Rýchly recept na nakladané jalapeños

 rýchle nakladané jalapeños v pohári Jaime Shelbert/SN Jaime Bachtell-Shelbert A Zamestnanci SN


Jalapeno milenci, radujte sa! Ak chcete pripraviť nakladanú verziu štipľavej zeleniny, nemusíte sa trápiť so zaváraním a konzervovaním jalapeños. V skutočnosti s týmto rýchlym receptom na nakladané jalapeños od registrovaného dietológa Jaimeho Shelberta z Plne živený , môžete mať ich pohár pripravený na konzumáciu už za 15 minút.Je to jednoduchosť a jednoduchosť receptu, ktorú miluje samotná Shelbert: „Páči sa mi, aký rýchly a jednoduchý je tento proces morenia. [Je to] rýchly spôsob morenia pre [jalapeños] nakladané v chladničke. Je to menej starostí ako proces sterilizácie a konzervovania.“ A skutočne, okrem trochu chrumkavejšej textúry, ktorú si jalapeños zachovávajú, jediným skutočným rozdielom je, že sa musia skladovať v chladničke a nie v špajzi.
A keď si osvojíte základný recept, môžete si ho prispôsobiť na vytvorenie nakladaná zelenina kombá. 'Do slaného nálevu môžete pridať inú zeleninu, ako je cibuľa alebo paprika. Toto je dokonalé korenie na vyrovnanie vašich obľúbených jedál,' hovorí Shelbert.

Zhromaždite ingrediencie na rýchle nakladané jalapeños

 rýchle nakladané ingrediencie jalapeños Jaime Shelbert/SNDo tohto receptu na nakladané jalapeños toho veľa nepatrí. Všetko, čo potrebujete, sú samotné jalapeños, voda, destilovaný biely ocot, cukor, soľ a pár strúčikov cesnaku. Len sa uistite, že jalapeños nakrájate na tenké kolieska a strúčiky cesnaku na plátky.

Vďaka tejto kombinácii ingrediencií získate nakladané jalapeños, ktoré sú „rovnakým dielom sladké, slané a horké,“ hovorí Shelbert.Nálevovú tekutinu privedieme do varu a dusíme

 nakladacia tekutina vriaca v hrnci Jaime Shelbert/SN

Postavte malý hrniec alebo hrniec na stredne vysokú teplotu a pridajte do hrnca vodu, ocot, cukor a soľ. Kvapaliny priveďte do varu, potom znížte teplotu a varte soľanku, miešajte, kým sa cukor a soľ nerozpustia. Malo by to trvať asi 5 minút. Keď sa granule úplne rozpustia, odstráňte hrniec z ohňa.

Pridajte jalapeños a cesnak do Masonovej nádoby

 jalapenos cesnak v murárskej nádobe Jaime Shelbert/SN

Vezmite 16-uncový Mason a naplňte ho nakrájanými jalapeños a cesnakom. Ak nemáte nádobu s objemom 16 uncí, budú fungovať dve nádoby s objemom 8 uncí, len sa uistite, že ste cesnak a jalapeňos rovnomerne rozdelili medzi dve nádoby.

Jalapeños zalejeme nálevom a necháme vychladnúť

 nakladacia tekutina preliata cez jalapenos Jaime Shelbert/SN

Nalejte horúcu soľanku do nádoby Mason a úplne zakryte jalapeños. Ak jalapeños plávajú smerom k hladine, stlačte ich vidličkou, aby boli ponorené. Nechajte nádobu stáť na pulte, kým nevychladne na izbovú teplotu.

Verte alebo nie, vaša práca je takmer hotová. „Štruktúra jalapeños je podobná nálevu. Zachováva si chrumkavosť,“ vysvetľuje Shelbert. 'Všimnite si, že hoci jalapeños na fotografiách vyzerajú jasne zelené, keď budú sedieť a nakladať, budú olivovo zelené.'

Utesnite a nechajte v chladničke, kým nie je pripravený na použitie

 nakladané jalapenos v murárskej nádobe Jaime Shelbert/SN

Keď soľanka a jalapeños vychladnú, uzavrite nádobu Mason a vložte ju do chladničky, kým nebudete pripravení ich použiť. „Tieto nakladané jalapeňos rád používam na sendviče a šaláty, aby som im dodal punc a chuť,“ hovorí Shelbert. „Sú tiež výborným doplnkom k burrito alebo taco misám, nachos , syrový dip , a naložené pečené zemiaky .“ Naozaj, existuje prakticky neobmedzené množstvo spôsobov, ako si vychutnať tieto nakladané jalapeños, a budete mať dostatok času vyskúšať ich na rôzne spôsoby – v chladničke vydržia dobre až dva mesiace, takže sa nemusíte hanbiť ich zdvojnásobiť. (alebo strojnásobenie) receptu, aby ste sa uistili, že máte veľa po ruke.

Rýchly recept na nakladané jalapeños Žiadne hodnotenia Tlačiť Tieto rýchle nakladané jalapeňos obsahujú dokonalú rovnováhu korenia a slanosti. Čas prípravy 10 minút Čas varenia 5 minút Porcie 8 porcií Celkový čas: 15 minút Ingrediencie
 • ⅔ šálky vody
 • ⅔ šálky destilovaného bieleho octu
 • 1 lyžica cukru
 • 1 lyžička soli
 • 3 veľké jalapeños, nakrájané na ¼-palcové krúžky, asi 1 ½ šálky
 • 2 strúčiky cesnaku, nakrájané na tenké plátky
Smery
 1. Pridajte vodu, ocot, cukor a soľ do malého hrnca nastaveného na stredne vysokú teplotu. Priveďte do varu a zredukujte na mierny var, miešajte, kým sa cukor a soľ nerozpustia, asi 5 minút. Odstráňte z tepla.
 2. Pridajte nakrájané jalapeños a cesnak do jednej 16-uncovej nádoby Mason alebo rovnomerne rozdeľte medzi dve 8-uncové nádoby Mason.
 3. Nalejte horúcu vodu na jalapeños, zatlačte jalapeños vidličkou tak, aby boli úplne ponorené.
 4. Po vychladnutí nasaďte viečko na nádobu(y) a ochlaďte a potom použite podľa potreby.
Výživa
Kalórie na porciu 12
Celkový tuk 0,0 g
Nasýtený tuk 0,0 g
Trans tuky 0,0 g
Cholesterol 0,0 mg
Celkové sacharidy 2,1 g
Vláknina 0,2 g
Celkový počet cukrov 1,8 g
Sodík 111,8 mg
Proteín 0,1 g
Uvedené informácie sú odhadom Edamamu na základe dostupných prísad a prípravy. Nemalo by sa považovať za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento recept