Recept na kokosové müsli

 miska müsli s jogurtom navrchu Ting Dalton/SN Ting Dalton A Personál degustačného stola


Rozmýšľate, čo si dnes dať na raňajky? Ak máte čas, odpoveďou je kokosové müsli, vďaka tomuto receptu od Ting Dalton of Varte jednoducho doma . A hej, akonáhle strávite asi pol hodiny prípravou dávky, budete mať raňajky na zajtra – a na ďalší deň – a na ďalší deň tiež. „Toto domáce müsli je chrumkavé, sladké a plné skvelej kokosovej chuti,“ hovorí Dalton a dodáva: „Rád z toho robím veľkú dávku a jem to ráno s veľkou porciou jogurtu. deň.'Pridáva aj ďalšiu dobrú vec: 'Skôr ako müsli z obchodu, viete, čo dávate do tohto receptu - sladkosť pochádza z medu, jablkovej omáčky a kokosových lupienkov.' Inými slovami, toto je taká situácia „dajte si koláč a zjedzte ho tiež“, v ktorej si môžete dať raňajky, ktoré sú skutočne zdravé a vyrobené z vecí, ktoré si ručne vyberiete – a sú skutočne sladké a chutné.
Zhromaždite ingrediencie na kokosové müsli

 ingrediencie na kokosové müsli Ting Dalton/SN

Na prípravu tejto plnky a chutného müsli, ako ho vytvoril Dalton tu, budete potrebovať ovsené vločky, zmes vašich obľúbených semienok (napríklad tekvicové, sezamové, rozdeliť , ľan atď.), nahrubo nasekané pekanové orechy, kokosové lupienky, jablková omáčka, kokosový olej, med, trochu soli, nahrubo nasekané termíny a nahrubo nakrájané sušené marhule. Na záver budete pravdepodobne chcieť nejaký chutný jogurt.A nebojte sa experimentovať. 'Použil som zmiešané semená vrátane tekvicových a ľanových semien, ktoré sú plné dobroty,' hovorí Dalton. 'Použil som aj predpečené kokosové lupienky, ale môžete použiť aj nepečené.'

Pripravte si zvlášť mokré a suché ingrediencie

 misku orechov a obilnín Ting Dalton/SNZačnite tým, že si rúru predhrejete na skromných 280 F. Potom si pripravte dve misky, z ktorých jedna musí mať slušnú veľkosť. V tejto väčšej miske kombinujte ovsené vločky, semienka, pekanové orechy a kokosové lupienky a miešajte, aby sa spojili. Potom v o niečo menšej miske zmiešajte jablkovú omáčku, med, kokosový olej (zohrejte, aby sa najskôr roztopil) a soľ. Tieto mokré ingrediencie spolu dobre vyšľaháme vidličkou.

Müsli spojíme a upečieme

 nevarené müsli na plechu na pečenie Ting Dalton/SN

Potom pridajte tieto zmiešané mokré prísady do väčšej misy so suchými prísadami. Všetko premiešajte, aby ste sa uistili, že suché prísady sú rovnomerne pokryté mokrou zmesou. Potom müsli vyberte na veľký pekáč (nepriľnavý, vystlaný pergamenovým papierom alebo veľmi jemne vymastený). Müsli poklepte a roztlačte na rovnú a rovnomernú vrstvu, potom ho vložte do vyhriatej rúry a pečte.

kto vlastní tedov montana gril

Vmiešame sušené ovocie a vychutnávame

 ruka držiaca sušené marhule nad müsli Ting Dalton/SN

Müsli pečieme v rúre 20 minút, opatrne raz alebo dvakrát premiešame a potom odstavíme zapekaciu misu z ohňa. Potom vmiešame sušené ovocie, rovnomerne ho premiešame a necháme müsli odpočívať, kým nevychladne.

'Toto vydrží vo vzduchotesnej nádobe až sedem až 10 dní - ak to vydrží tak dlho,' hovorí Dalton. Podávajte to na jogurte, možno s troškou mlieka na zvlhčenie ovsa - alebo časť namočte cez noc do chladničky s mliekom (alebo džúsom!), aby bola textúra jemnejšia.

Recept na kokosové müsli Žiadne hodnotenia Tlačiť Už nikdy nekupujte müsli: Táto domáca verzia je jednoduchá, cenovo dostupná a chutná. Prispôsobte si ho svojimi obľúbenými obilninami, semienkami, ovocím a ďalšími! Čas prípravy 10 minút Čas varenia 20 minút Porcie 8 Porcie Celkový čas: 30 minút Ingrediencie
 • 2 šálky ovsených vločiek
 • 1 šálka zmiešaných semienok (sezamové, ľanové, chia, tekvicové atď.)
 • 1 šálka nahrubo nasekaných pekanových orechov
 • 1 šálka kokosových lupienkov
 • 1 ¼ šálky jablkovej omáčky
 • ⅓ šálky kokosového oleja, rozpusteného
 • ⅓ šálky medu
 • štipka soli
 • 1 šálka nahrubo nasekaných datlí
 • 1 šálka nahrubo nasekaných sušených marhúľ
Smery
 1. Predhrejte rúru na 280 F
 2. Zmiešajte ovsené vločky, zmiešané semená, pekanové orechy a kokosové lupienky vo veľkej miske.
 3. Zmiešajte jablkovú omáčku, kokosový olej, med a soľ v samostatnej miske a potom nalejte na suché prísady. Hodiť do kabáta.
 4. Všetko vyklopte na veľký plech na pečenie. Rozotrite ingrediencie, aby ste vytvorili rovnomernú vrstvu.
 5. Pečte 20 minút za občasného miešania, kým nie sú zlaté a chrumkavé.
 6. Vyberte z rúry, premiešajte sušené ovocie a nechajte vychladnúť. Podávajte na vrchu jogurtu alebo namočte do mlieka či šťavy na zjemnenie.
Výživa
Kalórie na porciu 551
Celkový tuk 31,7 g
Nasýtený tuk 12,7 g
Trans tuky 0,0
Cholesterol 0,0 mg
Celkové sacharidy 68,1 g
Vláknina 9,4 g
Celkový počet cukrov 44,4 g
Sodík 24,7 mg
Proteín 8,6 g
Uvedené informácie sú odhadom Edamamu na základe dostupných prísad a prípravy. Nemalo by sa považovať za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento receptKategórie Iné Recepty správy