To je množstvo potravín, ktoré sa ročne v Amerike vyhodia

Vyradené nádoby na potraviny preplnené smetným košom Matthew Horwood / Getty Images

Môže sa zdať, že Amerika je vnímaná ako krajina s dostatkom, ale pozorný a poctivý pohľad na USA v súvislosti s tým, ako narábame s potravinami, odhalí rozdelený národ a žiadna z jeho strán nebude dôvodom na oslavu. Na jednej strane, šokujúca suma jedla sa každý rok vyhodí nazmar, zatiaľ čo na druhej strane milióny Američanov žijú s takmer každodennou potravinovou neistotou a problémami s hladom.


Samotné čísla sú ohromujúce a čoskoro sa dostaneme do celkovej tonáže ročného amerického potravinového odpadu, potravinového odpadu na osobu a tak ďalej. Čo je však rozhodujúce pri zvažovaní plytvania potravinami tu a vo všetkých národoch, je ľudský príbeh za číslami. Zjednodušene povedané, pre nikoho v Amerike neexistuje žiadna výhovorka, aby hladoval vzhľadom na to, koľko dokonale životaschopného jedla sa každý rok vyhodí.A okrem toho, z hľadiska ekonomiky, by mohol efektívnejší a menej nehospodárny prístup k potravinám pomáhať domácnostiam a podniky šetria značné množstvo peňazí každý rok, a naopak, posilniť celé ekonomika , pričom sa uvoľní viac kapitálu na výdavky v iných oblastiach.
obchodník joe je všetko bagel korenie

Aby sme získali presný prehľad o probléme plytvania potravinami v Amerike, prešli sme prostriedkami od vládnych agentúr aj neziskových organizácií a oslovili sme odborníkov z kulinárskeho sveta, aby sme získali aj niekoľko exkluzívnych poznatkov. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako potravinový odpad v USA ovplyvňuje nás všetkých.

Potravinový odpad v Amerike: veľké množstvo

Vtáky letiace nad skládkou

Podľa správy amerického úradu pre potraviny a liečivá (FDA) s názvom Strata a odpad potravín , medzi 30 až 40 percentami celej americkej ponuky potravín každý rok skončí plytvanie. Áno, čítate to správne: Až 40% všetkého jedla, ktoré sa dalo jesť, je zbytočne vyhodených. Vedci zistili, že v roku 2010 sa vyhodilo viac ako 66 miliónov ton potravín. Aby bolo jasné, jedna tona je 2 000 libier, takže hovoríme o zhruba 133 miliárd kíl premrhaného jedla len za jeden rok.Pokiaľ ide o ekonomický dopad, v správe sa uvádza, že USA každoročne strácajú na potravinách zhruba 161 miliárd dolárov. V skutočnosti má náš ročný potravinový odpad hodnotu v dolároch vyššiu ako celkový hrubý domáci produkt (HDP) viac ako 130 krajín, na základe čísel z Svetomer . Inými slovami, hodnota potravín, ktoré prečkáme, má väčšiu hodnotu ako všetok tovar, ktorý väčšina krajín na svete vyrába.

Správa FDA hovorí, že „plytvanie potravinami je jedinou najväčšou kategóriou materiálu umiestneného na komunálnych skládkach.“ To je o to pálčivejšie, keď vezmete do úvahy zvyšok výroku: „Predstavuje výživu, ktorá mohla pomôcť uživiť rodiny v núdzi.“Koľko by ste mohli prispieť k americkému plytvaniu potravinami

Osoba, ktorá odhodila väčšinu pizze

Podľa údajov neziskovej organizácie FoodPrint , americký spotrebiteľ môže byť najhorším hráčom v našom probléme s plytvaním potravinami. Správa FoodPrint s názvom Problém plytvania potravinami uvádza, že „domácnosti sú zodpovedné za najväčšiu časť všetkého potravinového odpadu“. Áno, čítate to správne: Nie sú to najväčšími vinníkmi potravinového odpadu nie reštaurácie, do ktorých chodíme, kde vidíme, ako servery odnášajú taniere s potravinovým odpadom alebo špionážne koše plné zvyškov. Reštaurácie v skutočnosti míňajú asi 22 až 33 miliárd libier jedla ročne, zatiaľ čo americké domácnosti ročne minú ohromných 76 miliárd libier jedla.

prečo je kaviár taký drahý

Správa ide hlbšie do čísel a vyzýva každého Američana, aby každý rok vyhodil asi 238 libier tejto potraviny, čo predstavuje takmer štvrtinu všetkých potravín, ktoré každý spotrebiteľ kúpi (alebo si za ne kúpil). A náklady? Pre väčšinu z nás to môže byť asi 1 800 dolárov.

