Toto hovädzie mäso z Bourguignonu je jednoduchšie, ako si myslíte

hovädzí guláš boeuf bourguignon Laura Sampson / Mashed

V roku 1963, v premiérovej epizóde jej prelomovej šou, Francúzsky šéfkuchár , Julia Child predstavil Ameriku boeufu (alebo hovädziemu) bourguignonovi. Tento delikátny hovädzí guláš je stále jedným z najobľúbenejších francúzskych receptov, a to ani vo Francúzsku, kde ho podáva takmer každé bistro. Laura Sampson z Malý domček na Aljaške zjednodušila hovädzie mäso bourguignon, aby sa jej ľahký recept dal pripraviť každý deň v týždni.


Sampson a jej manžel žijú na Aljaške v Southcentral, kde vedú kurzy remeselníkov vo všetkom od varenia po kováčstvo. Potom, čo presvedčil svojho dospievajúceho syna, aby si pozrel film Julie a Julia nebolo prekvapením pre Sampsona, že okamžite požiadal, aby uvarili hrniec s hovädzím mäsom bourguignon. „Môže to pôsobiť strašidelne,“ povedala nám, „ale s niekoľkými skratkami nie je v skutočnosti také ťažké vyrobiť hovädzie mäso bourguignon.“ Pridajte si teda do svojho zoznamu skladieb zopár veselých melódií francúzskej kaviarne a Poďme variť (poďme variť)!Zhromaždite ingrediencie pre tento ľahký hovädzí bourguignon

prísady z hovädzieho guláša Laura Sampson / Mashed

Ak si niekedy vyrobený guláš dovtedy viete, že existuje každá základná zelenina a bylinky, ktoré musí mať každý recept: ako mrkva, cibuľa a cesnak. Dieťa vždy používalo čerstvú perleťovú cibuľu, ktorú blanšírovala, olúpala a nakrájala a až potom ich restovala na masle. Podľa nášho názoru príliš časovo náročné, najmä keď mrazenú perličkovú cibuľu nájdete v mrazničke v ktoromkoľvek obchode s potravinami.
Zoznam prísad spoločnosti Sampson obsahuje dve libry duseného hovädzieho mäsa. Vyhýbajte sa chlebovým kusom hovädzieho mäsa, pretože sa z nich v guláši premenia sušené mäsové nugetky. Odporúčame upiecť pečienku alebo guľatá pečienka, ktorá sa zatiahne dlhým a pomalým dusením a keď sa hovädzí tuk a kolagén roztopia, guláš je naplnený bohatou chuťou a príjemnou konzistenciou.

Sampsonov recept vyžaduje 3 šálky burgundského (alebo iného vydatného červeného vína), ale ak sa obávate, že by to mohlo byť pre vaše deti alebo rodinu príliš veľa vína, Sampson nám povedal: „Môžete ho zredukovať na 1 šálku a použiť ďalšie 2 šálky. namiesto toho hovädzí vývar. ““Slaninu pre hovädzie mäso bourguignon opražte

slanina hovädzie bourguignon Laura Sampson / Mashed

Jednou z prísad, ktorá dodáva hovädziemu mäsu Bourguignon výraznú chuť, je slanina. Spravidla sa pripravuje najskôr nakrájaním celého kúska slaniny (alebo slaného bravčového mäsa) slanina , čo sú obušky slaniny, ktoré majú dĺžku 2 palce a hrúbku štvrť palca. Ale Sampson jednoducho naseká nakrájanú slaninu na prúžky. Husto nakrájaná slanina funguje veľmi dobre ako záskok slanina , ale aj bežná nakrájaná slanina je dobrá.

Keď si slaninu nakrájate na plátky, budete ju chcieť na strednom ohni v holandskej peci rýchlo opiecť, aby sa vytvoril tuk, ktorý sa použije v ďalšom kroku. Ak nechcete, aby mal váš hovädzí bourguignon dymovú príchuť, môžete slaninu pred vyprážaním blanšírovať. Stačí nakrájanú slaninu nakvapkať do vriacej vody, zmierniť oheň a nechať ju desať minút dusiť. Slaninu scedíme a osušíme a môžeme ju nakrájať a opiecť.Hnedé hovädzie mäso pre toto ľahké hovädzie mäso bourguignon

