Skutočný dôvod, prečo zmizlo nadštandardné menu spoločnosti McDonald's

hranolky Getty Images

Spoločnosť McDonald's oznámila, že v roku 2004 postupne ukončuje svoj podpis na možnosti praženia a nápojov Supersize, ale aj po rokoch tento výraz stále používame na označenie niečoho mimoriadne veľkého, najmä ak sú zapojené Zlaté oblúky. Supersizing bol brilantný - kto koniec koncov nechce viac hranoliek - ale chce a potrebuje úplne dve odlišné veci.


Zánik Supersize bol pomalý. Podľa Správy CBS , plán, ako sa ho zbaviť, bol oznámený v marci 2004 s prísľubom, že do konca roka nebude žiadne miesto rozdávať tie obrie poháre, ktoré by sa absolútne nezmestili do držiaka na poháre vášho auta. Povedali, že je možné, že sa vrátia kvôli príležitostnej propagácii, a tak dali fanúšikom hranoliek a nápojov Supersize trochu nádeje.Ale čo dáva? Naozaj? Supersizing bol tak pevne spojený s McDonaldom a kultúrnou krajinou amerického rýchleho občerstvenia, že o ňom hovoríme aj po rokoch, tak prečo vlastne zmizol?
McDonald's uviedol jeden dôvod

Ponuka Getty Images

Dôvod, ktorý McDonald's oficiálne uviedol pre rozhodnutie zbaviť sa Supersizingu, nie je ten, ktorý by ste mohli čakať.

Walt Riker, hovorca spoločnosti McDonald's, uviedol počas krátkeho vyhlásenia (via Správy CBS ). Podľa neho „hnacou silou tu bolo zjednodušenie ponuky.“ “Prekvapivé, že? Najmä vzhľadom na to, že McDonald's mal vždy problém s tým, že menu, ktoré niektorí analytici tvrdia, je príliš veľké na to, aby udržal nízke náklady a rýchlosť služieb. Podľa Bloomberg (cez Trhovisko ) „McDonald's mal v roku 2013 145 položiek menu, čo je o 85 viac ako v roku 2007 - nie príliš veľa rokov po zmiznutí Supersizingu. Príbeh sa stal v čase, keď sa McDonald's lúčil s hamburgerom Angus, kuracím mäsom a niekoľkými šalátmi, a hovorkyňa Danya Proud povedala, že to nie je nič neobvyklé. „Položky ponuky pridávame a odstraňujeme stále,“ napísala im do e-mailu. „Je to súčasť podnikania pre nás a nie je to nové.“

Odnášanie položiek z menu teda nie je pre McDonald's nič nové, ale mať zjednodušené menu určite je. To je dôvod, prečo nie príliš veľa ľudí úplne súhlasilo s ich verejným uvažovaním.Išli zdravšie

šalát Getty Images

The BBC spojil rozhodnutie priekopa Nadrozmerné položky s niečím iným - povedomie spoločnosti McDonald's o epidémii obezity, ktorá postihla prvý svet. Spoločnosť McDonald's však uviedla, že je k dispozícii možnosť Supersize hranolky a nápoje nemali nič spoločné s vyvolaním obezity, takže obezita nemala nič spoločné so zbavením sa možnosti.

BBC však tiež poznamenala, že k oznámeniu vo Veľkej Británii došlo súčasne s tým, ako britská vláda požaduje, aby sa ľudia dobre a dlho pozerali na to, ako môžu prepracovať svoj životný štýl s cieľom zlepšiť zdravie na národnej úrovni.

Správy CBS tiež poznamenal, že rozhodnutie zbaviť sa Supersizingu išlo ruka v ruke so zvyšujúcim sa tlakom na reštaurácie rýchleho občerstvenia, aby zákazníkom ponúkali aspoň zdravšie alternatívy. Už začali pridávať niektoré zo zdravších možností, ktoré dnes už všetci poznajú, ako napríklad ovocie a jogurty, ale v tom čase im ešte stále tvrdo vyčítali, aké zlé je ich jedlo. Ukázalo sa, že trochu informácií a povedomia verejnosti nebolo pre Zlaté oblúky také dobré.

Nezhodovalo sa to s ich novou iniciatívou

mcd Getty Images

Zbaviť sa Supersizingu bolo, Podnikateľ hovorí, že sa to skutočne stalo pod záštitou iniciatívy McDonald 'Eat Smart, Be Active', ktorá bola zahájená v roku 2003. Kampaň bola zameraná nielen na to, aby bola spoločnosť McDonald's zdravšia, ale aby stagnujúci predaj bol veľmi potrebnou podporou. Nápad amerického prevádzkového šéfa Mika Robertsa a prvého ročného generálneho riaditeľa Jima Cantalupa priniesol množstvo ďalších malých zmien. V rovnakom čase, keď Supersizing zmizol, tiež obchodovali s 2 percentami mlieka za 1 percento, pridávali vstupné šaláty a dolaďovali aj veľkosti ostatných výrobkov.

To všetko bolo v rokoch 2003 a 2004, ale napodiv, McDonald's pôvodne experimentoval s pridaním šalátov dávno predtým - dlhšie, ako si myslíte. The Washington Post už v roku 1986 uviedli, že išlo o testované marketingové balené šaláty na 1 000 miestach na šiestich rôznych trhoch. V tom čase patrili k posledným zdržaniam, keď išlo o ponuku listového zeleného obeda.