Podľa správy FoodPrint je piatimi hlavnými príčinami plytvania potravinami znehodnotenie potravín (v dôsledku nesprávneho skladovania alebo „nesprávneho posúdenia potrieb potravín“), nadmerná príprava (iba príliš veľké porcie), zámena podľa dátumu (potraviny vyradené na základe nepochopenie informácie o expirácii), nadmerné nákupy (zbytočné hromadné nákupy a zásoby) a zlé plánovanie.

Toto sú druhy potravín, ktoré mrháme najčastejšie

Ulička s čerstvými produktmi v obchode s potravinami

Palak Patel, šéfkuchár v podniku Inštitút kulinárskeho vzdelávania , povedal Roztlačený že najčastejšie mrhané druhy potravín sú čerstvé ovocie a zelenina, mliečne výrobky a čerstvé bylinky. Kuchár, ktorý sa objavil v televíznych reláciách od Nasekané do Hviezda siete potravín do Beat Bobby Flay, povedal o produkcii: „Zelenina je jemná, má kratšiu trvanlivosť a často sa nesprávne skladuje.“ Pokiaľ ide o mliečne výrobky, povedal Patel Roztlačený že „mlieko, jogurt a syr majú kratšiu trvanlivosť a sú náchylné na znehodnotenie“.

Pokiaľ ide o bylinky, šéfkuchár Patel uviedol, že „väčšina receptov vyžaduje malé množstvo bylín a zvyšok je často zbytočný.“

Zatiaľ čo čerstvé jedlá sú kritické pre naše zdravie, nehovoriac o použití pri varení a podávaní lahodných jedál, je možné dramaticky znížiť objem vyhodených rýchlo sa kaziacich potravín, keď spotrebitelia považujte za konzervované alebo zmrazené alternatívy - alebo jednoducho kúpiť iba to, čo potrebujú.

Spôsoby, ako znížiť plytvanie potravinami v domácnosti

Potraviny v skladovacích nádobách v chladničke

Spýtali sme sa šéfkuchára Inštitútu kulinárskeho vzdelávania Palak Patel niekoľko tipov na zmiernenie plytvania potravinami na úrovni spotrebiteľa a mala množstvo nápadov.

„Zjednodušte si nakupovanie a urobte si inventár jedál, ktoré radi varíte a konzumujete,“ povedal Patel Roztlačený . „Pripravte si herný plán skôr, ako sa dostanete do obchodu s potravinami, aby ste sa vyhli bezcieľnemu chytaniu surovín, ktoré často môžu viesť k plytvaniu dobrým jedlom.“

A nezabudnite na skladovanie: „Správne skladovanie plodín a potravín je rovnako dôležité ako správny nákup,“ hovorí Patel a nesprávne skladovanie môže znamenať viac plytvania potravinami.

ako sa vyrábajú frity

„Pripravte si úložný systém pre vaše jedlo, ktorý využijete vždy, keď prídete domov z obchodu s potravinami,“ odporúča Patel. „Je lákavé hodiť všetko do chladničky v pôvodnom obale, ale je to nákladná chyba.“ (Tu je niekoľko tipov na ukladanie z Roztlačený aby ste mohli začať).

Pokiaľ ide o plánovanie nákupu, spoločnosť Patel odporúča spotrebiteľom „myslieť na štyri až päť jedál, ktoré pomáhajú šetriť jedlo, ktoré by vyšlo nazmar“, a zamerať sa na „všestranné jedlá, ako sú pyré z dipu, vyprážaná ryža, praženica, koláče, vývar a omáčky na cestoviny, „pretože jedlá ako tieto môžu využívať prísady, ktoré sme tu ležali. Celkovým dobrým pravidlom pri nákupe potravín je „naplánovať si aspoň dva rôzne spôsoby použitia ingrediencií“.

