Tu je to, čo sa stane, keď počas pečenia pridáte príliš veľa vajec

Zapečené vajíčko v miske

Keď vo svojich receptoch na pečenie zaklincujete pomer vajec k iným ingredienciám, vaše pečivo sa môže javiť ako vyzerajúce a chutiace ako dokonalé. Keď sa však pomýlite, môže to byť katastrofa taká zlá, že vás môže na chvíľu odložiť pečenie.


Podľa Kitchn , vajcia majú pri pečení rozhodujúcu úlohu. Dodajú vášmu stavu cesta a stabilitu, vďaka čomu vaše koláče vystúpia krásne vysoko a dosiahnu dokonalú rovnováhu medzi vlhkosťou a jemnosťou. Vajcia emulgujú a zahusťujú omáčky a krémeše, aby neboli tekuté. Vajcia sú tiež zodpovedné za pridanie glazúry na pečivo a jeho vzhľad.Možno si myslíte, že ak sú vajcia zodpovedné za všetko dobré vo vašich výtvoroch, určite pridaním ďalších vajec urobíte viac dobrého. To však nemusí platiť! Podľa Tortový blog , počet vajec ktoré pridáte do svojich koláčov, mení jeho vlastnosti, a to nie je vždy najlepšie.
Pridanie príliš veľkého množstva vajec nemusí byť dobrá vec

Piškóta s vykrojeným plátkom

Ako vysvetľuje Tortový blog , použitie príliš malého počtu vajíčok znamená, že váš koláč nebude držať spolu dobre, ale jeho použitie bude mať za následok hustší, hubovitejší a gumovejší koláč, ako by mal byť. Táto stránka hovorí, že pridaním príliš veľa vajec dodáte vášmu koláču zreteľne vajcovitú príchuť, vďaka ktorej bude chutiť viac ako krémeš alebo chlebový puding a menej ako koláč.

Jemné varenie ďalej objasňuje, že vajcia a múka pri pečení fungujú ako bielkovinové prísady. Tieto dve ingrediencie sú zodpovedné za to, že vaše pečenie drží pohromade a dáva mu potrebnú štruktúru. Ak ich nevyužijete dostatok, vaše pečivo by mohlo byť nakoniec príliš jemné a úprimne povedané, tečúca kaša. Na druhej strane, použitie príliš veľa vajec a múky znamená, že vaše výtvory budú príliš tuhé a suché.Ďalšie varovné slovo týkajúce sa vajec pochádza z Kitchn . Zásuvka tiež varuje pred použitím príliš veľkého množstva bielkov. Pri použití správneho množstva vyšľahaného bielka sa dajú pripraviť lahodne jemné koláče, ktoré bezchybne stúpajú bez použitia akejkoľvek sódy bikarbóny. Ak ich použijete príliš veľa, môžete vaše koláče extrémne vysušiť. Takže, ak si myslíte, že viac vajec čím viac si pridáte do cesta, možno budete chcieť premýšľať znova!