Ina Garten veľkosti vajíčka sa používa na všetko svoje pečenie

Ina garden headshot Manny Carabel / Getty Images

Je pravdepodobné, že je ich veľkosť vajce gravitujete smerom k obchodu s potravinami. Či už ste vyrastali pri konzumácii tejto značky alebo veľkosti vajec, alebo ste práve zistili, že sa vám zdá byť tou najlepšou veľkosťou, ktorá vyhovuje vašim potrebám, veľkosť vajec, ktorú máte vždy po ruke, vám väčšinu času jednoznačne vyhovuje. Avšak Bosá Contessa pravdepodobne používa väčšiu veľkosť vajec, ako ste pravdepodobne zvyknutí, čo môže byť mätúce, ak dodržiavate jej recepty.


Spýtala sa Lois Starková, fanúšička z Greenwichu v New Yorku Záhrada Ina „Aké veľké vajcia používate na pečenie? Chcel by som pripraviť kávový koláč zo zakysanej smotany, ale chcel by som vedieť, akú veľkosť vajec použiť, “(via Bosá Contessa ). Garten odpovedal: „Vo všetkých svojich receptoch používam mimoriadne veľké vajcia.“ Podľa The Kichn , je to neobvyklé, pretože väčšina ľudí a kuchárskych kníh používa iba bežné vajcia. Našťastie existuje nezrovnalosť pri riešení tohto rozdielu vo veľkosti vajec.To je rozdiel medzi veľkosťami vajec

Vajcia, jedno so zlomenou škrupinou

Podľa The Kichn , vajcia sú rozlíšené podľa hmotnosti a stupňa, pretože sú triedené podľa pokynov USDA. Každá veľkosť vajíčka, ktorú vidíte v potravinách, má rovnaký priemer na tucet hmotnosti a objemu. Väčšina ľudí má tendenciu používať stredné, veľké alebo mimoriadne veľké vajcia. Stredné vajcia sú typicky asi 1,75 unce alebo 1,5 tekutej unce na jedno vajce, zatiaľ čo veľké sú dve unce alebo 1,6 tekutej unce na jedno vajce a mimoriadne veľké sú 2,25 unce a dve tekuté unce na jedno vajce. V extrémoch rozsahu majú malé vajcia asi 1,5 unce na jedno vajce, zatiaľ čo vajcia jumbo sú 2,5 unce.
Ak máte po ruke veľké vajcia a recept, ako volá Garten po mimoriadne veľkom vajci, môžete ich vymeniť bez toho, aby to zmenilo recept. Veľkosti vajec ste však nemohli nahradiť nad jeden rozdiel. Takže stredne veľké vajce pre mimoriadne veľké vajce by napríklad nefungovalo rovnako. Najlepšie to urobíte tak, že urobíte konverziu. Ak teda recept vyžaduje dve mimoriadne veľké vajcia, môžete použiť dve a dve tretiny stredných vajec. Potravinová sieť navrhuje, aby ste vajcia pred odvážením na kuchynskej váhe rozbili a rozšľahali, aby ste zaistili čo najpresnejšie množstvo na náhradu. Zvyšky môžete kedykoľvek použiť na ďalší pečený tovar alebo raňajky nasledujúci deň.