Patel tiež neodporúčal nakupovať vo veľkom, ak máte obavy z plytvania potravinami: „Aj keď je niekedy nákladovo efektívnejšie nakupovať väčšie množstvo, môže to viesť k väčšiemu plytvaniu potravinami.“

Pandémia viedla k otrasnému plytvaniu niektorými potravinami v USA

Farmár, ktorý vyhadzuje mliečne mlieko Johannes Simon / Getty Images

Americkí chovatelia dojníc vyhodili milióny galónov mlieka v roku 2020. Len pár mesiacov po pandemickej blokáde jari a farmy v celej Amerike už odhadzovali toľko mlieka, že podľa odhadov expertov bolo denné vypúšťanie čerstvého mlieka vyhodené na 3,7 milióna galónov. do CNN Business . Je ťažké pochopiť mieru straty, ale môžete to skúsiť len tak, že premyslíte veľkosť a hmotnosť jedného litra mlieka a kravy a energia, ktorá k tomu prispela.

Odborníci tvrdia, že skutočne neexistuje dobrý spôsob, ako sa vyhnúť skládkovaniu: S uzavretými desiatkami tisíc reštaurácií, prerušenými dodávateľskými reťazcami a zmeneným správaním spotrebiteľov COVID-19 mlieko jednoducho nemalo kam ísť a vzhľadom na jeho trvanlivosť príroda, neexistoval žiadny dobrý spôsob ukladania (cez CNN Business ). A keďže poľnohospodári nemôžu dobre požiadať dojnice, aby jednoducho prestali vyrábať mlieko, kým to nebude potrebné, jedinou možnosťou bolo utratiť stáda alebo mlieko jednoducho vyhodiť.

Dobrou správou je, že v máji 2020 začalo americké ministerstvo poľnohospodárstva (USDA) plánovať nákup mlieka navyše a jeho prebaľovanie pre potravinové banky, CNN Business správy . USDA dúfala, že to pomôže poľnohospodárom pri znižovaní straty zisku pri zásobovaní potravinových bánk. Štáty a niektoré súkromné ​​podniky, ako Publix, tiež sa zapojili do úsilia.

Prístup k jedlu a hlad sú hlavnými problémami Ameriky

Muž vyvalí jedlo zo špajze zadarmo Spencer Platt / Getty Images

V krajine s ročným HDP blízko 19,5 USD bilión , je hanebné si myslieť, že ktokoľvek v USA sa musí starať o to, aby uživil svoju rodinu alebo seba, a ešte horšie je, že veľa Američanov hladuje, ale je to tiež chladná a ťažká skutočnosť.

Podľa Kŕmenie Ameriky , v roku 2019 zažilo v Amerike hlad viac ako 35 miliónov ľudí. Aby bolo jasné, znamená to hlad, ktorý sa nemohol nasýtiť, pretože si nemohol dovoliť jedlo. A počas pandemického roku 2020, keď sa nadbytok Američanov náhle ocitol bez práce, viac ako 42 miliónov ľudí v Spojených štátoch bojovalo s potravinovou neistotou, čo znamená, že čelili skutočnej možnosti hladu - napriek jedlu vyradené v dôsledku nižšieho dopytu zo strany reštaurácií a iných priemyselných odvetví.

Hlad a potravinová neistota trápia najrôznejších Američanov: podľa Feeding America sa s týmito problémami stretávajú rovnako deti, seniori, menšinové skupiny, obyvatelia miest i vidieka. A tak mestá, ako aj životné situácie na vidieku predstavujú problémy s prístupom k dostatočnému množstvu potravy, pričom zdravé potraviny sa ťažko získavajú.

