Poradie Nathanových najpopulárnejších položiek ponuky od najhorších po prvé

Nathan Raymond Boyd / Getty Images

Ak ste v Amerike jedli párok v rožku, určite poznáte Nathan. Stánok Nathan's Famous Frankfurter & Soft Drink bol založený na ikonickom brooklynskom promenáde Coney Island v roku 1916. Teraz všadeprítomný reťazec hot dogov začali v skutočnosti zamestnanci, ktorí pracovali v ešte staršom stánku s hotdogmi na rovnakom promenáde: Feltman's of Coney Island , ktorá bola otvorená v roku 1867. Dnes stále môžete cestovať do Brooklynu a čakať v dlhých (ale úplne stojí za to) linkách, aby ste si zaobstarali Nathanov hotdog z pôvodného miesta, ale majú reštaurácie aj po celých Spojených štátoch. Nathan párky v rožku sa predávajú v obchodoch s potravinami po celej krajine.


anthony bourdain žiadne výhrady netflix

Keď navštívite slávnu lokalitu Nathan's Famous prvýkrát, pravdepodobne budete chcieť ísť priamo za jedným z klasických hotdogov v reťazci. Aj keď by to nebola chyba - v skutočnosti si myslíme, že ich klasické položky ponuky patria k najlepším - v ponuke Nathana je oveľa viac, čo určite stojí za vyskúšanie. Zoradili sme niektoré z najpopulárnejších položiek ponuky v Nathan's Famous od najhoršieho po prvé.15. Smažená škeblová loď

Vyprážaný škeble Facebook

Áno, Nathan's Famous je predovšetkým párok v rožku, ale keďže sa značka začala na pláži na ostrove Coney Island, nájdete niekoľko možnosti morských plodov v ponuke. Často môžete dokonca získať niektoré z týchto predmetov, ak ste na jednom z ich viac orezaných miest na diaľničnom odpočívadle potravinového dvora v nákupnom centre, hoci na pôvodnom mieste na Surf Avenue v Brooklyne sú ich morské plody viac expanzívny. Môžete si dokonca objednať a Nathan's Lobster Roll !
Fried Clam Boat je jedným z najľahšie dostupných jedál z morských plodov v ponuke Nathana, ale je tiež, bohužiaľ, náš najmenej obľúbený, predovšetkým preto, že morské plody ťažko nájdete. Áno, vyprážané mušľové pásy väčšinou pečú aj v tých najlepších prípadoch, ale sú skutočne chutné. Jediným skutočným dôkazom o „mušle“ je žuvací, často gumený pásik, ktorý je uložený vo vnútri chleba. Nechutí to ako nič, takže ak máte morské plody averzne, mohli by sa vám páčiť tieto! Ak sa chystáte objednať si Fried Clam Boat od spoločnosti Nathan's, odporúčame vám viac ako zdravé stlačenie citrón , a ideme tvrdo na tatársku omáčku.

14. Pes so syrom čili

Pes so syrom čili Facebook

Myslíte si, že pretože Nathan's Chili Cheese Dog začína s jedným z ich slávnych originálnych all-beef párkov v rožku - čo je, samozrejme, veľmi dobré -, že Chili Cheese Dog by si vyslúžil vyššie miesto na našom zozname. Táto položka ponuky sa, bohužiaľ, stáva obeťou klasického prípadu príliš veľkého množstva udalostí. Áno, pod všetkými polevami je solídny párok v rožku na dosť slušnej buchte, ale samotný hotdog nemôžete poriadne ochutnať.Je tu kopa nedbalého mletého hovädzieho mäsa čili to nie je dosť pikantné, aby to stálo za to, a to je pokryté plastovým taveným syrovým výrobkom. Žiadny z týchto komponentov nie je sám o sebe zlý, ale keď ich dáte všetky na žemľu v rožku, skončíte s niečím, čo je takmer nemožné zjesť. Nathan's Chili Cheese Dog je neporiadok, a nie nevyhnutne v dobrom slova zmysle.

