Skutočný rozdiel medzi kukuričnou múkou a polentou

kukuričná múka a polenta

Kukuričná múka je nevyhnutnosťou pre všetkých amerických obľúbencov, ako je kukuričný chlieb a šteňatá, popráši krusty na pizzu pre ďalšiu chrumkavosť, posilní hlboko vyprážané jedlá ako chlieb a vytvorí základ pre tortilly. A áno, môže sa použiť na výrobu polenty - nemali by sa však mýliť a tieto pojmy sa nedajú zameniť.


V podstate sa biela alebo žltá kukuričná múka vyrába z mletej a sušenej kukurice poľnej, ktorá je škrobovejšia ako známy typ kukuričného klasu ( Jemné varenie ). Podľa Severoamerickej asociácie mlynárov celozrnné alebo kamenné mlyny zvyčajne vyrábajú kukuričnú múku z celozrnnej bielej kukurice, ktorá odstraňuje minimálne šupky a klíčky. Rafinovanejšia kukuričná múka je „zomletá pomocou oceľových valcov“, čím je eliminovaná „väčšina trupu a klíčkov“, aby sa zlepšila jej životnosť na poličke (prostredníctvom Dobrú chuť ).Polenta má naopak v severnom Taliansku hlbokú históriu. Smrek žerie poznamenáva, že kukuričná polenta je populárna od zavedenia tejto plodiny v 16. storočí; tradične sa považuje za „jedlo pre chudobných“, je to jedlo založené na varenej kukuričnej múke (zvyčajne žltá kukurica).
Preto ako Chowound sa rozpadá, „polenta je jedlo a kukuričná múka je ingrediencia - často hlavná ingrediencia do tohto jedla.“

Odrody polenty a kukuričnej múky

kukuričná múka a polenta

Chowound vysvetľuje, že polenta sa v minulosti varila na iných zrnách - napríklad gaštanovej múke, pohánkovej múčke, cícerovej múke alebo hrubozrnnej ryži - a vyrába sa varením v tekutom stave do mäkka, s možnými prídavkami masla. chuťový faktor. V dnešnej dobe recepty na polentu často uvádzajú kukuričnú múku ako hlavnú ingredienciu, ale výrobky, ktoré sú osobitne označené ako polenta, majú väčší punc textúry (prostredníctvom Skutočne jednoduché ).Táto variabilita závisí od hrubosti mletia. Dobrú chuť uvádza, že kukuričná múka je dostupná v jemných, stredných a hrubých textúrach - hrubá odroda je pre polentu najvhodnejšia.

Rovnako tak existujú rôzne druhy polenty: nahrubo zomleté, jemne zomleté, instantné, biele a predvarené v tube. Polenta, ktorá sa podobá všestrannosti samotnej kukuričnej múky, môže hviezdiť v množstve jedál, sladkých i slaných, podľa Skutočne jednoduché - v krémovej varenej forme; stvrdnuté na rezateľné dosky, ako základ pre plátky pizze alebo omáčky; alebo dokonca zabudované do koláčov a sušienok.