Štát s najlacnejšou Pepperoni Pizza

 pepperoni pizza Shannon O'hara/Getty Images Mikala Lugen


Kričím, ty kričíš, všetci kričíme...pizzu?! No tak, nikdy si nekričal pizza predtým? Ako by ste nemohli s jeho dokonalou tvarohovou, cestovitou konzistenciou? Samotné Spojené štáty americké sú domovom miliónov milovníkov pizze. Podľa Washington Post V Spojených štátoch sa denne skonzumuje viac ako 100 akrov pizze, čo sa rovná trom miliardám pizze na každého človeka v krajine ročne.Bez ohľadu na to, ako uprednostňujete svoju pizzu, spája ľudí s rôznymi polevami na klasickom základe cesta, omáčky a syra. Keďže klasickým základom sú feferónky a syr, nebudeme vás súdiť, či máte radšej ananás (alebo možno budeme). So všetkými tými pizzami v celej krajine sme sa pristihli, že triedime cez pizzerie v každom štáte a snažíme sa nájsť to najlepšie z najlepšieho. A urobili sme to. Našli sme najlepšie miesta na pizzu v Amerike , a dokonca aj najlepšie miesto na pizzu v každom štáte . Ale čo cena? Kde nájdete najlacnejšiu pizzu v krajine?
Beehive State bzučí na pizzu

 Letecký pohľad na Salt Lake City Sean Pavone/Shutterstock

Ak cestujete po celých Spojených štátoch a hľadáte najlacnejší kúsok feferónovej pizze, máme vašu odpoveď. Keď sa nabudúce rozhodnete podniknúť veľkolepý výlet po piatich národných parkoch Utahu, nezabudnite navštíviť pizzeriu v celom štáte. Podľa The Takeout , Utah patrí medzi štáty číslo 1 s najlacnejšou pepperoniovou pizzou.Zatiaľ čo sa očakáva, že v Oklahome zaplatíte v priemere 15,56 dolára za jeden feferónkový koláč, v Utahu je to v priemere 6,49 dolára za feferónkový koláč. S takouto cenou maškrtíme a dostaneme dvojité feferónky. Ak sa feferónky vo vašom jedálničku nepresadia, Severná Dakota je na prvom mieste, pokiaľ ide o najlacnejšie syrové pizze v Spojených štátoch, v priemere 6,64 USD za syrový koláč (cez The Takeout).

Chcete si zaobstarať svoj vlastný kúsok lacnej feferónovej pizze v Utahu? Urobte si cestu do Pizzerie Rusted Sun v hlavnom meste štátu Salt Lake City. Zistíte, že reštaurácia sa môže pochváliť vysokými recenziami z nejakého dôvodu. V Rusted Sun však nebudete platiť takú lacnú cenu. Podľa jej jedálneho lístka , priemerná pizza v známej pizzerii je dvojnásobná a stojí okolo 12 dolárov.