Potraviny, ktoré by ste nikdy nemali dávať do mikrovlnnej rúry

Mikrovlny môžu byť mimoriadne užitočnými prístrojmi. Ohrievajú a ohrievajú jedlá a nápoje a dokonca vedia niektoré veci aj uvariť, ak viete, čo robíte. Medzi ohriatím kávy alebo čaju, ktoré vychladlo, prihrievaním pizze, ohrievaním mikrovlnných večerí alebo zvyškov v kancelárii a ďalšími, niet pochýb o tom, že mikrovlnnú rúru používate viac, ako si myslíte.


Existuje však niekoľko vecí, ktoré by ste nikdy nemali, nikdy, nemali dávať do mikrovlnnej rúry. Pravdepodobne ste už počuli o nádobách a obaloch, ktoré môžu spôsobiť požiar, roztopiť sa alebo vydávať škodlivé toxíny. Možno ste si nikdy nemysleli na potraviny to by sa nemalo davat do mikrovlnky. Počkaj čo? Ako sa ukázalo, existuje veľa potravín a potravinárskych výrobkov - dokonca aj niektoré, ktoré môžete pravidelne používať v mikrovlnnej rúre - ktoré by sa do mikrovlnnej rúry nikdy nemali dávať. Existuje veľa dôvodov, prečo by tieto potraviny nemali byť mikrovlnné, od toxínov cez explózie, neúčinnosti až po popáleniny. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, ktoré potraviny by mali zostať mimo mikrovlnnej rúry - a prečo.Vajcia v škrupinách

Určite by ste sa nemali snažiť vajíčko uvariť mikrovlnou rúrou. Aj keď sa to môže javiť ako mimoriadne geniálny hacker na život, je to skutočne trochu nebezpečné. Podľa HuffPost , vysoké teploty v mikrovlnnej rúre vytvárajú vo vajci paru, ktorá pri zvyšovaní tlaku môže vajíčko explodovať. Nie super.
Chilli papričky

Podľa Denné jedlo , kapsaicín v paprikách (čo je zlúčenina v paprikách, ktorá určuje, aké sú pikantné) sa odparí, keď je vystavený vysokým teplotám v mikrovlnnej rúre. Aj keď paprika nevybuchne ani nič podobné, pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa vylučovaným výparom.

Materské mlieko

Mnoho mamičiek na dojčenie pumpuje a zmrazuje materské mlieko, aby ste si ho mohli v prípade potreby uložiť, rozmraziť a potom ho podať dieťaťu. Musíte však byť opatrní, ako presne postupujete pri topení a ohrievaní mrazeného materského mlieka. Podľa Úrad pre potraviny a liečivá (FDA) , mikrovlnné rúry materské mlieko ho môžu nerovnomerne zahrievať a vytvárať horúce miesta, ktoré by mohli opariť citlivé dieťa.Hrnček s vodou

Zahrievanie hrnčeka s vodou na horúci čaj alebo na iný účel sa javí ako bežné použitie pre vašu mikrovlnnú rúru, však? Je to pohodlné a rýchlejšie ako rýchlovarná kanvica, najmä ak nemáte elektrickú verziu. Podľa Denné jedlo , keď ohrejete hrnček s vodou v mikrovlnnej rúre, môže sa prehriať bez varu. Keď potom idete pridať čajové vrecúško alebo rozmiešať tekutinu v hrnčeku, rýchlo sa varí naraz, čo môže spôsobiť jej vyliatie alebo výbuch, čo znamená veľké popáleniny.

rôznymi spôsobmi varenia steaku

Spracované mäso

Mohlo by sa to zdať hlúpe, ale párky v rožku pri mikrovlnnej rúre je zlý nápad. Tvrdia to výskumy zverejnené v časopise Kontrola potravín , mäso spracované mikrovlnami (zvyčajne plné konzervantov a podobne) môže viesť k tvorbe produktov oxidácie cholesterolu (COP), ktoré boli predtým spojené s ischemickou chorobou srdca, podľa Štúdia 2006 výskumníkmi v Indii. Takže v zásade je to ľahký spôsob, ako zlé jedlo ešte zhoršiť. Ak si idete dopriať, urobte to na varnej doske.Listová zeleň

Listová zelenina je v mikrovlnke trochu nebezpečná. Podľa správ od NPR , kel a iná zelenina môžu pri mikrovlnnom žiarení iskriť, čo môže zničiť spotrebič a pripraviť si večeru. V rozhovore s NPR , Mark Golkowski, docent elektrotechniky na Coloradskej univerzite v Denveri, uviedol, že ak sú rozdiely v elektrických vlastnostiach a vzduchu, ktorý by mohol zachytiť iskra, je možné, že zelenina iskrí. Nie je skvelé, keď sa snažíte urobiť iba zdravú večeru.

