Najneobvyklejšie potravinové mashupy, ktoré nájdete v reštauráciách

 rôzne cukríky, burger, pizza, iné jedlá Oksana Mizina/Shutterstock


Kuchári z celého sveta milujú prekvapovať svojich hostí nečakanými jedlami, ktoré spájajú chute a textúry, aké by ste si nikdy nepomysleli dať dokopy. Tento druh experimentovania existuje po tisícročia, keď sa ľudia na celom svete stretávali a navzájom si obchodovali s kultúrnymi tradíciami a potravinami. Pizza by neexistovalo bez fúzie talianskych, blízkovýchodných a juhoamerických ingrediencií a techník. Klasický americký hamburger je vlastne výsledkom storočí fúzneho varenia, ktoré spája mongolskú, nemeckú a americkú kuchyňu. Dokonca aj dnes experimenty s fúziou naďalej vedú k lahodným objavom, ako je skutočnosť, že kórejská a mexická kuchyňa sa tak dokonale spájajú, až sa zdá, že mali byť spolu.Ale je tu fusion a potom je tu špagetová šiška. Namiesto spájania rôznych chutí a tradícií do jedla, ktoré pôsobí koherentne ako burrito bulgogi alebo grilované nachos, niektorí kuchári prekvapia vytvorením mashupov, ktoré sa odmietajú spojiť. Ale nejako to jedlo stále funguje - alebo áno? Môžete sa rozhodnúť sami tak, že si objednáte jeden z týchto nezvyčajných mashupov, ktoré sú dostupné v reštauračných menu po celom svete.
Donutový burger v Red's True Barbecue

 slaninový cheeseburger so šiškami k žemli Lauripatterson/Getty Images

Red's True Barbecue ponúka menu zo všetkých základných potravín, ktoré by ste očakávali v reštaurácii s grilom: rebierka, bravčové mäso, hruď, údené kurča atď. Ale choďte do sekcie hamburgery a psy v ponuke a nájdete neočakávanú ponuku: šiškový burger. Ako by ste mohli uhádnuť z názvu, šiškový burger vloží vaše štandardné hamburgerové ingrediencie – vrátane hovädzej karbonátky, syra, slaniny a cibule – medzi dve glazované šišky. Pre vegetariánov tam môžete požiadať o vegetariánsku verziu.Recenzenti, ktorí vyskúšali najznámejšiu položku jedálneho lístka reštaurácie, povedali, že je „čudné, aké to bolo dobré“ a že „možno znie choro, ale bolo to úplne chutné“ (cez TripAdvisor ). Sladké a slané prvky nie sú presne spojené, ale navzájom sa vyrovnávajú. Podivná kombinácia sa stala v Red's tak obľúbenou, že teraz hosťom umožňuje vymeniť tradičnú brioškovú žemľu za iné hamburgery s glazovanými šiškami.

Lasagne cupcakes Heirloom LA

 lasagne košíčky zabalené v celofáne FacebookAk ste sa niekedy zahryzli do košíčkov a pomysleli ste si: „Prial by som si, aby v tom bolo mäso“, tento košíček s lasagňami dostupný v Heirloom LA bol vyrobený pre vás. Ak ste ako väčšina fanúšikov koláčikov, ktorým takáto myšlienka nikdy nenapadla, nezvyčajnú pochúťku, ktorú vytvorili Tara Maxey a Matt Poley, stále stojí za vyskúšanie.

majiteľ kuriatka fil a

Charakteristickým jedlom Heirloom LA sú ručne rolované cestoviny s vrstvami syra, bešamelovou omáčkou a rotujúcim výberom sezónnych surovín, ako je klobása, dusené krátke rebierko alebo jahňacie ragu. Medzi vegetariánske odrody patrí tekvica, paradajková bazalka alebo pečená sezónna zelenina.

Pikantný košíček je hitom už viac ako desať rokov na potravinárskej scéne v Los Angeles, pretože premieňa bohaté a výdatné lasagne, ktoré Heirloom predáva aj v štandardných kastróloch, na ručné občerstvenie. Podľa Hollywoodsky reportér , dokonca aj americká ikona Oprah Winfrey je fanúšikom a údajne tvrdila, že lasagne cupcakes 'zmenia váš život.'

