Fakty za zmiznutím Coca-Coly Blakovej

Coca-Cola Blak Facebook

Výrobcovia nápojov stále skúšajú nové veci. Niekedy sa jedna veľká sódová spoločnosť pokúša preniknúť do podnikania druhej, akoby koks predstavený Vyvstáva v roku 1997 konkurovať spoločnosti PepsiCo Mountain Dew . (Mimochodom, Surge stratil.) Inokedy sa spoločnosti snažia nastoliť trend, ako keď predstavila spoločnosť PepsiCo Pepsi A.M. v 80. rokoch v reakcii na klesajúcu spotrebu kávy. Je ťažké povedať, čo motivovalo spoločnosť Coca-Cola, aby v roku 2006 zaviedla fúziu koksu a kávy s názvom Blak. Koks vytiahol Blaka za zástrčku už po 17 mesiacoch a krátko potom, čo úplne zmizla z regálov obchodov v USA (prostredníctvom CSP ). Blak je raz okázalý propagačný web ho kupodivu prevzal niekto, kto ponúka spotrebiteľské tipy.


Po rokoch výkonný riaditeľ spoločnosti Coca-Cola uviedol, že Blak zlyhal, pretože to bol „trend pred časom“ (via CNN ). Potom to mohlo byť asi desať rokov za zákrutou. Spoločnosť Pepsi Kona bola vedúcou spoločnosťou v rade kávovo-sódových nápojov, ktoré boli uvedené na trh v polovici 90. rokov (prostredníctvom BevNET ). Či už bol Blak predstavený pred jeho časom alebo po ňom, pravdepodobne k jeho zániku prispelo niekoľko faktorov.Coke repps uviedol, že Blakov vkus „nebol pre každého“, a mali pravdu

Coca-Cola Blak Facebook

Akákoľvek diskusia o Blakovom zmiznutí by sa mala začať tým, že sa ľuďom nepáčilo, ako chutila. Spoločnosť Coca-Cola sa rozhodla rozdeliť rozdiel v kalóriách medzi stravu a bežné sódy, pričom Blak osladila zmesou kukuričného sirupu s vysokým obsahom fruktózy a umelých sladidiel s nulovým obsahom kalórií aspartamu a draslíka acesulfamu (prostredníctvom just-drinky ). Výsledkom bol sirupovo-sladký nápoj s dvojitým šumom horkosti v dochuti, ktorý pochádzal z kávového extraktu a aspartámu. BevNET predpovedal Blakove zlyhanie hneď po jeho spustení a dochuť označil za „brutálnu“.
„Nie je to pre každého,“ uviedol marketingový riaditeľ spoločnosti Coke pri uvedení Blaka na trh. Coca-Cola bola zameraná na náročnejšie pochúťky ľudí vo veku 20 až 30 rokov, ktorí „hľadali pick-up v ktoromkoľvek okamihu dňa,“ uviedol ďalší hovorca Coly. Baltimorské slnko .

Okrem problémov s vkusom mal Blak krízu identity. Bola to sóda, kávový nápoj, oboje, alebo ani jeden? Iba pár mesiacov po uvedení Blaka na trh analytik z Wall Street uviedol, že spotrebitelia „sa stále rozhodujú, či je produktom cola alebo káva“, a veľa z nich si myslelo, že Blak je príliš drahý. Nápoj bol na pultoch obchodov vedľa iných fľaškových kávových nápojov a podľa toho bol ocenený - až 1,89 USD za jednu fľašu s objemom 8 uncí (prostredníctvom CSP ).Porazí Pepsi v boji o dobrú fúziu kávy a coly?

Káva Coca-Cola Plus Facebook

Možno bol Blak, koniec koncov, nápojom pred jeho časom. Coca-Cola sa vracia do sedla s novým fúznym nápojom typu coffee-cola, ktorý má jednoznačnejší názov: Coca-Cola Plus Coffee. Aj keď je ponúkaný na medzinárodnom trhu, musí sa ešte dostať na americké trhy a pandémia COVID-19 spôsobila, že Coca-Cola a ďalšie potravinárske a nápojové spoločnosti znížili počet ponúkaných produktov, a nie ich rozširovanie, ako sa uvádza v Wall Street Journal (cez Forbes ). Niektoré vyvíjané výrobky sú teraz pozastavené, aby výrobcovia potravín a nápojov nemali problémy s narúšaním dodávateľského reťazca počas pandémie.

Spoločnosť PepsiCo bola založená na spustení vlastnej fúzie sódy a kávy s názvom Pepsi Café v apríli 2020 (via Jedlo a víno ). Nápoj tento mesiac zjavne nikdy nenastúpil na trh, čo bola výška pandemickej blokády. V každom prípade by Coca-Cola mala byť v strehu v snahe dosiahnuť fúziu kávy a kávy, ktorá skutočne chutí dobre. Jedlo a víno dostal skorý chuťový test verzie Pepsi a vyhlásil, že „bola vydaná na koncepte coffee-meets-cola“ s „príjemnou kávovou dochuťou“. Počuli ste to, kolu? Tentokrát to budete musieť urobiť lepšie ako „brutálne“.