Tu môžete nahradiť kakaový prášok

kakaový prášok, kakao

Keď vám chýba kakaový prášok, ale naozaj chcete urobiť a čokoládový koláč , existuje veľa možností. Väčšinou si vyžadujú iné druhy čokolády, pretože kakaový prášok nie je tak univerzálny, pokiaľ ide o náhrady, ako iné prísady.


mesačný svit a horská rosa

Najlepšie a najjednoduchšie je použiť namiesto kakaového prášku nesladenú čokoládu. Na každé požadované 3 polievkové lyžice kakaového prášku použite 1 unce nesladenej čokolády. Čokoláda by sa mala pred pridaním do receptu rozpustiť. Pretože čokoláda obsahuje viac tuku ako kakaový prášok, znížte obsah tuku vo svojom recepte, ako je napríklad tuk alebo maslo, o 1 polievkovú lyžicu (pomocou HuffPost ).Ďalšou možnosťou je holandské kakao. Vo svojom recepte však budete musieť zvýšiť kyslosť. Ak to chcete urobiť, pridajte 1/8 čajovej lyžičky zubného kameňa, citrónovej šťavy alebo bieleho octu (cez Smrek žerie ).
Možnosťou sú tiež nesladené alebo polosladené čokoládové lupienky. Pravdepodobne sú to tie druhy, ktoré si kúpite na pečenie čokoládových sušienok.

Ostatné zámeny kakaového prášku

čokoláda

Rovnako ako v prípade nesladenej čokolády, musia byť čokoládové lupienky pred pridaním do receptu roztopené. Polosladké chipsy tiež obsahujú pridaný cukor. Kompenzujte to znížením množstva kryštálového cukru alebo iných sladidiel, ktoré pridáte. Je tiež dobré trochu maslo alebo tuk skrátiť, aby ste vyrovnali prípadné kakaové maslo v čokoláde (via Spiceografia ).Karob je najlepšia náhrada bez kakaa. Chuť nie je úplne rovnaká, ale je dosť blízko na to, aby fungovala ako alternatíva, a má podobný vzhľad ako čokoláda. Použite odmerku rohovníkového prášku na odmerku ku kakaovému prášku.

pomarančové brusnicové ovsené vločky

Kakaová zmes, ktorá sa javí ako dobrá náhrada, by sa mala používať iba ako posledná možnosť. V kakaovej zmesi je len malé množstvo kakaového prášku, takže merajte na mieru, do svojho receptu pridáte menej kakaového prášku a do kakaovej zmesi pridáte čokoľvek iné, napríklad tonu cukru, a môže byť ťažké presne zistiť, koľko toho pridať.