Veci, ktoré by ste si v KFC nemali nikdy absolútne objednať

KFC kurča Matt Cardy / Getty Images

V podstate všetci chodia iba niekedy KFC na jednu vec: kurča . Nemôžeš sa pokaziť, však? Je to väčšinou slušné, lacné a rýchlo vyprážané kurča, ktoré dostanete - viacmenej - bez rozruchu. V ponuke KFC je ale zjavne oveľa viac než len kuracie mäso; okrem propagačných alebo obmedzených predmetov, ktoré tam majú, nájdete tiež celú škálu sendvičov, bočných strán, koláčov, nápojov a dezertov.


Buďte však opatrní, pretože tu existujú príšery. Rovnako ako v prípade mnohých iných reťazcov rýchleho občerstvenia, aj v ponuke KFC nájdete množstvo vecí, ktorým sa radšej vyhnite z akýchkoľvek dôvodov. Mnohé z nich sú šokujúco nezdravé, obsahujú dostatok kalórií a sodíka, aby vás dostali do ľahkej kómy. Ostatné sú zatiaľ vyrobené z niektorých skutočne nechutných surovín. A niektoré z nich jednoducho nie sú také autentické (alebo chutné), ako by ste spoločnosti verili. Či tak alebo onak, dávajte pozor na tieto hrkajúce kalamity - sú to veci, ktoré by ste si v KFC nemali nikdy objednávať.Koláč s kuracím mäsom od KFC

KFC Instagram

Prvý - a pravdepodobne najhorší - zo všetkého je koláč s kuracím mäsom. Teraz je hlavnou oporou v ponuke KFC, ktorý obsahuje pot pie „jemné sústo najlepšieho kuracieho mäsa na svete“ nakrájané zemiaky, hrášok, mrkvu a slanú omáčku. Hrncový koláč pôvodne začalo ako regionálne jedlo s obmedzeným uvoľňovaním pred tým, ako sa v roku 2012 stal národným stálym členom. Marketingové kampane, ktoré sprevádzali jeho úplné uvedenie, boli plné retro snímok zo starej školy, pravdepodobne v snahe vyvolať nostalgiu u ľudí, ktorí vyrastali pri konzumácii koláča s kuracím mäsom.
Jediným problémom je, že ak ste pravidelne vyrastali a jedli koláč s kuracím mäsom v KFC, pravdepodobne by ste boli mŕtvy skôr, ako opustíte pubertu. Je to preto, lebo je to ohromne nezdravé. Obsahuje 790 kalórií, 45 gramov tuku a skutočne ohromujúcich 1970 miligramov sodíka. Za čo to stojí, odporúča American Heart Association nespotrebujete viac ako 2 300 miligramov denne - ideálne množstvo je menej ako 1 500 miligramov.

Ale kde koláč s kuracím mäsom skutočne vyniká, je jeho obsah nasýtených tukov; podľa KFC obsahuje celých 25 gramov látky. Z pohľadu, to je rovnaké množstvo nasýtených tukov ako 17 paličiek pôvodných receptov KFC, 25 Kentucky Fried Wings s medovou barbecue omáčkou, päť veľkých objednávok popcornových nugetiek alebo takmer štyri celé slávne misy. V jeden koláč.Slávna misa KFC

Slávna misa Instagram

Famous Bowl je ďalšou základnou položkou KFC. Predstavený v roku 2006 , keď sa ešte stále označovalo ako „slávny“, táto položka ponuky obsahuje posteľ so zemiakovou kašou, kúsky kuracieho mäsa, kukurice, omáčku a syrovú polevu. Bolo inšpirované typom jedla ktoré sa mohli prvýkrát objaviť v 90. rokoch , ktoré často kombinovali rovnaké prísady pre pohodlné a všeobecne zdravé hotové jedlo. Celé tie roky neskôr slávna misa stále trvá na jedálnych lístkoch KFC po celých Spojených štátoch, čo naznačuje, že aspoň zopár ľudí vonku je fanúšikom malej misky KFC so zemiakovou kašou a kuracím mäsom.

