Najlepší tip Gordona Ramsayho, ako zabezpečiť, aby sa vám cestoviny neprilepili

 Detailný záber na Gordona Ramsayho s vážnym výrazom Mike Coppola/Getty Kimberleyské zákony


Varenie cestovín sa zdá byť dosť jednoduché, však? Sú to len rezance a voda. Čo by sa mohlo pokaziť? Ukazuje sa, že dosť málo. A zdá sa, že každý chce poukázať najväčšie chyby, ktoré robíte s cestovinami a jednoduché spôsoby, ako ich opraviť.Jednou z najväčších chýb domácich kuchárov pri cestovinách je nepridanie dostatočného množstva soli do vody. Áno, pár pretrepaní to jednoducho neurobí. Povedala Giada De Laurentiis Dobre jesť že je dôležité pridať poriadne množstvo soli a urobiť vodu tak, aby „chutila ako more“. prečo? Jedlo52 vysvetľuje, že toto je jediný nástroj, ktorý máte na pridanie chuti do samotných cestovín. Ďalším bežným faux pas je vkladanie rezancov príliš skoro, čo ich núti variť sa príliš dlho.
Nikdy nezanedbávajte svoje rezance. namiesto toho Cook's Illustrated hovorí, že pravidelne kontrolujú svoj postup varenia a testujú ich ochutnávaním. A nepridávajte do vody olej. Zabránite tak priľnutiu vašej omáčky k cestovinám a namiesto toho vám v kaluži alfreda zostane hromada nahých rezancov (za Jedlo a víno ). A ukázalo sa, že Gordon Ramsay má čo povedať aj o chybnej príprave cestovín.

Otočením hrnca zastavíte lepenie cestovín

 Gordon Ramsay ukazuje techniku ​​varenia cestovín Gordon Ramsay/YouTubePrilepia sa vám cestoviny na dno panvice? Gordon Ramsay má na to liek. Podľa nedávneho príspevku na jeho YouTube Tajomstvo, ako sa vyhnúť tejto katastrofe, je pridať cestoviny do hrnca s vriacou vodou a potom otočiť hrniec z jednej strany na druhú nad horákom. Kto vedel?

A ak chcete zabrániť tomu, aby sa vaše rezance zlepili, Ramsay hovorí valivý var a postačí pridanie olivového oleja do vody. (Áno, hovorí, že treba pridať olivový olej, zatiaľ čo mnohí iní hovoria, že nie.) Ale tým sa jeho rady nekončia. Podľa Ramsayho, keď máte čo do činenia so zdĺhavými cestovinami, mali by ste jeden koniec vložiť do vriacej vody, nechať čas na zmäknutie a potom „jemne zakrútiť, aby sa zvyšok ponoril“ (cez Zrkadlo ). A nikdy nelámte rezance na polovicu.Ramsay tiež rád okorení svoje cestoviny po ich scedení. Zdá sa, že „jedna polievková lyžica olivového oleja, soľ a čerstvo nasekané korenie“ vytvára špičkové rezance. A vždy mierte na dokonalé al dente cestoviny .

Dúfajme, že táto rada vám pomôže vyriešiť akékoľvek problémy s cestovinami, ktoré môžete mať. A keď príde na kontroverziu olivového oleja, všetko, čo môžete urobiť, je otestovať ho na vlastnej koži.
Kategórie Televízia recepty Fakty