Skutočný dôvod, prečo ušetriť veľa jedla, je tak lacný

Obchod Save-A-Lot Facebook

Budúcnosť nákupu potravín sa podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Save-A-Lot Kevina Proctora rozpadá na to, čomu hovorí „tri hlavné vedierka“ - maloobchodníci s rôznymi odrodami typu big-box ako Walmart , špičkové špecializované potraviny a zľavové reťazce. Pokiaľ ide o túto druhú kategóriu, dve z najväčších sú Aldi a Save-A-Lot, a dalo by sa povedať, že Save-a-Lot je pre Aldi, rovnako ako Walmart pre Target. Aj keď obidve ponúkajú podobné zážitky z nakupovania, Aldi má istý kultový status, zatiaľ čo prvá z nich neponúka nič iné ako nízke a nízke ceny.


Napriek nedostatku dovážaných európskych čokolád má Save-a-Lot oproti Aldi jednu výraznú výhodu - povedal Proctor Novinky v supermarkete že tieto obchody môžu meniť svoju ponuku tak, aby ich bolo možné konkrétne prispôsobiť ich komunitám. Napríklad Save-a-Lot nachádzajúci sa vo veľkej časti hispánskej oblasti môže ponúkať také predmety ako škvarky . Všetky ponuky Aldi, na druhej strane, majú tendenciu byť si dosť podobné z jedného obchodu do druhého, bez ohľadu na demografické údaje komunity.Ako je teda spoločnosť Save-A-Lot schopná ponúkať potraviny za také nízke ceny? Prichádza k trom hlavným faktorom: menšia veľkosť a výber, zameranie na značky súkromných značiek a zjednodušený model služieb, ktorý znižuje náklady na pracovnú silu.
Save-A-Lot to udržuje malé

Obchod Save-A-Lot Facebook

Obchody typu Save-A-Lot, ako napríklad Aldis, sú na malej strane. Novinky v supermarkete hovorí, že každý z nich má rozlohu približne 15 000 štvorcových stôp v porovnaní s viac ako 180 000 v obchode ako Walmart Supercenter (prostredníctvom Walmart ). Menšie obchody, ako napríklad malé domčeky, znamenajú obrovskú úsporu energií a ďalších režijných nákladov.

Save-A-Lot tiež ponúka obmedzenejší sortiment výrobkov, aby sa zmestilo do jeho uličiek. Podľa Sarah Griffin, riaditeľky pre komunikáciu spoločnosti Save-A-Lot, je približne 70 percent položiek ponúkaných potravinovým reťazcom ich vlastné interné značky (prostredníctvom Cheapismus ). Skladovanie privátnych značiek pred značkovými značkami vystrihuje strednú osobu v dodávateľskom reťazci a má tiež bonus v eliminácii cenových prirážok, ktoré si mohli vyžadovať drahé reklamné kampane. Ak ste fanúšikom negenerických liekov, program Save-A-Lot ponúka ich širšiu škálu ako Aldi , keďže viac ako 90 percent položiek ponúkaných európskym reťazcom sú obchodné značky.Zážitok typu Save-a-Lot bez ozdôb

Obchod Save-A-Lot Facebook

Save-A-Lots netrávi veľa hodín zamestnancov vytváraním efektných displejov; sú skôr do estetiky open-boxu. A aj keď ešte nie všetky modely typu Save-A-Lots prešli na model s možnosťou zapožičania, Griffin pripúšťa, že takýmto spôsobom trendujúa tiež platia za plastové tašky. Budete tiež vrecovať svoje vlastné potraviny, čo je o jednu prácu pre zamestnancov obchodu menej. Menej povinností v skutočnosti vedie k menšiemu počtu zamestnancov, pretože spoločnosť Save-A-Lot potrebuje iba dostatočný počet zamestnancov, aby pokryli svoje pokladne a skladovali regály svojím minimalistickým spôsobom.

Čím nižšia je mzda, tým nižšia je réžia obchodu, a áno, tieto úspory sa prenášajú na nakupujúceho. V skutočnosti prieskum spoločnosti Kantar Retail z roku 2016 zistil, že Save-A-Lot porazil Aldiho (a všetkých ostatných, vrátane Walmart a Dolár General ), pokiaľ ide o ceny jedlých predmetov (via Kupóny v správach ). Takže, ak hľadáte len najlacnejšie jedlo a môžete upustiť od cachetu, vyzerá to, že Save-A-Lot môže byť vašim najbližším obchodom s potravinami.