Tu je však kicker - Famous Bowl je jednou z najmenej zdravých položiek ponuky KFC. Máte tu 710 kalórií za jednu, rovnako ako 82 gramov sacharidov (za to ďakujem zemiakom a syrom), 31 gramov tuku a neuveriteľne 2 450 miligramov sodíka. Spomeňte si na svojich nových priateľov v American Heart Association a budete si pamätať, že to je vysoko nad hranicou denného príjmu sodíka pre dospelých - takže radšej dúfajte, že s týmto jedlom nebudete mať horúce krídla.Je to ešte pôsobivejšie výživové štatistiky pre slávnu misu ešte v roku 2006, keď bola vydaná, sú o niečo nižšie ako dnes ... takže sa zdá, že táto bola postupom času skutočne menej zdravá. Aký vojak.

Akýkoľvek BBQ sendvič od KFC

KFC sendviče Noam Galai / Getty Images

BBQ a kuracie mäso sú prírodnými spoločníkmi. Dáva teda dokonalý zmysel, že KFC ponúkne v ich ponukách všetky druhy sendvičov s grilom, však? V roku 2018 reštaurácia uviedla napríklad sendvič Smokey Mountain BBQ, ktorý sami popisujú ako: „... chrumkavý zvonka, jemný vo vnútri a chutný z každej strany.“ Je zrejmé, že to nebol prvý BBQ hamburger, ktorý KFC ​​v priebehu rokov mal na jedálnych lístkoch, a nebol to posledný. Existuje veľká šanca, že ste vyskúšali jeden z ich minulých pokusov priniesť do svojich obchodov grilovanie - niečo, čo sa snažia oživiť dosť často.

Nabudúce by ste im však mali dať šancu. V roku 2015 spýtalo sa vlákno Reddit pracovníci rýchleho občerstvenia presne to, čomu by sa mali zákazníci vo svojich reštauráciách vyhnúť. Jeden používateľ odpovedal: „Pracoval v KFC [približne] 4 roky. BBQ sendvič je v skutočnosti vyrobený z kurčaťa, ktoré je príliš staré a zatuchnuté na to, aby sa dalo dať do útulku pre bezdomovcov, a tak ho namočia do BBQ omáčky, kým sa dá vytiahnuť, a potom ho nechajú mesiac na kúrení. “

Je ťažké presne vedieť, na ktorý sendvič s grilovaním používateľ hovoril, ale vytiahnuté kurča malo veľkú váhu v Ultimate Burger , ktorá vyšla iba pár mesiacov pred zverejnením vlákna. Či tak alebo onak, je len ťažko povzbudivé vedieť, že BBQ omáčka sa používa na namočenie starého kurčaťa späť do života - a nie je ťažké si predstaviť, že niektoré obchody môžu ešte niečo také robiť, keď je v ponuke sendvič s grilovaním.

Zemiaková kaša a omáčka z KFC

KFC zemiaková kaša a omáčka Instagram

Zemiaková kaša a omáčka z KFC je pravdepodobne najikonickejšou stránkou reťazca - hoci oni sami na tom trvajú „nebude s tebou bojovať, ak to chceš nazvať jedlom.“ Pravdepodobne dosť spravodlivé, ak vezmeme do úvahy, že obsahuje 19 gramov sacharidov a 530 miligramov sodíka, je to však na vás. Jedná sa o to, že toto jedlo je v ponuke KFC už mnoho rokov. Samotná omáčka má dokonca niečo kultového, s niektorými britskými rodinami takže je tradíciou vyskakovať, aby sa nejaké kúpili na Štedrý večer, a nie doma.

Bohužiaľ sa zdá, že zemiaková kaša a omáčka je jednou z vecí, z ktorej sa naozaj chcete naozaj vyhnúť, až budete nabudúce v KFC. V roku 2018 spýtal sa užívateľ Quora : „Akej položke sa mám v KFC vyhnúť?“ Jeden komentátor mal pekelný príbeh.