guláš z hovädzieho skľučovadla Laura Sampson / Mashed

Keď je slanina mierne zhnednutá a väčšina jej tuku bola škvarená, pomocou štrbinovej lyžice ju vyberte z hrnca a tuk si nechajte. Hovädzie mäso nakrájajte na 2-palcové kúsky a snažte sa ich udržiavať rovnomerne veľké, aby sa uvarili rovnomerne. Keď sa hovädzie mäso dusí a tuk a želatína sa topia, hovädzie mäso sa zmenší na kúsky veľké ako sústo. Hovädzie mäso potľapkajte papierovými utierkami, aby bolo úplne suché, alebo sa bude zaparovať namiesto hnedej. Kvôli Maillardovej reakcii zhnednutie hovädzieho mäsa pred dusením dodá príťažlivú farbu a zvýrazní chuť.

Keď hovädzie mäso poklepete, môžete ho v tejto chvíli osoliť a okoreniť alebo počkať až neskôr a pred podávaním upraviť korenie. Hovädzie kúsky rozdelte na dávky a každú dávku opečte na slaninovom tuku. Hovädzie mäso opekajte dve až tri minúty, takže sa už nelepí na dno hrnca, potom pomocou klieští hovädzie mäso preklopte a opečte druhú stranu. Vyberte každú zhnednutú dávku a hovädzie mäso odložte do veľkej misy.

Mrkvu a cibuľu podusíme na hovädzom mäse bourguignon

recept na hovädzie mäso bourguignon Laura Sampson / Mashed

Vyberte lyžicu slaninovo-hovädzieho tuku a zvyšok zlikvidujte naliatím do jednorazovej nádoby. Keď je tuk vychladnutý, odhodte nádobu do koša. Nikdy nelikvidujte vytečený tuk alebo kuchynský olej tak, že ich vylejete do kuchynského drezu, pretože nakoniec stuhnú a upchávajú odtok.

Do hrnca dáme vyhradenú 1 lyžicu tuku a pridáme nasekanú mrkvu a cibuľu. Dusíme ich tri až štyri minúty a za stáleho miešania vareškou miešame, aby boli mierne skaramelizované. Primiešajte nasekaný cesnak a duste ho, kým nebude voňavý, asi 30 sekúnd. Ak to bude dlhšie, cesnak bude horieť a zhorkne.

Nahnedané hovädzie mäso vráťte do hrnca so zvyškom surovín

recept na hovädzie mäso bourguignon Laura Sampsonová

Keď zelenina mierne zhnedne, je čas vrátiť do hrnca nahnednuté hovädzie mäso aj slaninu. Vrch posypte 2 lyžicami múky a všetko premiešajte, aby sa to spojilo. Aby ste sa vyhli pastovitej, múčnej chuti v omáčke, neustále miešajte hovädzie mäso, slaninu a zeleninu, aby sa múka varila. Stále miešajte päť minút, aby sa múka nespálila.

Teraz nalejte do hrnca 1 - 2 šálky vody a trochu ustúpte, pretože horúca para praskne. Pomocou drevenej lyžice vyškrabte dno hrnca, aby ste uvoľnili všetky tie chutné hnedé kúsky, ktoré omáčke dodajú chuť. Predtým, ako omáčka zhustne, rýchlo pridajte šampiňóny, perlovú cibuľu (ak sú zmrazené, nemusíte ich rozmrazovať, jednoducho ich vysypte) a bordovú farbu. Dajte dusenému mäsu niekoľko miešaní, aby bolo všetko zmiešané. Nakoniec pridajte zvyšné prísady a uistite sa, že hovädzí vývar prilieha na vrch hovädzieho mäsa a zeleniny.

Dusíme toto ľahké hovädzie mäso bourguignon a podávame

hovädzí guláš boeuf bourguignon Laura Sampson / Mashed

Znížte teplotu na minimálnu teplotu, zakryte holandskú rúru a hovädzie mäso bourguignon duste dve až tri hodiny, kým nebude hovädzie mäso veľmi jemné. Ak chcete mať hustejšiu omáčku, odstráňte viečko a duste ju, kým omáčka neklesne. Ak máte radšej tenšiu omáčku, stačí pridať trochu viac hovädzieho vývaru. Ďalším malým trikom na zahustenie omáčky je zmiešanie rovnakých častí múky a zmäknutého masla v malej miske. Začnite od každého lyžicou a po troškách pridajte do omáčky, šľahajte ju, kým sa nevstrebe. Keď sa múka a maslo uvaria, múka sa rozšíri a zahustí omáčku.