Oleje

Oleje na varenie, ako napríklad olivový, hroznový, repkový, avokádový, arašidový a iné, nie sú tekutinami, sú tukmi. Omotať hlavu okolo môže byť zložitá charakteristika pozri sa ako to, čo by ste považovali za tekutinu. Podľa Prevencia Zahrievanie oleja ako je olivový olej, či už na varenie alebo kozmetické výrobky, nemusí nevyhnutne predstavovať nebezpečenstvo, ktoré mikrovlnná rúra spôsobuje pri iných výrobkoch, ale jednoducho to nie je efektívne cvičenie. Pretože v olivovom oleji nie je žiadna tekutina na zahriatie, pravdepodobne nebude taká teplá, ako by ste chceli.

Nevarená ryža

Ryža sa môže javiť ako zvláštna vec, ktorú nikdy nedávajte do mikrovlnnej rúry, ale podľa britských testov Agentúra pre potravinové normy „Ryža môže obsahovať spóry potenciálne nebezpečných baktérií. Mikrovlnná rúra nebude stačiť na zabitie týchto spór, takže budete potenciálne náchylní na otravu jedlom. Nie ďakujem!

Hrozno (alebo iné ovocie)

Iste, možno nikdy nebudete brať do úvahy hrozno na mikrovlnnú rúru (myslím to vážne, kto chce jesť hrsť zohriateho hrozna s vriacimi interiérmi? Aj keď je pečené hrozno ako súčasť pokrmu vynikajúce), podľa Thrillist , mikrovlné hrozno je zlý nápad. Aj keď neskončíte s hrozienkami alebo praženým hroznom, môžete namiesto toho skončiť s guľkami ohnivej plazmy, ako poznamenáva IFLScience . Nebezpečenstvo.

Omáčka z červených cestovín

Ako pravdepodobne viete, omáčka z červených cestovín má tendenciu pľuvať, prskať a všade explodovať, kedykoľvek to v mikrovlnnej rúre príde na rad - bez ohľadu na to, ako krátka je. V kuse pre HuffPost , Jon Hotchkiss, tvorca Toto vs , napísal: „... kúsky [nerozpustného] vláknitého rajčiaka iba dočasne blokujú únik pary - to znamená dovtedy, kým objem a sila pary tieto kúsky neprekonajú ... a tým spôsobia„ výbuch “. Ak je červená cestovinová omáčka - a ďalšie omáčky na báze paradajok - mali celkovú viskozitu podobnú vode, pravdepodobne by vám z mikrovlnnej rúry neurobili taký neporiadok, keď ste sa ju pokúšali znovu zohriať. Namiesto toho omáčku zohrejte pomaly a pomaly v hrnci na sporáku. Omáčka zostane skôr omáčka-y ako vysušená a budete šťastní, pretože mikrovlnná rúra zostala bez škvŕn.

Mrazené mäso

Každý si nepochybne niekedy uvedomil, že zabudol vytiahnuť mäso z mrazničky, aby ho na večeru roztopil, a rozhodol sa namiesto toho ho vyskúšať v mikrovlnnej rúre, aby ho rýchlo rozmrazil, aby ste za relatívne krátky čas dostali večeru na stôl. čas. Podľa Reader's Digest však môže byť bezpečne zmrazené mäso v mikrovlnnej rúre trochu komplikované. Ak sa teplo nerozdeľuje rovnomerne, môžete skončiť horúcimi a stále zamrznutými miestami a množením nebezpečných baktérií. Fuj.

Brokolica

Počkaj čo? Vo väčšine domácností sa brokolica v mikrovlnke pravidelne otáča, ale podľa štúdie z roku 2003 zverejnenej v Journal of the Science of Food and Agriculture , to by naozaj nemalo. V porovnaní s inými populárnymi metódami varenia brokolice mikrovlnná rúra ničí oveľa viac výživných látok vhodných pre vás, ktoré by ste za normálnych okolností dostali pri konzumácii tých malých zelených stromčekov. Pred konzumáciou brokolice sa rozhodnite, že ju jemne naparíte, aby ste udržali všetky tieto živiny tam, kam patria.

Zvyšky zemiakov

Prihrievanie zvyškov je skvelý nápad, ale musíte byť opatrní, ako to urobíte. Podľa Deň žien , musíte byť obzvlášť opatrní pri ohrievaní zvyškov zemiakov. Ak ich necháte úplne vychladnúť pred tým, ako ich uskladníte v chladničke a potom opäť zohrejete v mikrovlnnej rúre, je možné, že ich pôsobenie pri izbovej teplote podporilo rast botulizmu. Mikrovlny nemôžu zabiť botulizmus, čo znamená, že ak budete jesť tieto zemiaky, môže vám byť veľmi zle. Lepšie byť v bezpečí, ako ľúto.

Mrazené ovocie

Môže to znieť čudne, keď zmrazujete ovocie v mikrovlnnej rúre, ale niektorí to robia kvôli rozmrazeniu, aby bolo pripravené na ďalšie použitie. Podľa štúdie zverejnenej v časopise z roku 2010 Bioelektromagnetika , praskanie mrazeného ovocia v mikrovlnnej rúre na rozmrazenie alebo inú prípravu nie je dobrý nápad. Prospešné vlastnosti je možné previesť na karcinogény a vystavenie vášho drahého mrazeného ovocia mikrovlnám môže mať tiež nepriaznivé imunologické účinky. Nie dobré. Namiesto toho rozmrazte mrazené ovocie v chladničke cez noc.

