Skutočný rozdiel medzi šifónom a inými piškótami

Piškóta

Z rôznych druhov koláčov je ťažké rozlíšiť, ktoré z nich sa majú piecť. Existuje veľa možností na výber, od priemernej vanilky po výdatný kilogramový koláč a veľa variácií medzi nimi. Pokiaľ ide o najobľúbenejšie, je ťažké poraziť všestranný šifónový a piškótový koláč, ktoré sú základom mnohých dezertov obľúbených pre fanúšikov. Tieto dva koláče sa dajú ľahko zameniť vďaka svojej podobnosti, ale tiež obsahujú pomerne veľa rozdielov.


Podľa Cookove informácie , piškóty by mali byť skákacie a ľahké, ako špongia, ale dajú sa formovať do mnohých rôznych foriem a miešať v rôznych príchutiach. Podobne Pečenie uhryznutie popisuje šifónový koláč ako vlhký, jemný a jemný, ale od piškót ho odlišuje tým, že za jeho penovú textúru sú väčšinou zodpovedné vaječné bielka. Ktorý z nich je teda ľahší pre vašu peňaženku a črevá? Rozoberieme si všetky ostatné spôsoby, ako odlíšiť tieto dva koláče a čo o nich vedieť.História piškótového a šifónového koláča

Makový šifónový koláč

Podľa Čo je to varenie v Amerike , piškóta sa prvýkrát objavila na scéne v roku 1615, kde údajne prvý recept upravil anglický básnik a autor Gervase Markham. V tom čase outlet vysvetľoval, že boli konzistenciou viac podobné koláčikom ako koláčikom. Ale v 18. storočí sa pečenie vyvinulo, droždie sa dostalo do nemilosti a ľudia sa viac zaujímali o to, čo môžu rozbité vajcia urobiť pre príchuť. To umožnilo vzduchu preniknúť do koláčov, čo im pomohlo získať tvar a nakoniec to viedlo k vynálezu moderných foriem na torty.
Ako Nibble poznámky, skutočná piškóta, ktorú poznáme viac, sa dočkala uskutočnenia na začiatku 19. storočia. „Najstaršia zmienka uvedená v Oxfordskom anglickom slovníku“ v roku 1808 v liste, ktorý napísala Jane Austen, kto to vyrobil.

Šifónová torta má naopak veľmi odlišný príbeh Seattle Times . Hovorilo sa o ňom, že ho vynašiel v Los Angeles v roku 1927 Harry Baker, ktorý nebol ničím iným ako poisťovacím agentom. Jeho objav nového receptu na koláč zjavne priniesol dokonalú rovnováhu medzi anjelským jedlom a piškótami a stal sa obľúbeným medzi hollywoodskou elitou, až kým nebol recept v roku 1947 predaný spoločnosti General Mills.Je piškótový alebo šifónový koláč zdravší?

Torta

Pokiaľ ide o informácie o výživovej hodnote, zdá sa, že sú dvaja na rovnakej úrovni a dobre sa stavajú jeden na druhého. Piškóta, podľa Jesť toto veľa , je asi 187 kalórií na plátok, ktorý sa rovná asi 1/10 koláča (alebo 63 gramov). Obsahuje tiež 2,7 gramu celkového tuku, 6% denného príjmu sodíka a takmer 5 gramov bielkovín, čo je na kúsok koláča celkom dobré. Existuje tiež niekoľko vitamínov a minerálov.

Podobne plátok šifónového koláča s rovnakou hmotnosťou (63 gramov) vychádza na zhruba 127 kalórií, hovorí sa Môj Fitness Pal . Má takmer 6 gramov tuku a má dostatočné množstvo bielkovín (4,5 gramu). Šifónový koláč má tiež nízky obsah sodíka a obsahuje tiež niektoré vitamíny a minerály. Takže v skutočnosti je to na voľbe kohokoľvek v rezorte zdravotníctva - nie, že by to bola vaša prvá otázka pri výbere, ktorý koláč jesť.Ako sa vyrábajú piškóty a šifóny

Šifónový koláč

Piškóta, ako Martha Stewart popisuje, je dosť dobrý na pohltenie výplní a polev, zatiaľ čo stále zostáva ľahký. Svoju štruktúru získava z rôznych stupňov rozšľahaných vajec, ktoré sú prírodným kvasiakom na rozdiel od typických prostriedkov, ktoré spôsobujú vznik iných koláčov, ako je napríklad sóda bikarbóna alebo prášok do pečiva. V Amerike bývajú sladké a jemné a majú všestrannú povahu, vďaka ktorej majú rôzne chuťové profily.

Šifónový koláč, zatiaľ čo je členom rodiny špongií, je vyrobený trochu inak. Namiesto celých vajec Iba jedna kuchárka poznamenáva, že je primárne kysnuté so snehovou pusinkou, zmesou vaječného bielka a cukru, ktorá je po vyšľahaní nadýchaná a vzdušná, ale na zvýšenie svojej kyslosti tiež používa prášok do pečiva a olej na získanie bohatšej textúry. Proces pečenia pre šifón je tiež o niečo namáhavejší a presnejší. Tieto koláče sa musia piecť na vyšších panvách a odpočívať hore dnom raz z rúry (prostredníctvom kuchárskej knihy Just One).

Takže zatiaľ čo špongia je hustejšia, šifónový koláč je tiež ľahší a o niečo zdravší. Ak chcete bohatý a sladký koláč, mohlo by sa zdať, že špongia je skôr váš štýl, ale ak chcete ľahký a vzdušný, šifón môže byť tou správnou cestou!
Kategórie recepty inšpiráciu Ako