dní.“ Použitie tohto receptu však pravdepodobne znamená, že si ho každý oblečie skôr, ako stihnete tento termín sviežosti.

Ľahký ryžový pilaf, to je dokonalá príloha5 z 17 hodnotení Vyplňte 202 Print Tento ľahký a výživný ryžový pilaf je skvelým spôsobom, ako debutovať na strane, ktorá určite poteší každého. Ľahko sa tiež prispôsobuje, vďaka čomu je váš nový obľúbený. Čas prípravy 15 minút Čas varenia 30 minút Porcie 4 porcie Celkový čas: 45 minút Zloženie
 • 1 ½ šálky dlhozrnnej bielej ryže
 • 2 lyžice extra panenského olivového oleja
 • 1 žltá cibuľa, nakrájaná na kocky
 • 12 oz mrazenej mrkvy a hrášku
 • ½ čajovej lyžičky mletého kmínu
 • ½ čajovej lyžičky mletej papriky
 • Soľ a korenie, podľa vkusu
Smery
 1. Naplňte veľký hrniec vodou a priveďte k varu. Pridajte ryžu a povarte ju 15 minút. Scedíme a odstavíme.
 2. Na stredne veľkej horúčave rozpálime olej vo veľkej panvici. Pridajte cibuľu a povarte ju asi 5 minút, kým nezmäkne. Pridajte mrazenú zeleninu a miešajte, kým nie je zohriata, asi 5 minút.
 3. Do zeleniny pridajte kmín, papriku, soľ a korenie.
 4. Do zeleninovej zmesi pridáme ryžu. Miešajte, aby sa spojili. Dochutíme podľa chuti.
Výživa
Kalórie na porciu 406
Celkový tuk 7,6 g
Nasýtený tuk 1,1 g
Trans-tuky 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Sacharidy spolu 73,5 g
Vláknina 5,0 g
Cukry spolu 6,2 g
Sodík 457,5 mg
Bielkoviny 9,9 g
Zobrazené informácie sú odhadom spoločnosti Edamam na základe dostupných prísad a prípravkov. Nemalo by sa to považovať za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento recept