Zvyšky húb

Varené huby vám môžu spôsobiť najmä nevoľnosť, ak nie ste veľmi opatrní v tom, ako ich pred ohrevom skladujete. Pretože huby sú ľahké ciele pre mikroorganizmy , ak budete jesť nesprávne skladované a znovu ohrievané varené huby, môžete mať veľké bolesti brucha, čo určite je nie čo si chcel. Jednoducho pripravte a uvarte množstvo, ktoré chcete zjesť, alebo ich ihneď po uvarení vložte do chladničky a potom vmiešajte do šalátov a iných jedál, ktoré budete jesť chladené.

Chlieb

Ak pociťujete mierny hlad, nie je nič, čo by vás mohlo zlákať lepšie ako krajec teplého chleba s rozpusteným maslom - ale chlieb si zohrejte v mikrovlnnej rúre a budete ľutovať. Toto perfektné občerstvenie sa zmení na tvrdú a žuvaciu výzvu, ktorú nedokáže napraviť ani rozpustené maslo, a čo by ste samozrejme nikdy nemali robiť so žiadnym kúskom chleba.

Podľa Smrek , sa chlieb v mikrovlnnej rúre stane funky kvôli tomu, ako lepok, škrob a cukor v chlebe reagujú, keď sa najskôr zohrejú v mikrovlnnej rúre a potom sa ochladia. Je to vlastne proces chladenia, ktorý spôsobuje reakciu, ktorá zmení váš chlieb na tvrdý, a to znamená, že je to jedna vec, ktorej sa chcete vyhnúť. Namiesto toho zabalte chlieb do nejakej fólie a zohrejte ho v rúre. Bude to trvať dlhšie, ale stojí to za to.

Zvyšky po čínskom odbere

Nezáleží na tom, ako veľmi milujete varenie, niekedy chcete iba rýchle a ľahké vytiahnutie. Ak objednávate čínštinu, zaručene toho máte na pár jedál dosť, ale ak vás láka tieto zvyšky znovu zohriať v mikrovlnnej rúre, nerobte to.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo nejsť mikrovlnnou cestou, a začneme kontajnermi. LiveScience hovorí, že symbol Microwave Safe, ktorý je na mnohých nádobách, je tu, pretože FDA ich testovala, aby sa ubezpečil, že spĺňajú konkrétne pokyny - a väčšina odberných nádob tieto požiadavky nespĺňala. Pridajte k tomu skutočnosť, že niektoré majú kovové úchyty a nechcete ich dávať do mikrovlnky!

ako rozohriať praženicu

Vaše jedlo nevyjde najlepšie, ani keď ho ohrejete v mikrovlnnej rúre. Nezáleží na tom, či ste si objednali vaječné rožky alebo lo mein, bude to premočené a už to nebude také dobré ako predtým. Namiesto toho si nechajte poradiť od Degustačný stôl a tieto zvyšky znovu zohrejte na panvici na sporáku. Nezmenia sa na kašu a budete môcť pridať čerstvú sójovú omáčku, ktorá okrem toho, že zaručí, že vaša čínština je rovnako dobrá, ako bola po prvýkrát.

Všetko, čo sa už párkrát predtým zohrievalo

Bezpečnosť potravín je najdôležitejšia vec, ktorá sa deje vo vašej kuchyni a ktorá sa týka aj opakovaného ohrevu jedla. Jedna vec, ktorú by ste určite nikdy nemali dávať do svojej mikrovlnnej rúry, je čokoľvek, čo bolo niekoľkokrát predtým zohriate. Podľa FDA Spýtaj sa Karen , zvyšky môžu zostať v chladničke až štyri dni, ale zakaždým, keď dané jedlo ohrejete a ochladíte, urobíte krok k zníženiu kvality. Niekoľkokrát ju prehrejte alebo nechajte niekoľko dní odležať v chladničke a je lepšie sa jej zbaviť.

The BBC tiež vzal na otázku, koľko rokov je príliš starých na to, aby ste ich mohli znovu ohriať vo svojej mikrovlnnej rúre. Aj keď ich odborník tvrdí, že zvyšky mikrovlnnej rúry sú niekoľkokrát v poriadku, tvrdia tiež, že britská agentúra pre potravinové štandardy tvrdí, že by ste mali niečo v mikrovlnnej rúre piecť iba raz, a že musíte byť obzvlášť opatrní pri mikrovlnných veciach, ako sú omáčky na báze krému a mlieka. , varené mäso, lasagne a rajnice. Spravidla dôverujte svojim inštinktom. Ak máte pochybnosti o tom, či by ste mali alebo nemali mať niečo na mikrovlnnej rúre, pravdepodobne by ste to nemali mať!