Giada De Laurentiis vysvetľuje, ako by ste mali krájať melón

 Giada De Laurentiis s rozpustenými vlasmi a širokým úsmevom Kevin Winter/Getty Images Adrianna MacPhersonová


Vodný melón je obľúbenou voľbou v teplejších obdobiach, a to z dobrého dôvodu. Vďaka vysokému obsahu vody je osviežujúci a môžete ľahko krájať plátok po plátku. V horúcich letných dňoch nie je veľa lákavejších jedál.Podľa Svet semien Vodové melóny sú tretím najobľúbenejším ovocím na svete, pričom len v roku 2016 sa vyprodukovalo ohromujúcich 117 miliónov ton ovocia. A pre nakupujúcich, ktorí dbajú na rozpočet, je to jeden z najlacnejších produktov (za libru), ktoré si môžete kúpiť, poznamenáva A čo vodný melón .
Jediným problémom, ktorý mnohí ľudia majú, pokiaľ ide o melón, je otázka, ako ho najlepšie nakrájať. Na rozdiel od drobnejších produktov, ako sú jablká alebo hrušky, môžu vodné melóny v hlavnej sezóne narásť do pomerne veľkých rozmerov. Môže byť náročné – a trochu nebezpečné – vysporiadať sa s kolísavým, zaobleným ovocím nožom, ktorý nie je dostatočne dlhý na to, aby ho prerezal. Našťastie autor kuchárskych kníh a kulinárska osobnosť Giada DeLaurentiis je tu, aby pomohol. Aj keď to nemusí byť prvé ovocie, ktoré vám napadne, keď si spomeniete na taliansku kuchyňu, vodný melón je významnou súčasťou talianskej kulinárskej kultúry. Ako Jovina varí taliansky vysvetľuje, že toto ovocie je súčasťou mnohých talianskych sviatkov. Takže dáva zmysel len to, že De Laurentiis ovláda umenie strihania.

De Laurentiisova spoľahlivá metóda

 Nakrájaný vodný melón na tanieri Dev_Maryna/ShutterstockGiada De Laurentiis previedla svoje publikum procesom krájania vodného melónu vo videonávode na Giadzy Instagram účtu. Jednou z kľúčových súčastí jej procesu je, že nezačína tým, že sa pokúša rozkrojiť celý melón na polovicu, či už horizontálne alebo vertikálne, čo si mnohí prirodzene myslia, že začať. Namiesto toho, ako ukazuje, odreže hornú a spodnú časť, aby vytvorila rovný povrch na oboch koncoch. Tento jednoduchý krok okamžite uľahčí proces, pretože melón sa nekýva a nekotúľa po doske na krájanie.

Rozhodla sa podávať svoj melón vo forme kociek bez akejkoľvek šupky, takže jej ďalšou fázou bolo vertikálne odrezať všetku zelenú kôru, čím sa odkryla iba vnútorná dužina vodného melónu. Potom, keď zostala iba vnútorná časť ovocia (ktorá sa dá oveľa ľahšie nakrájať ako tvrdá kôra), pristúpila k nakrájaniu na malé kúsky. Ak uprednostňujete servírovanie melónu na plátky s kôrou, môžete použiť len jej špičku na odrezanie zaoblených koncov melónu, aby ste vytvorili rovnú plochu, aby bola vaša úloha o niečo jednoduchšia.Publikum Giadzy tento tip milovalo a zdieľalo svoje nadšenie v sekcii komentárov. Jeden fanúšik napísal: 'Nikdy som nevedel, ako to urobiť a varím viac ako 20 rokov!!!'