13. Čili pes

Chili Dog Twitter

Len nepatrne lepší ako spomínaný pes chili cheese je pes chili from Nathan's Famous. V závislosti od toho, ako máte tendenciu cítiť sa veľmi chaotický a ťažko zjesť hot dogy, sú to dve položky menu, ktoré by mohli ľahko zameniť miesta. Ak úplne miluješ falošný syr , pravdepodobne sa vám čili syrový pes bude páčiť o niečo lepšie ako tento.Uprednostňujeme tento nedbalý párok v rožku bez syra, jednak preto, že je o niečo ľahší na konzumáciu, a jednak preto, že môžete hot dog ochutnať aj pod chilli. Chilli z Nathan's still nie je naše najobľúbenejšie: má nevýraznú, rajčinovú chuť, ktorá by skutočne dokázala použiť štipku korenia, alebo aspoň nejaké kmín dať veci trochu viac elánu. To je v poriadku a je to lepšie ako dobre, ak ste fanúšikom čili psa, ale myslíme si, že v ponuke Nathan's Famous sú aj lepšie veci.

12. Kukuričný pes

Kukuričný pes Facebook

Kto nemiluje dobrého kukuričného psa občas? Určite to robíme, aj keď bohužiaľ, kukuričný pes u Nathana neobstojí pri vašom behu mlyna štátny spravodlivý párok v rožku na palici . Opäť platí, že keďže v strede je Nathanov párok v rožku, nejde o zlú položku v ponuke, jednoducho nie je vynikajúci. Cesto z kukuričnej múky nie je dosť sladké na to, aby vám poskytlo taký uspokojivý sladký a slaný kontrast, ktorý robí skutočne skvelého kukuričného psa, a čo je viac ako často, je navonok mokré než jemné a uprostred jemné.

To znamená, že ak skutočne túžite po kukuričnom psovi, pravdepodobne nebudete sklamaní, ak si nejaký zaobstaráte od Nathana, len to, že ani vaša myseľ nevyfukuje. Má skôr pekný mäkký skus ako žuvací a gumený pocit v ústach, ktorý majú niektorí skutočne zlí kukuričí psi, takže verzia Nathana na tejto prednej strane získava bonusové body.

11. Cibuľové krúžky

Cibuľové krúžky Facebook

Spoločnosť Nathan vydala svoje nové cibuľové krúžky na jar 2020 ako súčasť vylepšenie ponuky v spolupráci s cloudovou kuchynskou platformou Kitopi so sídlom v Dubaji. Nové položky ponuky sú podľa zástupcu spoločnosti Nathan's Famous PR v súčasnosti k dispozícii na vybraných miestach v New Yorku, New Jersey, Rhode Island a na Floride. Pravidelne sa objavujú ďalšie miesta - takže ak ste tieto položky nevideli na vaši miestni Nathan zatiaľ dávajte pozor!

Veľa nových položiek ponuky je celkom dobrých a ich cibuľové krúžky nie sú výnimkou: jednoducho nie sú také skvelé ako mnohé ďalšie položky v ponuke. Jedná sa skôr o cibuľový krúžok v štýle tempura, s tenším plátkom cibule v ľahkom, vzdušnom cestíčku. V dobrý deň sú svieže, zlaté a dobre korenené. V horší deň však môžu doslova spadnúť. Silný prstenec cibule je jedna vec, ale nikto nechce tenký prstenec cibule. Stojí za to, aby ste využili svoje šance a vyskúšali ich, ale vedzte, ako to často býva hlboko vyprážané rýchle občerstvenie , toľko závisí od schopností osoby, ktorá fritézu pracuje.

10. 3-syrový fašírkový parmezánový hrdina

3-tvarohový fašírkový parmezánový hrdina Facebook

Na jar 2020 boli do ponuky pridané aj tri sendviče v štýle hrdinu: 3-Cheese Meatball Parmesan, Pastrami Swiss and Sauerkraut Hero a New York Cheesesteak od Pat LaFreida. 3-Cheese Meatball Parmesan Hero je náš najmenej obľúbený z partie, hlavne preto, lebo dáva jasne najavo, že Nathan's sa v tomto prípade trochu vzdialil zo svojho pruhu.

