Toto je pravý pôvod krupice

Miska krupice s maslom

V rozhovore s NPR , historička jedla Erin Byers Murrayová uvádza, že pri skúmaní svojej knihy Grits: Kultúrna a kulinárska cesta po juhu , dozvedela sa, že z mletého kukuričného riadu, ktorý sa vyvinul, možno vysledovať až do roku 8700 pred n. l. Slovo „krupica“ je odvodené od výrazu „grist“, čo je názov, ktorý pôvodní obyvatelia Virginie dali mletému kukuričnému jedlu, ktoré jedli a zdieľali s britskými kolonistami.


Magazín Deep South hovorí, že krupica je založená na indiánskom kukurici, ktorá je podobná hominu, z kmeňa Muskogee. Táto originálna potravina vzniká mletím kukurice v kamennom mlyne, vďaka čomu má zrno známe svojou zrnitosťou. Tieto kmene odovzdali svoje metódy prípravy osadníkom a kmeň by vymenili za iný tovar a služby. Skutočne jednoduché uvádza, že kmeň Muskogee osídlil v priebehu 16. storočia mnoho juhovýchodných oblastí USA.Grits sa vydal na cestu z plantážnych kuchýň do The New York Times

Krevety a syrová krúpy so slaninou

Murray napísal článok pre Miestne podnebie o svojej ceste za výskumom svojej knihy o histórii krupice, v ktorej uvádza, že jedlo sa stalo skutočnou južanskou základňou po tom, čo zohralo hlavnú úlohu v strave otrokov pracujúcich na južných plantážach. Kukurica bola často zahrnutá do dávok, ktoré dávali majitelia plantáží, a krevety potoka sa dali chytiť ručne bez vedomia otrokárov.
Murray ponúka kuchársku knihu z 30. rokov, Dvestoročné varenie v Charlestone , ako dôkaz tohto pôvodu sa prijímajú vedomosti. V kuchárskej knihe sa recept na krevety a krupicu pripisuje autorkinmu 78-ročnému afroamerickému komorníkovi. V článku, ktorý publikoval Magazín Deep South , zásuvka spája krevety a krupicu konkrétne s ľuďmi Gullah Geechee, ktorí sú potomkami otrokov zo západnej Afriky, ktorí boli nútení pracovať a žiť v pobrežnej južnej oblasti Spojených štátov.

Magazín Deep South poznamenáva, že krupica sa do týchto oblastí na juhu chovala hlavne do roku 1985, keď šéfkuchár Bill Neal v Severnej Karolíne nechal svoj recept na syrovú krupicu s krevetami publikovať New York Times . Tento pokrm si začal získavať obľubu na celom Juhu a v polovici 90. rokov sa začali krupice prispôsobovať miestnym príchutiam a prísadám.