Takto sa naozaj vyrábajú marshmallows

marshmallows

Existuje veľa detských obľúbených, ktoré z nás vyrastajú, ale nikdy nie si príliš starý na marshmallow. Či už si ich ukladáte na vrch svojej horúcej čokolády, pripravujete si s nimi vlastné deti pri táboráku (alebo po obzvlášť náročnom dni v mikrovlnnej rúre), alebo sa schovávate Peeps na mieste, kde zostanú skryté, až kým nebudú úplne zatuchnuté, sú marshmallow nepopierateľne vynikajúce.


Sú to tiež dosť zvláštne, jemné, nadýchané maškrty, ktoré sú to pravé sladké a zvláštne upokojujúce. Žiadna večera na Deň vďakyvzdania sa nezaobíde bez nich! Môžete si ich vyrobiť sami, ak hľadáte zábavný projekt upršaného dňa, ale jednoducho nemôžete duplikovať tie, ktoré vychádzajú z tašky.Ako vôbec robia tie nebeské malé marshmallow pochúťky? Čo vlastne jeme? A je rozdiel medzi tými, ktoré si vyrobíte doma, a taškou, ktorú jednoducho neodoláte vyzdvihnúť v obchode? Zvláštne je, že je to príbeh, ktorý sa vyrába už storočia.
Najbežnejšie prísady pre marshmallow

horké čokoládové marshmallows

Američania svoje marshmallows skutočne milujú a je to tak trochu ohromujúce, koľko z toho, čo jeme. Národná asociácia cukrárov ako národ tvrdí, že každý rok sa predá okolo 90 miliónov libier marshmallow. To je tona ľahkých, nadýchaných malých vankúšov, a aby som to uviedla ešte pôsobivejšie, je to zhruba rovnaká hmotnosť ako 1 286 sivých veľrýb.

Takže, čo konkrétne jeme? The Americká chemická spoločnosť hovorí, že ingrediencie vo väčšine marshmallows sú o tom, čo by ste čakali. Máte cukor, kukuričný sirup, modifikovaný kukuričný škrob a želatínu - a vzduch je pre tento proces taký dôležitý, že ho budeme nazývať tiež prísadou. Bez toho predsa nemôžete mať túto vankúšovú textúru!Celkom priame, však? Niektoré druhy marshmallow môžu mať tiež pridané nejaké farbivá alebo príchute, ale väčšinou to je to, čo jete, keď si naložíte horúce kakao s dochutením, vďaka ktorému bude na chladné popoludnie.

Prečo je želatína taká dôležitá v marshmallows?

marshmallows

Väčšina ingrediencií v marshmallows je dosť dobre známa ... a potom je tu želatína. Želatína je pre tento proces neuveriteľne dôležitá, tvrdí Americká chemická spoločnosť , pretože to je to, čo dáva marshmallows takú nadýchanú, elastickú, škvrnitú štruktúru. Vedci z oblasti potravinárstva tvrdia, že keď sú všetky ingrediencie šľahané dokopy, želatína v podstate pôsobí tak, že do zmesi viaže tekutinu. Takto sa vytvorí nadýchaná pena, ktorá sa stane vaším marshmallow, a má to tiež ďalšiu výhodu: predlžuje trvanlivosť produktu. Marshmallows sa môžu v skrinke kopať až 24 mesiacov a stále sú úplne v poriadku, takže ak máte radi svoje Peeps, keď sú trochu na zrelej strane, ďakujte želatíne.Takže, čo je to želatína? Tu je všetko fajn. Podľa Healthline „Vyrába sa varením kolagénu, čo je spojivové tkanivo, ktoré sa nachádza v kostiach, väzivách a pokožke. Spravidla sú to časti zvieraťa, ktoré nejeme, takže namiesto plytvania sa tieto časti varia, aby sa z nich stala želatína. Má vysoký obsah bielkovín a obsahuje dôležité aminokyseliny, takže ... čo robí z marshmallow prakticky vitamínový doplnok, že?

Marshmallow začínajú mixovaním a šľahaním

marshmallows

Poďme teda na to, ako na to. Podľa Ako sa vyrábajú výrobky , existujú dva druhy prísad, ktoré sa používajú na marshmallows (a ich špecifiká sa môžu líšiť podľa značky) - emulgátory a sladidlá. Sladidlá sú napríklad cukor a kukuričný sirup, a to dáva marshmallows ich chute. Emulgátory slúžia na vytvorenie tejto výraznej textúry. Ak chcete vyrobiť marshmallow, dobre, marshmallow, musí byť schopný udržať svoj tvar a pritom stále obsahovať veľa vzduchu - a to sa deje pomocou emulgátorov.

Celý proces výroby marshmallow sa zvyčajne začína zmiešaním cukru, kukuričného sirupu a vody a jej následným uvedením do varu. V tomto okamihu sa pridá želatína a po namáhaní zmesi sa šľahá - veľa.

Proces šľahania je neuveriteľne dôležitý a v tomto okamihu bude zmes vďaka vzduchu, ktorý do zmesi vstupuje, spenená a bude mať dvojnásobnú alebo trojitú veľkosť. V tomto okamihu sa tiež pridáva akákoľvek aróma. Je prekvapujúce, že do tejto doby je ťažká časť hotová.

Dnešné marshmallow sú o procese extrúzie

stroj na marshmallow

Marshmallow sa vyrábajú už dlho a predtým, ako sa v 50. rokoch k procesu pridalo vytláčanie, tvarovanie marshmallow sa robilo ručne. Podľa New York Times , bol to proces náročný na prácu a čas. Zmes by sa musela pár hodín „potiť“ a práve za ten čas vytvorila vonkajšiu vrstvu, ktorá drží celú vec pohromade. Po usadení by to bolo posypané vrstvou škrobu, potom zabalené a predané.

