Here Comes The Donug, Your Next Glorious Hangover Cure

 dong kuracia nugeta a donut hybrid @Eater/Twitter Vedran Maslovár


V týchto dňoch sa zdá, že nikdy nemôžeme mať dosť potravín, ktoré by sme si mohli vychutnať. Táto neustála potreba stále väčšieho množstva všetkého viedla k vzniku potravinových hybridov a cross-overov. Prvé potravinové hybridy prišli vo forme cronutov a cruffinov. Populárne cronut je kríženec croissantu a šišky, ktorý vynašiel šéf cukrár Dominique Ansel vo svojej pekárni so sídlom v New Yorku (cez Definície ). Pečivo sa vypráža na oleji a naplní smotanou. Bol dokonca vyhlásený za jeden z najlepších vynálezov roku 2013 a neprekvapivo sa cronut stal napodobňovaným a znovuvytvoreným po celom svete (za Čas ).zisky skautiek

Na druhej strane cruffin, kríženec croissantu a muffinu, ktorý je plnený čímkoľvek zo smotany a čokoláda na ovocie a želé, vynašla Kate Reid v Melbourne, tiež v roku 2013 (cez 196Príchute ). ale Insider uvádza, že existuje mnoho ďalších potravinových hybridov, od turducken (kombinácia moriaka, kačice a kuracieho mäsa) po ramen hamburgery a sushi burritos. A jedno slané cross-over jedlo je chválené ako ďalší liek na kocovinu.
Donug je kríženec šišiek a kuracích nugetiek

@KeyboardHulk/Twitter

Počuli ste už o šibačke? US Weekly hovorí, že tento hybrid a Šiška a kuraciu nugetu vynašiel Škót Crag Carrick a je chválený ako „dokonalé jedlo na kocovinu“. Carrick a jeho manželka Rachel Dutton predstavili vynález na „Shark Tank“ v Austrálii (cez Trojité M ). Pozostáva z kuracieho mäsa, korenia, kukuričných lupienkov a panko polevy. Dong v tvare krúžku je doplnený tromi rôznymi omáčkami: jedna s dijonským bešamelom, druhá s japonským kari a mozzarella syr a posledná je pikantná omáčka na báze feferóniek.Carrick tvrdí, že s donugom nechce zmeniť svet, ale dať ľuďom niečo zábavné a ľahké na jedenie. Vynálezca chce šišky ponúkané na „každom športovisku, každom servo, každom obchode s rybami a hranolkami“ a my by sme sa k jeho želaniam mohli pripojiť len preto, že to vyzerá celkom chutne. Ostáva už len vidieť, či nám vylieči opicu po divokej noci.