Všetci ich hrdinovia začínajú baltazarskou bagetou, čo znamená, že hneď z netopiera dostanete pekne kvalitný chlieb. Dobrá vec, ale nie dosť na vyrovnanie slatheringu z paradajkovej omáčky, ktorá chutí ako zvláštna kombinácia pizza omáčky a kečupu, ktorá sa na tomto sendviči vyleje na všetky fašírky. Existujú údajne tri druhy syra, ale chutí ako generický imitácia parmezánu. Toto je jedna z mála skutočných chýb v ponuke nového Nathana. Aj keď to nie je zlé, neodporúčame to: Ak chcete parmezán s fašírkou, choďte do miestnej pizzerie.

zdravá alternatíva k ramenu

9. Kukuričné ​​psie nugetky

Kukuričné ​​psie nugetky Facebook

Nathan's Corn Dog Nuggets, obľúbená celoročná ponuka pre deti, sú oveľa lepšie ako bežné kukuričné ​​psy značky - a našťastie sú tiež v bežnom menu. Vyrábajú sa z rozkošných miniatúrnych párkov v rožku, ktoré sa namáčajú do rovnakého cesta z kukuričnej múky ako štandardný kukuričný pes, ale niečo ich vďaka menšej veľkosti robí ešte chutnejšími.

Kriedou to vyjadrujeme tak, že vzhľadom na svoju veľkosť majú vo fritéze oveľa kratší čas varenia, takže navonok majú tmavšiu a sviežejšiu povrchovú úpravu, pričom zachovávajú túto mäkkú mäkkú štruktúru cesta tesne pod povrchom, a to zacvaknutím. Nathanovho mini hotdogu uprostred. Sú obzvlášť dobré, ak sú namočené v hojnom množstve kečup alebo medová horčica, ak je to vaša vec. Necíťte sa pri vedomí z toho, že si doprajete omáčky; polovica zábavy z nich je oprávnenie cítiť sa znova ako zhovievavé dieťa.

8. NY Attitude Burger

NY Attitude Burger Twitter

Nathan's Famous NY Attitude Burger je ďalšou z ich novších položiek v ponuke a táto má byť poctou newyorskému naparovaniu, ktoré je rovnako slávne ako hot dogy značky. Začína sa to dvoma osem uncovými hovädzími karbanátkami a my sa zastavíme práve tu a povieme si, že tento hamburger, podobne ako život v New Yorku, nie je pre slabé povahy. Torty sú vrstvené so slaninou, kyslou uhorkou, karamelizovanou cibuľou, americkým syrom a „bistro omáčkou“, všetko medzi buchtičkou inšpirovanou všetkým buchtičkou.

Chuť tohto hamburgeru je skutočne dobrá: je tu pekná kombinácia umami z hovädzieho mäsa, dym zo slaniny, sladkosť z cibule a pochutina z kyslej uhorky a omáčky. To je však tiež obrovské jedlo, ktoré sa ťažko konzumuje a poctivo predstavuje príliš veľa jedla pre jednu osobu. Najdesivejšia časť? Toto je v skutočnosti jeden z menej hamburgerov v ich novom menu.

7. New York Cheesesteak od Pat LaFreidy

New York Cheesesteak od Pat LaFreidy Facebook

Kedykoľvek sa sendvič plnený mäsom môže pochváliť menom Pat LaFreida, viete, že to bude základná línia. New York Cheesesteak v reštaurácii Nathan's Famous nie je výnimkou z tohto všeobecného pravidla. Hrdina s hmotnosťou pol kila nasekal tenké plátky čierneho Angus ribeye na baltazarskú bagetu, oblečený do karamelizovanej cibule, rozpusteného amerického syra a sladkej a štipľavej steakovej omáčky.

