Hardneck vs. Softneck cesnak: Aký je rozdiel?

Cibuľky cesnaku s mäkkým krkom

Zdá sa, že existujú dva tábory ľudí. Tí, ktorí nemôžu vystáť cesnak a tí, ktorí ho nemôžu dostatočne využiť. Ale bez ohľadu na to, ako veľmi milujete cesnak, určite ste si všimli, že existuje niekoľko druhov. Rovnako ako zelený cesnak, čo je mladý cesnak, ktorý sa zvyčajne zberá na jar predtým, ako stihol úplne dozrieť a zmeniť sa na to, čo si pravdepodobne myslíte ako cesnak (prostredníctvom Jedlo52 ). Zelený cesnak na oko viac pripomína zelenú cibuľu, má však peknú jemnú cesnakovú príchuť. Potom je tu aj cesnak z tvrdého a mäkkého oleja.


To, čo v potravinách vidíte častejšie, je mäkký cesnak Smrek . Primárnym rozdielom je typ listov alebo stopiek, ktoré vyrastajú z cibule. Cibuľky cesnaku Softneck majú listy, ktoré zostanú mäkké, akonáhle úplne dorastú. Pravdepodobne ich vo svojom obchode s potravinami vidíte častejšie ako cesnak tvrdý, pretože rastú rýchlejšie a zostávajú dlhšie dobré. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo vyhľadať natvrdo cesnak.Toto sú výhody cesnaku

Tvrdý cesnak

Tvrdý cesnak má jednu hlavnú stopku, ktorá rastie z cibule, podľa Smrek . Ďalšou charakteristickou črtou cesnaku je, že cibuľoviny majú tendenciu obsahovať zreteľne väčšie strúčiky cesnaku, na jednu cibuľku ich je však menej. Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali hľadať listový cesnak, je jeho chuť, ktorá je zložitejšia a zvyčajne odráža jeho vlastný terroir. Podľa Cesnak Clubb , rôzne odrody tvrdého cesnaku môžu mať príchute, ktoré chutia viac cesnakovo, maslovo alebo dokonca pikantné . Vďaka jemným príchutiam je cesnak z tvrdého krku perfektným výberom do jedál, ktoré skutočne prezentujú cesnak a jeho zložitejšie chute.
Takže, vyzdvihnite si cesnak z tvrdého cesta a skúste pripraviť množstvo chutných jedál, ako je Záhrada Ina Penne arrabiata, ktorá požaduje 24 strúčikov cesnaku (cez Potravinová sieť ). Môžete tiež vyskúšať jedlá ako cesnakový konfit z bylín, toast s brokolicou a cesnakovou ricottou, pečené kuracie mäso naplnené cesnakom alebo dokonca cesnakový med (cez Dobrú chuť ). Možno vás prekvapí bohatá príchuť, ktorú môžete získať pri použití tohto druhu cesnaku.
Kategórie Zábava Tipy recenzie