Podľa údajov zostavených Lekárske správy dnes , takmer 25 miliónov Američanov žije v takzvaných „potravinových púšťach“. V článku sa uvádza: „Aby sme sa kvalifikovali ako potravinová púšť ... v mestských oblastiach musí žiť najmenej 500 ľudí alebo 33% populácie viac ako 1,6 km od najbližšieho veľkého obchodu s potravinami. Vo vidieckych oblastiach musí najmenej 500 ľudí alebo 33% obyvateľstva žiť viac ako 16 km od najbližšieho veľkého obchodu s potravinami. ““

Potravinový odpad v globálnom meradle

Rušný trh s potravinami v Indii

Ak ste v šoku a smutný z toho, koľko sa v Amerike ročne plytvá potravinami, tieto nálady sa prehĺbia, až keď budete potravinový odpad považovať za celosvetový problém. Podľa údajov z Svetový potravinový program (WFP), ľudia každoročne plytvajú dostatkom potravy na to, aby celý rok uživili dve miliardy ľudí. Pokiaľ ide o sumy v dolároch, údaje skupiny odhadujú asi jeden bilión dolárov (v mene Spojených štátov) ročných strát a odpadu z potravín. (Z dôvodu prehľadnosti sa potravinovým odpadom rozumejú potraviny, ktoré dosiahli úroveň spotrebiteľa, či už v reštaurácii alebo doma, a ktoré sa potom nezjedené vyhodili. K strate potravín môže dôjsť, keď sa plodiny nezozbierajú, potraviny sa poškodia alebo stratia pri preprave a napríklad iné podobné príčiny, ale strata potravy a odpad sa tu pojímajú ako celok.)

hviezda potravinovej siete zomiera

Potravinový odpad je globálny problém s dopadmi, ktoré presahujú rámec ekonomiky a problému hladu: je to tiež otázka životného prostredia. WFP uvádza, že „ak by plytvaním potravinami bola krajina, bola by po USA a Číne tretím najväčším producentom oxidu uhličitého na svete“. Zníženie potravinového odpadu teda mohlo nielen obmedziť hlad a ušetriť miliardy dolárov, ale dokázať aj zázraky v oblasti znižovania množstva skleníkových plynov v atmosfére.

Jedným malým krokom môžete pomôcť pri riešení problému plytvania potravinami

Žena vyprázdňovanie vnútorného koša na kompost do vonkajšieho veľkého koša

Potravinový odpad je globálny problém, národný problém, komunitný problém a tiež rodinný a individuálny problém. Aj keď sa môže zdať, že jednotlivé zmeny majú z krátkodobého hľadiska minimálny dopad na globálnu realitu, ak dostatok spotrebiteľov dokáže minimalizovať svoje vlastné problémy s plytvaním potravinami, širšie problémy sa do istej miery zmiernia.

Jedným malým krokom, ktorý môže každá domácnosť alebo jednotlivec okamžite urobiť, je prestať posielať pokazené jedlá alebo prebytok z porcií na skládky a zmeniť ich na kompost bohatý na živiny namiesto toho, či je to prostredníctvom a kompostárne vo vašej blízkosti alebo na vlastnom dvore. Tento kompost sa môže zase použiť na pestovanie väčšieho množstva potravín alebo na podporu zdravého rastu kvetov, stromov a kríkov. A verte alebo nie, vyhodením starého šalátu vyprodukujete viac skleníkových plynov ako slaniny!

Pri kompostovaní doma je dôležité mať v koši alebo na hromádke správnu rovnováhu zložiek. Najzákladnejším spôsobom, ako o tom premýšľať, je vyváženie takzvaných hnedých, ako sú listy, vetvičky alebo borovicové ihly, so zeleňou, ako sú zvyšky plodov, mletá káva, chlieb alebo čerstvé odrezky trávnika, podľa Americká agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) . Všeobecne chcete mať pomer hnedej a zelenej asi tri ku jednej (teda trikrát väčší objem povedzme zo sušených listov ako z hoblín mrkvy a zhnitých jabĺk) a musíte si nechať obsah kompostovacieho koša vlhký. Raz alebo dvakrát týždenne nezabudnite hromádku kompostu otočiť a preosiať, aby sa ingrediencie rovnomerne miešali a rozpadali, a plánujte minimálne tri mesiace, kým začnete vyrábať zmysluplný kompostový materiál, pravdepodobnejším časovým rámcom je šesť mesiacov. .
Kategórie recenzie Mená Komiks