Ale to všetko sa zmenilo s procesom, ktorý mal na svedomí Alex Doumak. Prišiel s myšlienkou ošetriť goopy, surové marshmallow „cesto“, akoby to bolo niečo priemyselnejšie ako jedlo, a nakoniec vyvinul extrúzny stroj, ktorý sa používa dodnes.

Surovina sa v zásade pretláča cez dlhé rúrky, ktoré ju nielen formujú do kruhových tvarov, ale aj vystavujú extrémnemu tlaku: presnejšie 200 libier tlaku na štvorcový palec. V čase, keď sa dostane na koniec stroja, sú z neho v podstate vytvorené dlhé biče marshmallow - ľahké, nadýchané marshmallow, nie je potrebný žiadny čas čakania. Tie sa potom za zlomok času, ktoré sme predtým potrebovali, nakrájajú na kúsky, ktoré všetci poznáme a milujeme. Táto metóda sa niekedy nazýva jet-puffed, čo je termín, ktorý môžete poznať, pokiaľ ide o marshmallow.

Pokiaľ ide o iné tvary alebo marshmallow, platia rovnaké princípy: stroje a tlak.

Aký je rozdiel medzi marshmallows kúpenými v obchode a domácimi?

domáce marshmallow

Časy, kedy nájdete jediné marshmallows, ktoré nájdete v taškách v obchode s potravinami, sú preč. Podľa The Washington Post , cukrári v celej krajine objímajú marshmallow ako niečo sladké a chutné, čo si môžu sami vyrobiť.

Tieto marshmallows často pridávajú do zmesi vaječných bielkov a Peter Brett, cukrár vo washingtonskom hoteli Park Hyatt, to povedal o malých marshmallows: „Domáca marshmallow je skutočne zjavením. [...] Je to ako mágia, jednoduchý sirup sa mení na marshmallow. “

Aké realistické je pokúsiť sa ich vyrobiť sami? NPR hovoril s Jennifer Reeseovou, autorkou, ktorá sa rozhodla vyskúšať všetky tieto projekty mejkapu doma, väčšina z nás len hovorí, že sa niekedy niekedy chystáme obísť. Hovorí, že výroba marshmallow doma nie je nijako zvlášť náročná, a hoci to nie je lacnejšie ako kupovanie v obchode, testy chuti naznačujú, že sú krémovejšie, chutnejšie a stojí za to.

Proces je takmer rovnaký - uvarte svoje prísady, vyšľahajte ich do peny, potom ich nechajte rozrezať v plechu cookie a potom nakrájajte na lupienky. Najlepší zo všetkých? Môžete si vyrobiť svoje marshmallows také veľké, ako chcete.

Marshmallow boli pôvodne vyrobené veľmi, veľmi odlišne

rastlina marshmallow Wikimedia Commons

Ľudia si marshmallow užívali naozaj dlho - až do starovekého Egypta. Tieto originálne marshmallows boli vyrobené inak, hoci ... ale znejú vynikajúco. Podľa ThoughtCo. , pôvodným sladidlom bol med a na zahustenie cukríkov sa používala šťava z rastliny slez močiarny.

Rastliny slezu močiarneho boli, ako už naznačuje ich názov, zberané z veľkých vodných plôch. Používali sa až do 19. storočia, keď bola šťava odstránená, uvarená z vaječných bielkov a cukru, potom šľahaná. Tieto originálne cukríky z marshmallow boli tiež liečivé a používali sa na liečbu bolesti v krku a kašľa. Akékoľvek liečivé vlastnosti sa pripisovali šťave močiarnej a slezovej, a akonáhle sa recept zmenil, zmenila sa aj ich úloha.

Takže je tu otázka: boli tie originálne marshmallowy skutočne liečivé, alebo to bol ďalší šarlatánsky liek? Podľa Lekárske správy dnes , existujú štúdie, ktoré akoby potvrdili, že koreň rastliny marshmallow je možné použiť na úspešné liečenie kašľa, chronického sucha v ústach, podráždenia pokožky a môže tiež urýchliť hojenie rán. Možno by sme sa mali vrátiť starou cestou?

Recept na chumáčiky marshmallow je dosť podobný

fluffernutter

A čo tak chmýří z marshmallow? Všetci vieme, že nie je nič ako sendvič s fluffnutnutrom a určite chutí rovnako ako marshmallow ... aký je rozdiel v recepte?

musí byť javorový sirup chladený

Podľa Americká chemická spoločnosť , nie je toho veľa. Vaječný bielok sa používal vo väčšine štandardných receptov na marshmallow, ale od väčšiny komerčných verzií upustil. Stále sa však používa v chmýří marshmallow, a to mu dodáva tú ooey, gooey textúru.

Marshmallow fluff - alebo krém z marshmallow - bol skutočne vynájdený v 90. rokoch 19. storočia a tiež bol pôvodne liečivý ... veľmi zvláštnym spôsobom. Jedna spoločnosť spievala svoje chvály ako odstraňovač vrások, a ak prinútite ľudí, aby im to rozmazali na tvári, je to skvelý marketing!

Ale chmýří marshmallow, ktoré dnes poznáme a milujeme, je trochu iné a Mentálna niť hovorí, že ho vyvinul v roku 1917 Archibald Query. Používa iba štyri veci: sušené bielky, cukor, kukuričný sirup a vanilku (hoci komerčné verzie sa zamieňali za iné verzie rovnakých výrobkov, ako napríklad nahradenie vanilky vanilínom). Teraz už viete!