Určite to urobte pri čistení elektrického sporáka

Elektrický sporák s hrncom

Zvážte toto: dostali ste možnosť vyčistiť jeden typ sporáka výmenou za váš život. Ktoré si vyberiete? Je pravdepodobné, že by to nebol neustále mastný vyvýšený plynový sporák s horákmi, uzávermi horákov a roštmi. Ak ste si vybrali ploché prvky elektrického sporáka, nemusíte byť sami - ešte predtým, ako sa vydáte na kúzelné čistenie kachlí, je treba ešte niečo vedieť.


Elektrické sporáky sa ťažko čistia, ak poznáte základné veci. Elektrická špirála sa pripája k zdroju energie vo vnútri a spočíva na odkvapkávacej doske, ktorú môžete tiež vyčistiť (pomocou America Home Shield ). A podľa Bytová terapia , pred vyčistením elektrických špirál musíte skontrolovať, či ste dokončili jeden krok, najmä ak sú na pokrmoch pripečené kúsky popáleniny. Jednoduché zahrievanie na maximum, aby sa spálila špina, nebude stačiť. Najprv by ste mali vypnúť elektrický sporák. Dosť jednoduché.prepečené tvrdé varené vajcia

Pri čistení elektrického sporáka tento krok nevynechajte

Čistiace prostriedky ako sóda bikarbóna a citrón

Tu je kľúč k čisteniu vášho elektrického sporáka: na to, aby ste ho správne vyčistili, musíte skutočne odstrániť celú špirálu a nie je to také ťažké, ako sa zdá. Bytová terapia hovorí, že väčšina prichádza s jemným zdvihnutím a potiahnutím za odpojenie. Potom ste pripravení na čistenie. Cievku horáka utrite handričkou, trochou mydla a vody a vyhnite sa elektrickému pripojeniu. Ak horák opláchnete, uistite sa, že voda do tejto oblasti tiež nenarazí.
pripravte zemiakovú kašu

Ak po skončení práce zostanú nalepené tvrdé jedlá, máte k dispozícii ďalšiu zbraň na čistenie kuchyne: sódu bikarbónu. Pridajte trochu vody do sódy bikarbóny a vytvorte pastu, potom ju nechajte 20 minút odležať (cez Bytová terapia ). Sóda bikarbóna poslúži na uvoľnenie špiny rozložením mastnoty podľa ten smrek , a potom to budete mať jednoduchšie vydrhnúť. Akonáhle sú špirály čisté, podľa potreby umyte všetky ostatné časti kachlí a nechajte ich úplne vyschnúť. Jeden, ktorý je úplne suchý, je čas znovu ho pripojiť a pripraviť si jedlo na svojom iskrivom čistom sporáku!
Kategórie jedlo správy televízia