Philadelphia, berte na vedomie - toto je celkom dobrý cheesesteak. Kvalita hovädzieho mäsa je veľmi vysoká, najmä pokiaľ ide o niečo, čo predáva a reťazec s rýchlym občerstvením reštaurácia. V skutočnosti je to pravdepodobne kvalitnejšie ako to, čo dostanete v mnohých menších obchodoch a móde. Chuťový profil je na mieste a pridanie podpisovej steakovej omáčky mu dodáva newyorský prístup, ktorý ho odlišuje od klasického syrového filé. Puristom sa to pravdepodobne nebude páčiť, ale ak nemáte nijakú tvrdú a rýchlu vernosť, pokiaľ ide o tento sendvič, odporúčame vám vyskúšať ho.

6. Kuracie ponuky

Kuracie ponuky Facebook

Nathan vždy mal celkom slušné kuracie tendre, ale nedávno sa dočkali kvalitnejšej premeny. Opäť platí, že tieto začínajú kvalitným kuracím mäsom z bieleho mäsa a môžete ochutnať, že to je dobrá vec. The Nathanova slávna webová stránka hovorí, že pre všetky svoje výrobky používajú „chránené slané cesto“ Vyprážané kurča ponuky a všetko, čo je v tom cestíčku, dúfame, že neurobia žiadne zmeny.

Na rozdiel od mnohých iných tendrov na kurča s rýchlym občerstvením, kde má cesto tendenciu pohybovať sa od mäkkých a koláčikovitých až po krehké a bez chuti, sú kuracie tendre v obchode Nathan's Famous uzavreté v sviežom, ľahkom cestíčku v štýle tempury, ktoré má príjemnú zmes korenia. Jedná sa o rovnaké cesto, ktoré používajú pre svoje cibuľové krúžky, ale kuracie tendre sú zďaleka tým lepším použitím. Tieto majú na výber medovú horčicu, ranč alebo BBQ omáčku Sweet Baby Ray. Získajte Sweet Baby Ray.

najhoršie orechy na zjedenie

5. Horúce medové polovičné kurča

Hot Honey Half Chicken Facebook

Áno, toto je ďalšia nová položka v ponuke, kde sa Nathan skutočne odvracia od toho, v čom sú zvyčajne dobrí, ale tentokrát je to dobrá odbočka. Chalkujeme časť úspechu Hot Honey Half Chicken s tým, že sa podáva s hromadou originálnych hranolčekov hranoliek, o ktorých si povieme niečo viac: zatiaľ stačí povedať, že sú veľmi dobrí.

Toto jedlo je doplnené skutočnou polovicou kuracieho mäsa uduseného v pikantnej sladkej omáčke Hot Baby BBQ s omáčkou Sweet Baby Ray. Och, spomenuli sme skutočnosť, že toto polovičné kurča je vyprážané? Je vyprážané. Aj keď to v žiadnom prípade neznamená zdravú položku menu, je to šokujúco dobrý vstup do vojenských kuracích fíg s rýchlym občerstvením v reštaurácii OG hot dog. Sme tu pre to.

4. Krémovo oranžový šejk

Krémovo oranžový shake Facebook

Milujeme krémový oranžový šejk od Nathana, pretože je to skutočne riff na jednu z ich originálnych položiek ponuky zo starej školy: orangeade. Orangeade , ktorá je v podstate verziou limonády s príchuťou pomaranča, ktorá kombinuje pomarančový džús, vodu a sladidlo, bola obzvlášť populárna v 20. a 30. rokoch a stále ju nájdete v ponukách amerických amerických jedál zo starej školy, ako je Nathan's Famous .

