Ako smažiť vajce v mikrovlnnej rúre, tvrdí David Chang

Šéfkuchár David Chang na akcii Valery Hache / Getty Images

David chang je známy svojou značkou Momofuku a kritikou oceňovanou sériou Netflix Ugly Delicious (cez Valiaci sa kameň ), ale minulý týždeň zdieľal časovo nenáročný kuchársky hack na svojom účte Instagram (cez Fox News ).


Vo videu natočenom v domácej kuchyni šéfkuchára celebrít predstavil Chang divákom spôsob, ako uvariť praženicu - nie na panvici, ale v mikrovlnnej rúre (prostredníctvom Instagram ).Vo videu nastrieka (pravdepodobne) misku vhodnú na mikrovlnné rúry sprejom na varenie a potom v nej praskne vajíčko. Vajíčko ide do mikrovlnky na minútu a tridsať sekúnd (pri 30-percentnom výkone). Vajíčko vyjde priamo z misky a Chang ho vyhodí na vrch zvyšku surovín potrebných na domácu výrobu Vajcia McMuffin (aj keď šunku nahradí salámou, ktorá vyzerá výrazne fešnejšie ako to, čo nájdete vo svojom susedstve McDonald's).
Nie je to najkrajšie vyprážané vajce na svete, ale ľahkosť varenia by mohla stáť za estetický kompromis.

Nebojte sa svojej mikrovlnky

Vyprážané vajce na hrianke

Video sa oplatí sledovať, len aby ste videli Changovu futuristickú mikrovlnnú rúru.Aj keď si niektorí môžu myslieť, že kuchári by sa mikrovlnke vyhli z vajíčka pre niečo náročnejšie na prácu a náročnejšie, Changov titulok znie: „Nebojte sa mikrovlnky !!“ a príspevok má hashtagy #culinarydarkarts.

„Je to jednoduchšie ako varenie na varnej doske,“ hovorí Chang, keď sa zahryzne do vaječného sendviča. Pravdaže, skutočne. A trik slúži ako skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby ste nemuseli umývať aj panvicu.Podľa Changovho titulku bol trik natočený v nadväznosti na rozhovor s Jimmym Fallonom, ktorý sa dotkol oboch ich preferovaných spôsobov varenia vajec - Fallonovo je použitie silikónového krúžku na udržanie jeho vajíčka na mieste v panvici. Podľa Changa bol Fallon v šou pochopiteľne „trochu šokovaný“, keď navrhol mikrovlnu vajíčka.