„Každé ráno, po celých 12 hodinách neustáleho vyprážania a varenia, príde kuchár o 7:00 a začne vypúšťať teraz čierny olej. Obsah na dne fritézy je iba čierny roztok, ktorý presakuje s olejom a kvapká do tuku. ““

„Tento hrniec sa vyberie a vyprázdni na podnos, zabalený do fólie Glad Wrap a uložený v mrazničke až na jeden mesiac. Zamestnanci to označujú ako „sh ** palicu“. Pretože presne to tak vyzerá. Zmrznutá kecka. Až kým sa neroztopí a neslúži nič netušiacim obetiam. ““

A odtiaľ pochádza aj omáčka KFC ... aspoň v Austrálii a Veľkej Británii.

Zemiakový šalát KFC

Zemiakový šalát

Druhá strana, tu - ďalší víťaz za zemiaky KFC. Aj keď je táto konkrétna strana milosrdne zbavená omáčky z čierneho tuku, oleja, svinstva, v ponuke KFC stále predstavuje skutočný prepadák - hlavne preto, že je šokujúco nezdravá. Podľa vlastného sprievodcu výživou reťazca , zemiakový šalát obsahuje 340 kalórií, 19 gramov sacharidov a 25 miligramov cholesterolu. Nie je tam nič zlé ... ale ešte sme neskončili.

najlepší spôsob ohrevu čínskeho jedla

Zemiakový šalát z KFC obsahuje tiež 28 gramov tuku, čo je ohromných 43 percent odporúčaného príjmu pre dospelých. A 4,5 gramov z toho sú tiež nasýtené tuky, čo je asi 23 percent z odporúčaného príjmu. Nakoniec máte 290 miligramov sodíka. A ak sa to nezdá veľa, mohlo by to byť tým, že doteraz ste videli iba sodík v dostatočnom množstve, aby ste zabili mongoose. Pravda je, že 290 miligramov je stále 12 percent z vášho odporúčaného denného príjmu sodíka, čo znamená, že zemiakový šalát stále robí poriadny nápor na dennú výživovú rutinu vášho tela. Ak k tomu pripočítate skutočnosť, že je veľmi nepravdepodobné, že budete jesť zemiakový šalát sami, pozeráte sa na niektoré skutočne vysoké čísla.

Nashville Hot Chicken (a všetko, čo je regionálne) v KFC

Nashville Hot Chicken Instagram

Autenticita je zábavná stará vec. Je zrejmé, že je to niečo, o čo sa treba usilovať, pokiaľ ide o varenie - nikto nechce jesť ochabnutú napodobeninu, keď môže mať skutočnú vec. Ale ako skutočne autenticky môžete očakávať rýchle občerstvenie? Je to sériovo vyrábané, lacné a rýchle a nikto do toho nikdy nejde s tým, že by chcel jesť to najlepšie, čo kedy jedol. Je zrejmé, že KFC (a podobné reťazce) by mali vyvinúť aspoň spoločné úsilie, aby inšpirovali svoje položky menu niektoré druh autenticity, nie? Správny?

Podľa Davida Pembertona, spisovateľa pre Uproxx , Špeciálne jedlo Nashville Hot Chicken z KFC z roku 2016 aspoň vyzeralo ako originálne Nashville Hot Chicken . „Kuracie prsia,“ píše vo svojej recenzii, „sú oveľa menšie ako obrovské porcie, ktoré nájdete v Prince's Chicken Shack vo východnom Nashville, ale okrem toho ide o repliku na mieste.“

Veci však rýchlo išli z kopca. Napísal: „Cítil som, ako mi láme srdce. Dieťa z KFC vyzerá ako Hot Chicken, vonia ako Hot Chicken a až do môjho prvého sústa som dúfal, že bude skutočne chutiť ako Hot Chicken. Ale žijeme vo svete lží. ““

Skúsenosti pána Pembertona budú samozrejme známe každému, kto niekedy prešiel do reťazca ako KFC, aby vyskúšal svoj pokus o znovuvytvorenie milovaného štýlu varenia. Tu je tip pre vás: držte sa vecí, o ktorých viete, že tieto miesta dokážu.

