Milovaná reštaurácia Downtown Disney sa po 22 rokoch zatvára

 Disneyland Konstantin Yolshin/Shutterstock Sarah Martinez


Pre mnohých Disney nadšencov nie je výlet do „najšťastnejšieho miesta na Zemi“, AKA Disneyland, úplný bez toho, aby si dopriali niektoré z lahôdok v parku. Deň v Disney ponúka návštevníkom parku takmer ohromujúci počet možností stravovania, od kukuričných psov cez beignety až po ikonické Disney Dole Whip . A či už ste unavení z jazdy na Splash Mountain, alebo si jednoducho chcete dopriať nápoj pre dospelých, Downtown Disney poskytuje tichšie prostredie, kde si môžete oddýchnuť od šialenstva v zábavnom parku.Downtown Disney je štvrť plná maloobchodných predajní a reštaurácií od rýchlych neformálnych až po „štvorhviezdičkové“ vyvýšené reštaurácie. Na rozdiel od Disneylandu, ktorý môže stáť ruku a nohu za vstup, Downtown Disney nevyžaduje vstupné. Aj keď Disney ponúka nejaké opojné dobroty, 21 a viacerí hostia môžu v Downtown Disney nájsť oveľa širší sortiment alkoholických nápojov. Táto štvrť, rovnako ako zvyšok Disneyho impéria, sa neustále mení a teraz bude mať jedna z jej najdlhšie fungujúcich reštaurácií posledný deň prevádzky 14. apríla pred zatvorením, aby uvoľnila miesto pre nový koncept.
Catal Restaurant je moderná stredomorská reštaurácia, ktorá bola otvorená v roku 2001 a slúži komunite už viac ako dve desaťročia. Bol známy tým, že je jedným z najluxusnejších miest v štvrti Downtown Disney vďaka svojej kuchyni a terase. Po zatvorení Catal nastúpi na jej miesto nová luxusná mexická reštaurácia od šéfkuchára s hviezdičkou Michelin Carlosa Gaytána.

Koniec jednej éry

 Catal reštaurácia v centre Disney Skupina PatinaHoci Catal zatvára, zdá sa, že ide von s ranou – pokračuje v „pripití na smiech, spomienky a jedlá“ až do posledného dňa služby, ako napísal Instagram . Fanúšikovia sa do komentárov podelili o svoje obľúbené spomienky na reštauráciu a sklamanie z jej zatvorenia. Smútili za všetkým, od straty ahi tostadas z reštaurácie až po ich večerné rande do „romantickej reštaurácie Disney“. Ďalší povedal: 'Najlepšie jedlo, nápoje a služby v DTD... škoda, že to už nezažijem.'

Reštaurácie Paseo a Centrico šéfkuchára Gaytána prevezmú priestor a budú podávať špičkovú mexickú kuchyňu inšpirovanú jedlami, ktoré Gaytán vychutnával, keď vyrastal v Mexiku. Toto nebude jediný nováčik v bloku. Namiesto La Brea Bakery sa pripojí slávna kalifornská kubánska pekáreň Porto's, ako aj medzinárodný reťazec knedlíkov Din Tai Fung, ktorý je všeobecne považovaný za jedna z najlepších čínskych reštaurácií v USAZatiaľ neexistuje žiadny oficiálny dátum otvorenia pre Paseo a Centrico. Gaytánova už zatvorená chicagská reštaurácia Mexique získala jednu hviezdu Michelin, takže budúci zákazníci môžu v jeho najnovšom podniku očakávať vysokú úroveň varenia.