Keď máte omáčku podľa chuti, dochuťte ju a podľa potreby pridajte soľ a korenie. Vypnite oheň, duste prikryté a pripravte si vaječné rezance alebo zemiaková kaša podávať s hovädzím mäsom bourguignon. Alebo, ako navrhuje Sampson, podajte dusenú hmotu s kusom čerstvého chleba, aby ste mohli nasať každú kvapku lahodnej omáčky. Rovnako ako u všetkých gulášov, aj tento hovädzí bourguignon bude na druhý alebo druhý deň chutiť ešte lepšie a veľmi dobre zamrzne. Takže, ako by povedala Julia: Dobrú chuť!

Toto hovädzie mäso z Bourguignonu je jednoduchšie, ako si myslíte5 z 23 hodnotení Vyplňte 202 Print Tento delikátny hovädzí guláš je základom vo francúzskych kaviarňach a jeho výroba je ľahšia, ako by ste si možno mysleli. Chyťte svoju holandskú rúru a pripravte sa na výrobu hovädzieho mäsa bourguignon. Čas prípravy 45 minút Čas varenia 3 hodiny Porcie 6 porcií Celkový čas: 3,75 hodiny Zloženie
 • ½ libry slaniny, nasekané
 • 2 libry duseného hovädzieho mäsa, nakrájané na kúsky
 • ½ šálky nakrájanej cibule
 • 1 šálka nakrájanej mrkvy
 • 3 lyžice nasekaného cesnaku
 • 2 lyžice viacúčelovej múky
 • 1 ½ šálky vody
 • 1 libra šampiňónov
 • ½ šálky perličkovej cibule, mrazené alebo čerstvé
 • 3 šálky vínovej farby
 • ½ čajovej lyžičky soli
 • ½ čajovej lyžičky čerstvo mletého korenia
 • 2 lyžice paradajkovej pasty
 • 2 vetvičky čerstvého tymiánu
 • 2 bobkové listy
 • 2-3 šálky hovädzieho vývaru
Smery
 1. Slaninu opražíme v holandskej rúre na strednom ohni. Po dokončení slaninu vyberte lyžicu slaniny a odložte ju do malej misky.
 2. Hovädzie mäso poklepte papierovými utierkami a potom po častiach opečte v slaninovom tuku. Po úplnom zhnednutí hovädzie mäso vyberte štrbinovou lyžicou a odložte do misy.
 3. Vyberte 1 lyžicu tuku a zvyšok zlikvidujte.
 4. Pridajte nakrájanú cibuľu a mrkvu a restujte 3-4 minúty. Pridajte nasekaný cesnak a duste 30 sekúnd.
 5. Vrch posypeme múkou a miešame, aby sa spojili. Varíme 5 minút a stále miešame, aby sa nespálili. Nalejte vodu na odmrazenie panvice, pričom ustúpte od pary. Pomocou drevenej lyžice oškrabte dno holandskej rúry, aby ste uvoľnili zhnednuté kúsky.
 6. Predtým, ako omáčka zhustne, pridajte huby, perlovú cibuľu a bordovú farbu. Miešajte, aby sa spojili. Pridajte zvyšné ingrediencie a miešajte, aby sa spojili.
 7. Znížte teplotu na mierny oheň, prikryte holandskú rúru a varte na varnej doske 2-3 hodiny, kým hovädzie mäso nebude jemné.
 8. Keď je boeuf bourguignon hotový, uvarte si vaječné rezance alebo zemiakovú kašu.
 9. Ak chcete mať hustejšiu omáčku, odstráňte veko a nechajte ho zredukovať na požadovanú konzistenciu. Pre tenšiu omáčku pridajte o niečo viac hovädzieho vývaru. Podľa chuti dosolíme a okoreníme.
 10. Boeuf bourguignon podávajte cez vaječné rezance alebo zemiakovú kašu.
Výživa
Kalórie na porciu 522
Celkový tuk 22,8 g
Nasýtený tuk 8,1 g
Trans-tuky 0,4 g
Cholesterol 120,2 mg
Sacharidy spolu 17,0 g
Vláknina 2,2 g
Cukry spolu 4,7 g
Sodík 826,0 mg
Bielkoviny 43,1 g
Zobrazené informácie sú odhadom spoločnosti Edamam na základe dostupných prísad a prípravkov. Nemalo by sa to považovať za náhradu za radu profesionálneho odborníka na výživu. Ohodnoťte tento recept