Sundae Donut's donut popcorn milkshake

 donut popcorn milkshake na displeji Facebook

Ak sa vám šiškový burger zdá byť príliš ďaleko, možno by ste uprednostnili tento dezertný mashup vytvorený newyorským Sundae Donuts. Koblihový popcorn milkshake je dekadentná pochúťka s mliečnym kokteilom zakončeným glazúrovaným donutom posypaným popcornom (a sypaním). Samotný mliečny koktail je zmrzlina naplnená šiškami na narodeninovú tortu a dúhovými posýpkami. Je to sladké. Je to chrumkavé. Je to veľa.

Sundae Donuts je známy svojimi kreatívnymi donutmi a over-the-top dezertmi, ktoré sú rovnako viditeľné ako chutné. Popri klasických donutoch, ako je Boston Cream alebo vanilková posypka, nájdete charakteristické príchute ako Fruity Pebbles alebo S'mores.

Prepracovaný mliečny kokteil sa podáva na ich mieste v New York's Citi Field, takže sa môžete pokúsiť zjesť toto zviera bez toho, aby ste urobili neporiadok pri chytaní hry Mets. Pravdepodobne však budete potrebovať pomoc s vyleštením jedného z nich, pretože týčiaci sa donut popcorn milkshake bol opísaný ako „dezert a jedlo samo o sebe“ (prostredníctvom MLB ). Pre menšiu možnosť plnenia Sundae Donuts predáva popcorn donut aj sám.

Pop Pasta's špagetová šiška

 hromada najrôznejších špagiet šišiek Facebook

Pop Pasta je domovom originálnej špagetovej šišky, ktorú v roku 2014 vytvoril Luigi Fiorentino, zakladateľ obchodu s cestovinami. Nezvyčajná šiška je modernou variáciou na frittata di spaghetti, neapolský recept vytvorený ako spôsob, ako spotrebovať zvyšky cestovín ich upečením na akýsi koláč.

Fiorentino vyrastal v konzumácii špagiet frittata a chcel ju znovu objaviť pre moderné publikum. Donut kombinuje špagety, syry a domácu omáčku na cestoviny zapečenú do donutu, ktorý sa dá jesť samotný alebo vďaka novej spolupráci s City Saucery namáčaný do vegánskej salámovej nátierky.

V priebehu rokov spoločnosť Pop Pasta rozšírila svoju ponuku o makaróny a syrové šišky spolu s ďalšími príchuťami špagiet vrátane karbonary, vodkovej omáčky a cacio e pepe. Keď chcete misku cestovín, ale nechcete byť priviazaní k stolu, vezmite si špagetovú šišku. Môžete sa prechádzať parkom a užívať si svoju novonadobudnutú slobodu vďaka tejto ručnej verzii tradičného talianskeho cestovinového jedla.

pomarančový džús a obilniny

Jarné závitky s makanom a syrom v jedálni

 mac a syr jarná rolka s omáčkou z údenej goudy Facebook

Kaviareň je luxusným kúskom klasickej americkej reštaurácie, takže asi nie je prekvapením, že na skromných makarónoch a syre ponúka zvláštne povznesené, aj keď zvláštne zvrátenie. Jarné rolky z maku a syra majú ľahký, šupinatý obal, aký by ste našli na tradičných jarných rolkách. Ale namiesto chrumkavej jarnej zeleniny zahryznete a nájdete bohaté, krémové makaróny a syr.

Urobte to ešte syrovejšie a krémovejšie tým, že rolku pred zahryznutím ponoríte do teplej rozpustenej údenej omáčky z goudy. Miska na kašu premení makaróny a syr na ľahké, ručné predjedlo, pričom si zachová všetko teplo a spokojnosť, ktorú od komfortného jedla očakávate.

ako vykoreniť kuracie stehná

Po vyleštení taniera mak a syrových jarných roliek by ste mali mať v žalúdku ešte dosť miesta na vyskúšanie niektorých ďalších kreatívnych ponúk v ponuke. Medzi ďalšie komfortné jedlá, ktoré v newyorskej reštaurácii dostávajú moderný nádych, patria Yodels a francúzsky toast. Yodel – obľúbená pochúťka kúpená v obchode od Drake's – je prepracovaná ako rolka z červeného zamatového koláča podávaná s vanilkovým kokteilom a ozdobená vetvičkou čerstvej mäty. Francúzsky toast v Cafeteria zatiaľ nevyužíva tradičný biely chlieb na croissant s vločkami, ktorý je obalený v chrumkavej kôrke z kukuričných lupienkov.