Jeho popularita sa vytrácala

hranolky Getty Images

Ak ste vždy hovorili áno Supersizingu, boli ste v skutočnosti v menšine. Podľa hovorcu Walta Rikera (via Správy CBS ), „Skutočnosť, že sa jedná o veľa vecí, sa príliš veľa hranoliek nepredáva.“

To môže byť prekvapením pre tých z nás, ktorí s láskou spomínajú na menu Supersized, ale je to pravda. Skutočné čísla sú podľa šokujúcich údajov ešte šokujúcejšie BBC „Možnosti Supersize predstavovali v čase postupného ukončenia iba 0,1 percenta z celkového predaja spoločnosti McDonald's.

To, čo zodpovedalo za slabnúcu popularitu Supersizingu, je pravdepodobne kombinácia faktorov, vrátane zákazníkov, ktorí si čoraz viac uvedomovali zdravie a videli pokles možnosti Supersize ako jeden z spôsobov, ako začať robiť malé zmeny v ich každodennom živote. Reakcie na oznámenie boli rôznorodé, ale dokonca aj niektorí z tých ľudí, ktorí sa pravidelne rozhodli pre Supersizing, odhodili veľké množstvo hranoliek a nakoniec iba dopili nápoj. Studené hranolky sú koniec koncov hrubé hranolky a pri týchto počtoch sa naozaj niet čomu čudovať, že sa rozhodli, že už nebudú držať všetky tie obrie nádoby.

Tieto žaloby o obezitu nepomohli

mcmeal Getty Images

Supersizing bol do značnej miery dokonalou ilustráciou toho, prečo sa americké pásy neustále rozširovali. Na začiatku roku 2000 sa Supersizing nestal iba žartom, ale aj predmetom súdnych sporov.

New York Times informoval o dvoch tínedžeroch, ktorí sa obrátili na McDonald's na súd a žalovali ich za to, že v podstate spôsobili nadváhu. Tvrdili, že McDonald's neposkytol výživové informácie o jedlách, ktoré im chutili - nadmerné porcie a Happy Meals boli konkrétne pomenované - a keby mali, nejedli by ich každý deň. V roku 2002 tiež muž z Bronxu žaloval nielen McDonald's, ale aj KFC, Wendy's a Burger King, pričom uviedol (prostredníctvom ABC News ), že nikdy nezverejnili, aké zlé bolo ich jedlo, a viedlo to k jeho problémom s hmotnosťou a nakoniec k infarktu.

Sú to iba dve zo súdnych sporov - The Washington Post tvrdí, že boli nakoniec vyhodení mimosúdnou cestou, ale stali sa natoľko veľkým problémom, že 26 štátov v skutočnosti išlo až k zákazu súdnych sporov o obezitu. Zákony zakazujúce tieto prípady sa nazývajú „konzumácia rozumu“ a skutočnosť, že k oblekom (a výslednej reklame) došlo tesne pred zmiznutím Supersizingu, nemôže byť náhoda.

Super Size Me zanechal jazvu

spurlock Getty Images

Keď Morgan Spurlock pomenoval svoj exponovaný film o fyzikálnych dôsledkoch rýchleho občerstvenia Super veľkosť , navždy spájal voľbu ochrannej známky McDonald's s prírastkom hmotnosti a celou radou zdravotných problémov.

Hovorca Walt Riker ale povedal (cez Správy CBS ), že film nemal nič spoločné so zmiznutím Supersizingu. Oficiálna línia filmu McDonald's spočívala v tom, že to nebol vlastne film o ich jedle, ale o tom, že Spurlock urobil neuveriteľne zlú voľbu, aby zjedol 5 000 kalórií denne (hoci tieto kalórie boli všetky z McDonald's ). Či už je to legitímny výklad alebo nie, Rafinéria29 pozrel sa na to, ako film ovplyvnil vnímanie rýchleho občerstvenia spotrebiteľmi a ako sa stravujú, a uviedol, že určite došlo k zásadnému vplyvu.

Nespočetné množstvo ľudí si viac uvedomilo, čo presne dávajú do tiel, najmä čo sa týka rýchleho občerstvenia všetkého druhu. Aj keď McDonaldovo rozhodnutie nebolo priamo ovplyvnené filmom, je ľahké vidieť, ako zvyšujúce sa povedomie viedlo k posunu v tom, čo zákazníci chceli, a to zase viedlo k slabnúcej popularite supersizingu - a nakoniec k prerušeniu línie .

kuchynský robot na sekanie zeleniny

Stále je to v duchu

hranolky Getty Images

Tu je super čudná vec: Supersizing už nie je, ale keď skutočne porovnáte súčasné veľkosti s veľkosťou, ktorú ste dostali, keď niečo Supersized prekonáte, nie je to príliš veľký rozdiel.

The BBC nám dali čísla: rozdiel medzi veľkou a nadštandardnou koksou bol v roku 2004 iba relatívne nízkych 97 kalórií. Nie to, čo ste čakali, však? Pokiaľ ide o hranolky, veľký mal 412 kalórií a 18 gramov tuku a vo verzii Supersized ste prijímali iba o 74 kalórií viac a asi ďalšie 3 gramy tuku. Správy CBS dodáva, že nadbytočný kartón s hranolkami obsahoval 7 uncí a veľký, ktorý zostal v ponuke, bol kontajner s objemom 6 uncí.

To ... nie je až taká veľká dohoda, však?

Stojí to tiež za túto poznámku pod čiarou: nemusí byť veľký rozdiel v tom, čo dostávate, ale McDonald's je jediný reťazec veľkej trojky, ktorý skutočne zmenšil ich veľkosť, keď sa vzdali svojej Supersizingu. Wendy „Biggie Size“ odišla v roku 2006 a Rafinéria29 hovorí dnes, len tomu hovoríme „médium“. Podobne je teraz možnosť Burger Kinga „King Size“ veľká a tento druh dáva veci na pravú mieru, však?
Kategórie jesť piť správy