Krémový pomarančový kokteil kombinuje Nathanovu slávnu originálnu orangea samotnú s vanilkou, trstinovým cukrom a Wisconsin krémovým mliekom doplneným šľahačkou a čerešňou, aby vytvoril šokujúco dobrý staromódny krémový mliečny koktail. Aj keď krémy všeobecne a najmä orangeade niekedy môžu byť trochu nadobudnutou chuťou, je to veľmi dobrá verzia klasiky sódy. Krémovým pomarančovým krémom dávame bonusové body za to, že kývne na pôvodné Nathanove pôvodné korene v Brooklyne.

3. Staromódna limonáda

Limonáda Facebook

Ak ste niekedy boli v horúcom letnom dni na pôvodnom mieste Nathan's Famous na ostrove Coney Island, potom viete, že jednou z vecí, ktoré vás skutočne môžu čakať v niekedy veľmi dlhých radoch, je skutočnosť, že na konci z toho si budete môcť objednať šálku ľadovej Nathanovej limonády, aby ste mohli ísť spolu s čímkoľvek iným, čo ste si objednali.

Nathan's vyrába skutočne dobrú klasickú limonádu, ktorá je sladšia ako koláč a chutí ako pravá citrónová šťava, nie z nejakej formy koncentrátu pochádzajúceho z citrónu. Podľa Nathanova webová stránka , je to preto, že ich limonády sa vyrábajú každý deň v obchodoch iba s použitím čerstvo vylisovaných juhoafrických citrónov, ktoré neobsahujú konzervačné látky. V ich limonáde chýba prášková, príliš sladká chuť, ktorá je často charakteristickým znakom limonády rýchleho občerstvenia. Je to dokonalý doplnok k našim dvom obľúbeným položkám ponuky.

2. Hranolky nakrájané na vrásku

Zvlnené hranolky Facebook

Vieme, že ľudia majú tendenciu mať stanoviská o hranolky. Či už máte radi podvrhnutie, hranolky, alebo niečo exotickejšie ako kučeravé alebo vaflové hranolky, je to osobná preferencia. Ak ste fanúšikom hrubých, zvlnených hranoliek, je ťažké nájsť rýchle občerstvenie, ktoré je lepšie ako tie, ktoré pripravujú u Nathana. Nathanove hranolky sa varia na kukuričnom oleji a sú vyrobené z nízkoškrobu Zemiaky Katahdin , ktoré obidve im pomáhajú dať ich charakteristickú chuť a štruktúru.

00 múka vs chlebová múka

Vo vnútri sú tieto hranolky jemné, krémové a ľahké - takmer ako slaný anjelský koláč s príchuťou zemiakov. Exteriéry sú ostré, tenké a zlaté, čo poskytuje dokonalý textúrny kontrast s interiérom. Sú také dobré, že NY denné správy ich v roku 2014 vyhlásil za najlepšie hranolky rýchleho občerstvenia v New Yorku. Myslíme si, že si stále zaslúžia prvé miesto. Na rozdiel od psa s chilli syrom môžu tieto hranolky vydržať až do výšky oboch polev s ak máte radi svoje hranolky naložené, ale myslíme si, že sú perfektné samy o sebe.

1. Nathan's Famous Original Hot Dog

Nathan Facebook

Existuje dôvod, že Nathan sa preslávil na prvom mieste, a tým dôvodom je ich originálny hovädzí párok v rožku. Z 100% halal austrálske hovädzie mäso , táto klasická položka ponuky je tiež naša obľúbená. Má hlboko slanú hovädziu príchuť, správne množstvo soli a tuku a uspokojivo svieži zovňajšok, keď sa dobre varí, čo je naše odporúčanie.

Je to taký dobrý základný hotdog, ktorý naozaj nemusíte obliekať, ale kečup, horčica, dochutenie a nakrájaná cibuľa môžu byť vítanými doplnkami, podľa vašej preferencie. Odporúčame zaobstarať si aspoň dve, pretože hneď ako skončí prvá, budete chcieť ďalšie. A ak chcete vyskúšať Nathan's Famous, objednajte si hranolky a limonádu, všetky bez ďalších zvončekov a píšťaliek - pretože niekedy sú tie najlepšie veci aj najjednoduchšie.