Macaron Parlour's Cheetos macaron

 hromada makaróniek Cheetos Facebook

Macaron Parlor je cukráreň so sídlom v New Yorku, kde návštevníci môžu prísť vyskúšať závratnú škálu macarónových chutí, vrátane niektorých tradičnejších možností, ako sú pistácie alebo maliny. Ale všimnete si aj niektoré príchute, ktoré ste nikdy neočakávali, ako napríklad macarón Cheetos.

Toto je jeden z tých potravinových mashupov, kde by váš prvý inštinkt mohol byť povedať, že táto vec by nemala existovať. Recenzenti na Yelpe to však nazvali „prekliato dobré“ a „funky, ale uspokojivé“ (cez Yelp ). The recept obsahuje tradičnú pusinku z mandľovej múky na škrupinu, ktorá je plnená ganache Cheetos z bielej čokolády. Potom sa to celé popráši syrovým práškom Cheetos, takže môžete mať stále charakteristické oranžovo zafarbené končeky prstov, ktoré dostanete po zjedení vrecka Cheetos. Je pravda, že nie každý, kto vyskúša macarón Cheetos, je fanúšikom. Sladký, no napriek tomu čedar-y chuťový profil je skôr špecializovanou chuťou, ale stojí za vyskúšanie a je natoľko populárny, že zostal v ponuke cukrárne viac ako päť rokov.

Baskin Robbinovo kura a vafle zmrzlina

 kuriatko'n and waffle ice cream atop waffles Facebook

V marci Baskin Robbins uviedol na trh novú limitovanú edíciu svojej zmrzliny: Chick'n & Waffles. Samotná zmrzlina má príchuť cmarovej vafle a obsahuje kúsky chrumkavých kúskov z kuracieho mäsa a vír s príchuťou javorového sirupu. Pre vegetariánov tam vonku, chick'n bites nie sú vyrobené zo skutočného kuracieho mäsa, takže môžete vyskúšať túto zvláštnu pikantnú pochúťku.

Populárny reťazec zmrzliny je známy svojimi inovatívnymi zmrzlinami, ktoré za desaťročia podávania mrazenej pochúťky vychrlili viac ako tisíc príchutí. Minulé zostavy zahŕňali ďalšie bizarné možnosti, ako je kôpor, jalapeno a kečup. Možno nie je prekvapením, že nie každá zvláštna príchuť bola hitom. Ale niekoľko nepopulárnych debutov neodradilo franšízu od experimentovania. To je dobrá správa pre fanúšikov, pretože akokoľvek divne znie zmrzlina s kuracím mäsom a vaflemi, v skutočnosti je to celkom geniálny nápad. Klasické brunchové jedlo je už teraz príkladom nezvyčajnej harmónie sladkého a slaného, ​​takže sa zdá správne, že nakoniec vyjde aj verzia so zmrzlinou.

Thajské šišky inšpirované thajským jedlom Everglazed

 zblízka thailicious šišky Facebook

Thailicious Donut je jednou z novších dekadentných, no nezvyčajných ponúk v ponuke Everglazed. Naložená šiška je poctou nuansám chuti, vďaka ktorým je thajská kuchyňa taká výrazná a lahodná. Je to glazovaná šiška poliata čiernou sezamovou polevou, spáleným ananásom, sezamovými semienkami, koriandrom a kúskom krémového čili-limetkovo-cesnakového arašidového masla. Samotná šiška je vzdušná a mäkká a tvorí protiváhu k bohatým polevám, ktoré sú na nej nahromadené.

drobné chyby v múke

Ak chcete vyskúšať nezvyčajnú šišku, budete musieť zamieriť do Disneyworldu na Floride, kde sa nachádza Everglazed. Gurmánsky obchod so šiškami je obľúbenou zastávkou na raňajky alebo obed, kde sa popri hamburgeroch a sendvičoch podáva výber klasických a „funky“ šišiek. Za dolár navyše personál na akomkoľvek sendviči dokonca nahradí tradičnú žemľu za grilovanú šišku. Naše odporúčanie: vymeňte Grilled Cheeeeeese – áno, tak sa to píše v jedálnom lístku – a vytvorte virálny grilovaný syrový donut, ktorý preslávil Everglazed v roku 2021.