Namáčacie omáčky KFC

KFC Instagram

Jedna vec, ktorú je možné povedať pre KFC, je, že majú peknú škálu omáčok a korenín. V ponuke spoločnosti KFC nie je len ponuka štandardnej kombinácie kečupu, horčice a majonézy, ale celý rad, vrátane omáčky Sweet N Tangy Dipping Sauce, Summertime BBQ Dipping Sauce, Creamy Buffalo Dipping Sauce a ďalších. A hoci by ste predpokladali, že všetky koreniny majú tendenciu mať podobný druh výživovej hodnoty ako všetky ostatné, mýlili by ste sa. Pravda je, že keď dôjde na upchatie ciev, niektoré omáčky sú rovnocennejšie ako iné.

Podľa výživového sprievodcu KFC , je tu jedna nesvätá trojica korenia, od ktorej by ste sa mali držať ďalej: omáčka na namáčanie na ranči s podmazom, omáčka na dobré namáčanie prstom a omáčka na namáčanie s medovou horčicou. Jedna porcia každej z nich obsahuje najmenej 100 kalórii, pričom tá najkalorická zo všetkých - Finger Lickin 'Good Sauce - obsahujúca pôsobivých 130 kalórií. Všetky obsahujú najmenej 10 gramov tuku a každý po najmenej gramu nasýtených tukov. Sú tiež ťažké v sodíku, pričom omáčka na namáčanie z cmaru zasiahla až 240 miligramov látky. A ak máte skutočnú averziu voči sodíku, držte sa ďalej od omáčky s krémom Buffalo Dipping Sauce - nemusí byť taká tučná alebo kalorická ako ostatné, ale na vyrovnanie obsahuje ohromujúcich 510 miligramov sodíka.

Možno aj to kečup sa nezdá byť až také zlé.

Zemiakové kliny KFC

Kliny Instagram

McDonaldove hranolky sa dostali dosť zlý rap za posledných pár rokov a zo sakra dobrého dôvodu tiež: majú históriu nepríjemných ingrediencií, súdnych sporov a chemických nočných môr, ktoré by mali stačiť na to, aby kohokoľvek vypli. Ale tu je pre vás zábavná skutočnosť: ak sa pozriete na informácie o výživovej hodnote, sú pre vás skutočne lepšie ako zemiakové zemiaky KFC!

Urobme rýchle porovnanie. Malá časť hranolkov McDonald's obsahuje 220 kalórií. Porcia klinov obsahuje 270 kalórií. V hranolkách je 10 gramov celkového tuku; 13 gramov tuku v klinoch. Na hranolkách nájdete 29 gramov sacharidov; 34 v klinoch. A tu je skutočný šok: časť hranolkov McDonald's obsahuje 180 miligramov sodíka. Nie zlé, ani skvelé. Ale kliny KFC obsahujú veľké množstvo 700 miligramov sodíka. V jednej porcii zemiakových klinov! Dusia tieto veci soľou? Skóre jeden McDonald's , tu. Ak sa v najbližšej dobe ocitnete v KFC, možno len preskočte kolieska a zostaňte pri zemiakovom šaláte. Nie, počkajte, zemiaková kaša s omáčkou. Nie, vydrž ...

Ozveme sa ti.

Dezerty KFC

Cookie Instagram

Samozrejme, nedávali by sme KFC ich príspevky, ak by sme nenarazili na ich dezertné menu, tak tu to je : Reeseov arašidový maslový koláč je nezdravou pochúťkou plukovníka Sandersa.

Poctivo však v ňom nie je veľa - Reeseov koláč s arašidovým maslom nie je únikovým víťazom titulu. Pri 300 kalóriách, 17 gramoch tuku, deviatich gramoch nasýtených tukov (čo, naozaj, nie je skvelé), 33 gramoch sacharidov a 22 gramoch cukru, to prekoná väčšinu jeho konkurentov. Jediné oblasti, v ktorých je porazený, sú sacharidy, kde Oreo Cookies a Creme Pie prskajú s 35 gramami - ale táto konkrétna položka má o niečo menšie štatistiky všetkého ostatného.

