Smutná smrť britského šéfkuchára Joyce Molyneuxovej v roku 2022

 usmieva sa joyce molyneux YouTube Molly Clarková


má čierny čaj kofeín?

Joyce Molyneux bola kulinárska sila, s ktorou sa dalo počítať. Bola majiteľkou reštaurácie Carved Angel v Dartmouthe v Anglicku, kde približne 25 rokov podávala jedlo z farmy až na stôl v prostredí otvorenej kuchyne. Molyneuxová bola spoluautorkou knihy „The Carved Angel Cookery Book“ a bola jednou z prvých žien v Anglicku, ktorá dostala vytúženú Michelinská hviezda keď bola reštaurácia ocenená v roku 1978, len štyri roky po otvorení (cez The New York Times ). Minulú jeseň, Dartmouth Food Festival, kde bol Molyneux čestným patrónom festivalu, oznámil na svojom Facebook stránka 28. októbra, že „pokojne zomrela“ vo veku 91 rokov.The Guardian poznamenáva, že Molyneux si vysoko vážili nielen kolegovia kuchári a farmári a dodávatelia, s ktorými pracovala, ale aj domáci kuchári a tí, ktorí jedli v jej reštaurácii, pričom túto popularitu pripisujú jej „nenápadnej, no priateľskej povahe“ a „štýlu varenia“ ktorá chutila ako nebo a predsa bola prístupná všetkým.' Prečo sa Molyneuxová vydala na notoricky tvrdú cestu vlastníctva reštaurácie až po šesťdesiatke? 'Len som miloval varenie,' povedala .
Molyneux mal mimoriadnu kariéru a bude nám chýbať

 joyce molyneux v kuchyni Instagram

Po absolvovaní birminghamskej vysokej školy domácej vedy Molyneux pracoval iba v dvoch ďalších reštauráciách, kým otvoril Carved Angel, Mulberry Tree v Stratford-upon-Avon a Hole in the Wall v Bath, podľa Sprievodca dobrým jedlom . Práve v tejto poslednej reštaurácii začala vyvíjať typické jedlá, ktoré by nakoniec podávala v Carved Angel, vrátane lososa v croute s bylinkovou smotanovou omáčkou a jahodami s zrazený krém .Bola to Molyneuxova univerzálna príťažlivosť, ktorá ju urobila pozoruhodnou. Autor jedla Simon Hopkinson povedal, že Molyneux mal „veľmi, veľmi zvláštny prístup k vareniu, ktorý spočíva v výnimočnej dobrej chuti, prirodzenom chápaní ingrediencií a toho, ako sa najlepšie pripravujú, varia, konzumujú a vychutnávajú“ (prostredníctvom The Guardian ).

Po jej smrti fanúšikovia Molyneux zaujali komentáre na Dartmouth Food Festival's Facebook oznámenie, aby zdieľali svoj smútok. 'Je to veľmi smutné. Mám jej knihu receptov Vyrezávaný anjel a viem, že inšpirovala toľko ľudí,' napísala užívateľka Ginny Rennie, zatiaľ čo Ingrid Henrietta Dickenson Huysmans zdieľala: 'Priala by som si, aby dnešní superkuchári z jej knihy vyňali listy. Bola legenda!'