Chrumkavý zábal s krevetami Cheetos z Fatimy

 cheeto crunch wrap prekrojený na polovicu Facebook

Ak ste si mysleli, že Taco Bell je jediný, kto robí divné veci s mexickým jedlom, nestretli ste sa s krevetovým chrumkavým zábalom Cheetos z Fatima's Grill. Tostada je pokrytá vrstvami fazule, kreviet, kyslej smotany, hlávkového šalátu, paradajok, syra nacho a samozrejme Hot Cheetos, potom sa obalí v tortille z mäkkej múky a griluje sa.

Nezvyčajné jedlo nie je zďaleka jediným unikátnym mashupom v ponuke. Reštaurácia LA ponúka celý rad libanonsko-mexických fusion jedál, ako je shawarma raňajkové burrito alebo ražniči v štýle tawook kuracie mäso, ktoré sa objavuje v tacos, quesadillas a tortas. Pridaným zvratom však je, že zákazníci môžu pridať Cheetos alebo Hot Cheetos do akéhokoľvek jedla ako chrumkavú polevu alebo plnku.

To, čo začalo ako nezvyčajný, ale voliteľný doplnok, sa vyvinulo do rastúcej ponuky jedál s obsahom cheetos. Od quesadilly Hot Cheetos po cheeto burrito asada je takmer každá časť jedálneho lístka ozdobená možnosťou s cheetos čipkou. A ak uvidíte niečo v ponuke bez Cheetos, vždy ich môžete požiadať, aby to pridali. Podivný koncept priviedol skromný obchod s tacos v LA k národnej sláve a majiteľ nedávno začal pridávať nové miesta po celej krajine vrátane Detroitu a Brooklynu.

Chilli syr takoyaki od Kemuri Tatsu-Ya

 miska čili syra takoyaki Facebook

Austin's Kemuri Tatsu-Ya je súčasťou texaskej udiarne, čiastočne japonskej krčmy, ktorá ponúka kreatívne fúzie výdatných japonských a texaských pohodlných jedál. Chilli syr takoyaki je len jedným z unikátnejších príkladov tohto nezvyčajného kulinárskeho manželstva. Tradičné takoyaki je klasické krčmové občerstvenie, ktoré nájdete v baroch po celom Japonsku. Zvyčajne sa vyrába z mletej chobotnice, zelenej cibule a nakladaného zázvoru, ktorý sa formuje do guľôčky, valcovanej v ľahkom cestíčku a vyprážanej do chrumkavého lístkového záveru.

To je to, čo nájdete v Kemuri Tatsu-Ya okrem toho, že chrumkavé jedlo je pokryté hovädzím čili, syrom čedar a jalapeno. Táto zreteľne TexMex poleva je doplnená ďalšími japonskými príchuťami v podobe majonézy Kewpie – japonskej variácie na majonézu, ktorá používa iba žĺtky namiesto celých vajec pre bohatšiu chuť – a Bonito, údené, sušené hobliny tuniaka. Akokoľvek zvláštne môže toto párovanie znieť, je to prekvapivo skromné ​​a prístupné jedlo, ktoré si pravdepodobne užijú aj skeptici v oblasti fúzie vo vašej skupine. Je teplé, výdatné a šité na mieru k studenému pivu alebo vychladenému saké.

