Ako na mikrovlnnú slaninu

biely tanier plný chrumkavej slaniny Mikayla Marin / Kaša

Slanina je jednou z tých rockových hviezd, ktorú je možné použiť rôznymi spôsobmi. Môže sa rozpadnúť na šaláty alebo na polievky, zabaliť okolo vecí, ako sú krevety a jalapeňos, použiť ako poleva pre váš obľúbený hamburger, alebo len tak jesť v celej svojej lahodnej slaninovej sláve. Pravdou však je, že je to tiež jedno z najsmiešnejších jedál na varenie. Medzi rozstrekovaním oleja na varnú dosku a dlhým čakaním v rúre niekedy potrebujeme rýchlejšiu a úhľadnejšiu cestu k slaninovému šťastiu!


Vstúpte do mikrovlnnej slaniny. Táto super ľahká metóda s nízkym obsahom neporiadku prichádza s mnohými výhodami, vďaka ktorým môže byť slanina z mikrovlnnej rúry technikou spojky, keď sa neskoro večerí alebo keď už nemôžete čakať na uspokojenie tejto slaninovej túžby. S našimi dvoma jednoduchými technikami sa čoskoro stanete profesionálmi v premene surovej slaniny na dokonale ostré plátky, a to iba pomocou mikrovlnnej rúry a niekoľkých ľahko dostupných kuchynských potrieb.Získajte viac techník a tipov na varenie od Mikayly na svojom blogu Ručná múka .
Nástroje, ktoré potrebujete na mikrovlnnú slaninu

balíček otvorenej slaniny a rolka papierových obrúskov Mikayla Marin / Kaša

Toto skutočne nemôže byť jednoduchšie, vážne! Na mikrovlnnú slaninu potrebujete iba slaninu a papierové uteráky. Áno, to je naozaj všetko, čo potrebujete. Samozrejme, aby ste ušetrili neporiadok v mikrovlnnej rúre, odporúčame vám tiež použiť dosku bezpečnú pre mikrovlnné rúry na zachytenie mastnoty, ktorá uniká z papierových utierok.

najlepšia vec na červenom homári

Ak sa chcete vyhnúť papierovým výrobkom, môžete ich vymeniť za misku, ale najskôr pokryjeme metódu papierového uteráka a taniera. Za pár minút budeme mať viac informácií o tom, ako by pre vás mohla fungovať metóda misky bez papierových obrúskov.Slaninu položte v jednej vrstve na tanier vyložený papierovou utierkou

plátky surovej slaniny na plechu vyloženom papierovou utierkou Mikayla Marin / Kaša

V tomto kroku odložíte vrstvu papierových uterákov a za nimi slaninu. Znie to dosť ľahko, však? Asi preto, že je. Stačí si vybrať veľký tanier bezpečný pre mikrovlnnú rúru (taký veľký, ako sa len dá, ktorý sa ešte vojde do vašej mikrovlnnej rúry) a vyložiť ho niekoľkými papierovými uterákmi. Dvojka je zvyčajne takmer v poriadku, aby nasiakla väčšinu tuku pod slaninou, aj keď možno budete chcieť pridať ďalšie, ak máte tenšie papierové uteráky.

Ďalej slaninu položte naplocho na papierové obrúsky. Je v poriadku, ak sa kúsky slaniny mierne dotýkajú, ale časti slaniny, ktoré sa prekrývajú, sa uvaria nerovnomerne. Zostanú vám tak diskety so surovými bitmi, takže dávajte pozor, aby sa plátky navzájom výrazne neprekrývali. A keďže nie je bezpečné jesť slaninu surovú, vždy si ich nechajte v jednej vrstve. Ak varíte viac ako pár kúskov, budete musieť pracovať v dávkach. Ak je to váš prípad, nebojte sa, pretože tento proces prebieha pomerne rýchlo.Prikryte a mikrovlnkou

mikrovlnná rúra nastavená na 2 minúty Mikayla Marin / Kaša

Teraz na vrch plátkov slaniny položte ďalšiu papierovú utierku a tanierik vysuňte do mikrovlnnej rúry. Varte na vysokej úrovni, začínajúc od 30 sekúnd za kus. Pri štyroch kusoch sme začali 2 minútami času varenia. Pre nás to nestačilo na to, aby sme dostali až k správne ostrej textúre. Doba varenia sa však môže veľmi líšiť v závislosti od modelu a veku vašej mikrovlnnej rúry, takže začnite s touto metrikou 30 sekúnd na kus a podľa potreby sa posuňte vpred.

