Dôvod, že Fazoli nie je v skutočnosti autentickým talianskym jedlom

Fazoli

On Tripadvisor , pár recenzií považovalo sieť talianskych reštaurácií Fazoli za jednu hviezdičku a označenie „nie talianske jedlo“. „Toto je zmes medzi pizzeriou a olivovou záhradou,“ vysvetlil jeden predtým, ako sa sťažoval na tráviace ťažkosti a na to, ako chutilo každé jedlo zohriate.


Všetky Fazoliho obrázky sa však zdajú nejasne, aj keď neprirodzene, taliansky. Písanie ďalej Atlas obscura „Emily Monaco využíva myšlienku, že kuchyne, podobne ako jazyky, používajú gramatiku, aby ukázali, ako zle reťazcové reštaurácie, ako je Fazoliho, nesprávne prekladajú jedlo, ktoré údajne predávajú. Okrem ikonických znakov taliančiny, ako je zelená, červená a biela farebná škála, pôsobia Fazoli aj ako ostrovy Ocracoke, kde Severní Karolínčania stále hovoria alžbetínskou angličtinou. Fazoli's, oddelene od domácej kultúry, ktorá sa posunula ďalej, predstavuje pohľad na to, ako by malo vyzerať a chutiť Taliansko. V Taliansku samozrejme takto vlastne nikto neje.Celý projekt je teda prehriata, vopred pripravená kuchyňa.
Špagety a fašírky sú vrcholom Fazoliho

Špagety a fašírka

Vytvorenie obrazu Fazoliho o talianskych jedlách môže sledovať trajektóriu špagiet a fašírok od improvizovaného jedla prisťahovalca po jedno z podstatných „talianskych“ jedál.

najlepších päť chlapov hamburger

Escoffier , online kulinárska škola, napísala o tom, ako sa v Taliansku špagety a fašírky podávajú ako samostatné jedlá a objavujú sa len ako pokus o upokojenie Američanov, pre ktorých jedlo predstavuje krajinu. Počiatok jedla spočíva v tom, že keď talianski prisťahovalci prišli do Spojených štátov, mali menej peňazí a zamerali sa tak na to, aby sa mäso slúžilo ako základná položka. Podobne bola zavedená omáčka a cestoviny, pretože paradajky a špagety v konzerve boli jedinými talianskymi výrobkami. Pretože to boli najdostupnejšie ingrediencie na doplnenie spokojného jedla, nevyhnutne sa z nich vyvinuli špagety a mäsové guľky, ktoré väčšina pozná.Fazoliho teda nie je iba gestom späť do Talianska, je to gestom späť do Talianska, ktoré sa nesprávne pamätá ako jedlo, ktoré sa formovalo počas útrap prisťahovalectva.
Kategórie Mená jesť Novinky