Škótske vajce banh mi v kaviarni Red Eye

 škótske vajce banh mi nakrájame na polovicu Facebook

Ak sa ocitnete v kaviarni Red Eye v New Jersey a cítite sa dobrodružne, požiadajte svojho servera o Highlandera. Čo dostanete, je banh mi – vietnamský sendvič podávaný na chrumkavej bagete – plnený nakladanou zeleninou, koriandrom, majonézou, Srirachou a dvoma škótskymi vajcami. Škótske vajcia sa uvaria natvrdo a potom sa obalia v zmesi bravčového mäsa a kreviet, potom sa vyprážajú a nakrájajú na polovice, aby sa lepšie zmestili do vášho banh mi. Je to pikantné, krémové a sýte spojenie anglických a vietnamských chutí, ktoré sa ľahko konzumuje na cestách.

Nezvyčajný sendvič je len jedným kúskom prekvapivo medzinárodného menu tejto kaviarne v New Jersey. Diners tiež nájde chilaquiles a ramen varenie popri hamburgeroch a palacinkách v kuchyni. Môžete dokonca vyskúšať, ako sa v kaviarni zabáva Elvis, opekané arašidové maslo, banán a medový sendvič s voliteľnou slaninou. Je to klasická reštaurácia s dostatočným množstvom zvratov a neočakávaných mashupov, aby veci zostali zaujímavé.

Ovsené vločky SumoMaya brûlèe

 liatinový riad s ovseným brulée Facebook

Väčšina ľudí by si pod ovsenými vločkami nepomyslela ako dezert. Okrem sušienky s hrozienkami z ovsených vločiek, ktorá je sama o sebe rozdeľujúcou pochúťkou, ju len zriedka nájdete na dezertnom konci jedálneho lístka. Ale táto ovsená kaša je tá zvláštna kaša, ktorá by vám mohla poskytnúť úplne nový pohľad na zložku s vysokým obsahom vlákniny. Nájdete ho v arizonskej SumoMaya, fusion reštaurácii, kde sa miešajú jedlá mexickej, blízkovýchodnej a ázijskej kuchyne. Reštaurácia sa stala obľúbeným brunchovým miestom v Scottsdale. Jedlo obsahuje krémovú ovsenú kašu, ktorá bola skaramelizovaná a pokrytá čerstvým ovocím a potom posypaná čokoládou a kokosovými vločkami.

Je to jedna z mnohých kreatívnych zdieľaných tanierov reštaurácie v štýle tapas, ktoré sú k dispozícii počas jej bezodného brunchu. Medzi ďalšie jedinečné maškrty, ktoré si môžete objednať ako pokračovanie ovsenej kaše brûlèe, patria palacinkové tacos, bravčové al pastor Pad Thai, kórejská pálená kuracia torta a veľkorysý výber typických sushi roliek.

Cesnaková zmrzlina Stinking Rose's

 sklenená miska s cesnakovou zmrzlinou a čokoládovou polevou Facebook

jesť príliš veľa repy

Ak by ste boli požiadaní, aby ste vybrali najmenej pravdepodobné príchute, ktoré by skončili v zmrzline, cesnak by bol pravdepodobne jednou z prvých, na ktorú prídete. Prenikavá aromatická príchuť sa takmer výlučne používa na oživenie slaných jedál. Ale v sanfranciskej The Stinking Rose je takmer všetko vyrobené z cesnaku, dokonca aj zmrzlina.

Cesnaková zmrzlina v reštaurácii je v skutočnosti z Gilroy, malého mesta v Kalifornii, ktoré bolo kedysi z kľúčových producentov cesnaku v krajine. Zatiaľ čo hospodárstvo mesta sa od začiatku 20 th storočia stále naozaj, naozaj miluje cesnak – natoľko, že každoročne od roku 1979 organizuje cesnakový festival. Práve na tomto festivale sa cesnaková zmrzlina prvýkrát preslávila. Je to vanilková zmrzlina obohatená o pečený cesnak. Praženie pomáha zjemniť veľa ostrosti cesnaku, pri ktorej by ste možno váhali, či tento dezert vyskúšať, no určite je to stále nadobudnutá chuť.

V The Stinking Rose je cesnakovo-vanilková zmrzlina preliata čokoládovou omáčkou Ghirardelli, ale ak ste v lete v severnej Kalifornii, môžete zamieriť na Gilroy's cesnakový festival a ochutnať ďalšie príchute zmrzliny s cesnakom ako pistácie, pražené mandle, alebo pekanová pralinka.