Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob lúpania paradajok

paradajky

Všetci sme tam boli - recept vyžaduje čerstvé ošúpané paradajky, a namiesto použitia akejkoľvek metódy, ktorú odporúčajú pokyny, sa rozhodnete, že by bolo oveľa jednoduchšie, ak by ste si nechtami vybrali iba kožu. Možno budete mať šťastie a sem-tam odlepíte poriadny kus, ale väčšinou je táto „ľahšia“ metóda oveľa starostlivejšia a nakoniec vám nakoniec nešetrí čas. Tiež to všetko zaručuje obrovský neporiadok na vašich rukách a vašej pracovnej ploche. Existuje samozrejme lepší spôsob, ale najrýchlejší a najjednoduchší spôsob lúpania paradajok skutočne závisí od toho, koľko paradajok lúpete.


Ak lúpete desať kíl paradajok, určite budete chcieť blanch celú dávku. Na začiatok priveďte veľký hrniec s vodou do varu. Ďalej vpichnite plytké X do šupky na spodku každej paradajky. Kľúčom je použitie veľmi ostrého noža, pretože tupý nôž môže ľahko pretlačiť veľmi zrelú paradajku. Akonáhle voda vrie, nakvapkajte paradajky a asi 30 sekúnd až 1 minútu ich blanšírujte. Budete vedieť, že sú pripravení vyjsť, keď sa pokožka začne od rajčín odlupovať okolo X. Paradajky vyberte z vriacej vody štrbinovou lyžičkou a pred olúpaním ich vložte do misky so studenou vodou. Šupky paradajok by mali bez námahy vykĺznuť.Ak máte len pár paradajok na šupku, Vážne jedlo odporúča metódu horáka. Táto technika vyžaduje buď plynový horák, alebo kuchynskú pochodeň a stále budete chcieť trafiť X do šupky na spodku paradajky. V prípade varného horáka pomocou klieští otáčajte paradajku nad plameňom, až kým nebude celá zuhoľnatená, a potom ju olúpte pod tečúcou vodou. U kuchynskej baterky položte paradajku na žiaruvzdorný povrch (ako a liatinová panvica ) a zapaľujte ho zo všetkých strán. Intenzívne teplo z plameňa spôsobí, že sa vlhkosť pod pokožkou zmení na paru, čo umožní pokožke ľahkú cestu pod tečúcou vodou.
Bez ohľadu na to, ktorú metódu si vyberiete, bude rýchlejšia, ľahšia a oveľa menej chaotická ako zaručená technika šupiek-paradajok-šupiek-s-nechtami.