Žiadny z dezertov v reštaurácii nie je pre vás zjavne dobrý. Čokoládový čip Cookie zdoláva počet kalórií 120, čo skutočne nie je také zlé, ale dokonca obsahuje šesť gramov tuku a tri gramy nasýtených tukov. Všeobecne sa tu zdá byť pravidlom, že po dezertnej stránke ste v pohode pre takmer všetky z nich - ale v ideálnom prípade by ste nemali mať vôbec nič.

Sodovky od KFC

Soda

To samozrejme nie je problém výhradný pre KFC - nie z dlhodobého hľadiska - ale stále si stojí za to spomenúť, keď budete nabudúce: sladké nápoje sú pre zdravie takmer komicky škodlivé. Podľa Healthline , existuje až 13 dôvodov, prečo vás môžu limonády vnútri pokaziť.

mickey d sladký čaj

V prvom rade vám nedajú pocit sýtosti, takže je pravdepodobnejšie, že navyše skonzumujete viac kalórií. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí pijú sladké nápoje, neustále priberajú viac ako tí, ktorí ich nepijú. Sladené nápoje môžu tiež preťažiť vašu pečeň, čo vedie k premene prebytočnej fruktózy na tuk, čo je zjavné odmietnutie - najmä ak sa snažíte ochorieť na pečeň v dohľadnej dobe.

Cukrovinky môžu tiež spôsobiť inzulínovú rezistenciu, príčinou metabolického syndrómu a „odrazový mostík“ k cukrovke 2. typu. Nehovoriac o zvýšení rizika srdcových chorôb, spojitosti s rakovinou, mimoriadne škodlivých účinkoch na vaše zuby a tiež o tom, že sú tiež úplne návykové. A potom sú tu ďalšie odkazy na demenciu, zvýšené šance na kontrakciu dny, úplný nedostatok základných živín a vysoké šance, že získate viac viscerálneho tuku, ktorý sa hromadí v bruchu.

S vyprážaným kuracím mäsom a bokmi už robíte dosť škody, takže si možno dajte iba fľašu vody alebo niečo také, áno?

Kurča KFC

Sliepky na batériu Getty Images / Getty Images

Aha, áno - tu je nepríjemná, nepríjemná, trochu dráždivá pravda: ak vy naozaj Ak chcete odísť z KFC bez tela a bez duše, najlepšie by ste nemali jesť ich kuracie mäso vôbec.

Je zrejmé, že nikto nemá dojem, že kurčatá, ktoré sa stanú hlavným jedlom KFC, vedú obzvlášť šťastný život, ale aj tak je skutočný rozsah ich utrpenia šokujúci. V roku 2019 Nezávislý informoval dňa správa Svetovej ochrany zvierat, ktorá našla množstvo bežných reťazcov rýchleho občerstvenia, vrátane KFC, McDonald's a Domino, „podrobuje miliardy kurčiat životom v biede, ktoré sa končia bolestivou smrťou“.

Samotná správa, ktorá nasledovala po globálnom vyšetrovaní, zistila „takmer univerzálne ignorovanie značiek ... pri zlepšovaní liečby kurčiat v ich globálnych dodávateľských reťazcoch“. Každý rok sa na chovných farmách chová asi 40 miliárd kurčiat, ktoré trpia chorobami, ako je kulhání, kožné lézie a zlyhanie srdca. podľa správy. Dve tretiny týchto kurčiat sú zámerne vyvinuté tak rýchlo, že ich nohy nemôžu uniesť svoju váhu, a sú chované v tmavých skladoch, aby potlačili svoje inštinkty.

Začiatkom toho roku WAP oslovil KFC s petíciou požadujúcou lepšie podmienky pre jeho kurčatá. Ich správa však zistila, že spoločnosti chýba transparentnosť, a poskytla málo informácií o tom, ako si počínali, pokiaľ ide o dobré životné podmienky kurčiat.

V súčasnej dobe nič nenasvedčuje tomu, že by sa KFC zlepšovala, pokiaľ ide o spôsob chovu a chovu kurčiat. Takže ak je to niečo, na čom vám veľmi záleží, možno budete chcieť KFC úplne vynechať. Alebo sa možno len držať zelného šalátu.
Kategórie Iné Komiks Fakty