prečo sú niektoré jalapenos horúcejšie ako iné

Ak vaša slanina nie je po prvom kole dosť ostrá, varte ju znova v 30-sekundových intervaloch a kontrolujte medzi jednotlivými kruhmi, kým kúsky nebudú chrumkavé. Pri husto nakrájanej slanine budete takmer určite musieť pridať viac času, aby bola slanina úplne uvarená.

Zlikvidujte papierové utierky a užívajte si!

slanina uvarená na mastnom namočenom papierovom obrúsku Mikayla Marin / Kaša

Akonáhle je slanina uvarená tak, ako vám chutí, zostáva jej len zjesť ju. Dobre, takže je malá vec, ako sa zbaviť papierových utierok. Ale keďže zachytávajú toľko mastnoty, je to pre nich rýchla kvapka do odpadu a v záujme zachovania prehľadnosti môžete tanier vložiť do umývačky riadu, keď už ste pri tom. Upratovanie: hotovo.

sú ovocné kamienky zdravé

Samozrejme, ak máte na prípravu ďalších plátkov slaniny, stačí tanier vyložiť novými papierovými utierkami a začať znova.

Ako mikrovlnná slanina bez papierových obrúskov

Surová slanina prehodená cez misu a tanier Mikayla Marin / Kaša

Niekedy je trochu zbytočné používať hrsť papierových uterákov na mikrovlnú slaninu, najmä ak pripravujete viac ako jednu dávku. V takom prípade je riešením miska vhodná do mikrovlnnej rúry. Namiesto papierových obrúskov položte na tanier misu dnom hore. Všetok tuk zo slaniny bude kvapkať po bočnej strane misky a zhromažďovať sa na tanieri. Uistite sa, že priemer misky je minimálne o palec menší ako okraj taniera.

Slaninu obalte v miske v jednej vrstve a vložte do mikrovlnnej rúry úplne rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade - 30 sekúnd až 1 minútu na kus.

Pri vyberaní misky dajte pozor na horúci tuk

varená slanina na vrchole misy Mikayla Marin / Kaša

Napriek tomu, že surové kúsky položia na misku, uvaria sa prekvapivo naplocho, čo z nich robí skutočne skvelú metódu pre aplikácie, ako sú sendviče - ak chcete BLT, niekto? Pamätajte však, že namiesto nasiaknutého tuku sa bude hromadiť okolo a pod miskou na tanieri. To znamená, že ho musíte opatrne vybrať z mikrovlnnej rúry, aby ste si nespálili ruky horúcim tukom.

Pretože všetok tento tuk je iba slaninová dobrota, je to skvelá metóda, ktorú si môžete použiť, ak si chcete slaninu namazať na varenie. A ak to radšej nechcete udržiavať, tak by ste sa mali zbaviť horúceho tuku.

koľko stojí franšíza domina

Ostrá, drobivá slanina je vzdialená len pár minút

mikrovlná slanina sa rozpadá na kúsky Mikayla Marin / Kaša

Nemôžeme vám povedať, že medzi varnou doskou, rúrou na pečenie a slaninou v mikrovlnnej rúre nie je rozdiel v textúre. Rôzne aplikácie tepla menia spôsob, akým sa vylučuje všetok tuk, a tak ovplyvňujú výslednú textúru slaniny. Ak je slanina v mikrovlnke menej než chrumkavá, môže byť trochu žuvacia. To znamená, že slanina pri ochladení často chrumká. Ak však zistíte, že to nie je úplne podľa vašich predstáv, môžete ho jednoducho vložiť späť do mikrovlnnej rúry na ďalších 30 sekúnd, kým nedosiahne požadovanú štruktúru.

Po dôkladnom uvarení budete mať slaninu pripravenú na rozpadnutie na množstvo vecí. Zvážte, či ju nepridáte do vajec raňajkový sendvič , do brokolicový šalát , alebo, viete, len tak skopnite slaninu sami!