Hviezdne znovuzrodenie Bennigana

  Bennigan's pink neon sign Nadia Celeste/Shutterstock Chase Shustack


Oprava 31. 10. 22: Skoršia verzia tohto príbehu citovala október WBBM správa s odkazom na 'hedžový fond, ktorý kúpil meno Bennigan.' Generálny riaditeľ spoločnosti Bennigan Paul M. Mangiamele pre SN objasnil, že on a jeho manželka „vlastnia 100 % Legendary Restaurant Brands a... majú v úmysle zachovať si súkromnú a nezávislú spoločnosť.“Fanúšikovia animovaného seriálu pre dospelých 'South Park' si spomenú na epizódu 5. série 'Butters' Very Own Episode', v ktorej mladý Butters Stotch vyjadruje radosť z návštevy Bennigan's, pričom zostáva blažene ignorant šialenstva, ktoré ho obklopuje. Niektorých fanúšikov môže prekvapiť, keď sa to dozvedia Benniganovej je skutočným reťazcom reštaurácií, nie len produktom prevráteného sveta South Park. V skutočnosti je to reštaurácia, ktorá sa zdá, že sa vracia na pokraji zlyhania.
Bennigan's, produkt reštaurátora Dallasu Normana Brinkera v 70. rokoch (za Kiplinger ), sa považovala za reštauráciu, ktorá ponúka „írsku pohostinnosť“, miesto, ktoré sa nedefinovalo len tým, že je ďalšou neformálnou reštauráciou na posedenie, ale aj vďaka svojmu jedinečnému „šmrncu“. Ako toto komerčné z výstav z roku 1988 sa Bennigan's predáva ako miesto, kde by sa drsné potkanie rasy sveta mohli nechať pozadu a užiť si atmosféru priateľskú k párty. Zdalo sa, že reťazec reštaurácií si počína celkom dobre – prinajmenšom do roku 2008, keď Bennigan's šokoval všetkých tým, že požiadal o bankrot (na Reuters ).

The dôvody Benniganovho kolapsu je ich viacero: nezáujem mladších generácií, nedobiehanie doby, úpadok slávnej pohostinnosti a pod. Zdalo sa, že Bennigan's sa čoskoro pripojí k dlhému zoznamu obľúbené reťazcové reštaurácie, ktoré úplne zmizli . Až kým Bennigan ako fénix z popola opäť nevstal.Bennigan's sa vracia

  Bennigan's chips and salsa Facebook

Podľa správy z roku 2012 BizJournals , po bankrote v roku 2008 sa zdalo, že Bennigan's sa pripravuje vrátiť sa na cestu k zotaveniu. Reťazec reštaurácií plánoval, že sa bude viac „zamerať na šéfkuchára“ a vytvorí nové menu s použitím starých obľúbených položiek a nových položiek. Spoločnosť dokonca plánovala predstaviť nové reštaurácie po celej krajine, čím predstavila svoje dosť odvážne plány na návrat k bývalej sláve.Čo bolo možno najväčším impulzom pre návrat Bennigana, bola skutočnosť, že (alebo aspoň jedno z jeho miest) hralo neoddeliteľnú súčasť filmu. Podľa FSR , film z roku 2022 „O osude“, v hlavnej úlohe s Emmou Roberts, obsahuje Bennigan's počas celého filmu a predstavuje slávne sendviče, dezerty a nápoje reštaurácie. Reštaurácia bola zatvorená v Bennigan's, ale producenti starostlivo spolupracovali s majiteľom Benniganu Paulom M. Mangiamele, aby ju zrekonštruovali na nedotknutú reštauráciu, vrátane vyradenia starého príslušenstva a dekorácií zo skladu.

Zatiaľ čo niektorí veria, že nostalgia by mohla pomôcť predať reštaurácie novej generácii, iní naznačujú, že Bennigan's sa vyhýba klišé používaniu „nostalgie-návnady“ a zameriava sa na nový špecifický výklenok, aby lepšie slúžil zákazníkom. Celkovo sa zdá, že Bennigan's si získal veľký záujem o spoločnosť, o ktorej sa pred desiatimi rokmi predpokladalo, že zlyhala.

Čas ukáže, či si jedného dňa všetci spoločne vychutnáme vyprážaný sendvič Monte Cristo.
Kategórie faktov televízia tipy