To sa stane vášmu telu, ak jete príliš veľa kyslých cukroviniek

Kyslé cukríky

Bonbón je jednou z najneodolateľnejších pochúťok o vine, ktoré vás dostanú do rúk. Všetky druhy chuťových vnemov sa kvalifikujú ako cukríky - niektoré sladké, iné korenené a ten trpkosladký zážitok, s ktorým sa stretnete, kedykoľvek sa zahryznete do vynikajúceho kyslý cukrík . Podľa Delish , jedným z najkyslejších cukríkov vôbec je pochúťka zo Švédska s názvom Super Surt. Cukrovinka vyzerá dostatočne nevinne so svojim farebným a žiarivým exteriérom ... až kým sa do jedného nezahryznete. Intenzita chuti vás silno zasiahne.


Mnoho ľudí je tvrdo kyselých fanúšikovia cukríkov a môže zjesť viac porcií naraz bez toho, aby ste si napichali viečko. Aha, ale hádajte čo? Ako asi viete niekde hlboko vo svojom vnútri, príliš veľa kyslých cukroviniek určite nie je prospešné pre vaše zdravie. Koniec koncov, „cukrík“ je jedným z operatívnych slov, ale dopad tohto konkrétneho nadmerného pôžitku je komplikovanejší, ako by ste predpokladali. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac podrobností o tom, prečo je rozumné zvoliť si pochutnávať si na sladkých pochúťkach s mierou (lákavé aj keď alternatíva môže byť).5 chlapov arašidový olej

Môže sa vám odlepiť jazyk

Kyslý cukrík

Aký je problém s bezduchým jedením kyslých cukríkov? Podľa článku zverejneného na Potravinová sieť , ak neovládate príjem kyslých cukríkov, skončíte s jazykom, ktorý sa začne lúpať. (Fajn.) Supermodelka a autorka kuchárskych kníh Chrissy Teigenová nedávno uviedla túto skutočnosť na svetlo, keď odhalila, že jednou z jej chutí počas tehotenstva bola nehynúca láska ku kyslým cukríkom, čo následne viedlo k lúpaniu jej jazyka. Povedala, že „jedla toľko kyslých cukríkov, že mi odpadol jazyk.“ Uh Oh.
Toto tiež nie je náhodný jav. Môže sa to stať každému z nás. V zásade má kyslá cukrovinka veľa kyseliny, čo môže viesť k nežiadúcim bolestiam a boľavému jazyku. Nakoniec sa môže vrchná vrstva kože odlupovať. Dobrá správa? Očakáva sa, že sa to v krátkom čase vyrieši samo. Ale aj tak by ste možno chceli ísť na ten balíček kyslých cukríkov kvôli svojmu jazyku.

kreolské vs cajunské korenie

Tu je tiež užitočný tip: Keď jete cukríky, pite veľa vody (najmä ak flákaš na halloweenske cukrovinky ). Kvapalina pomôže posúvať kúsky sladkej dobroty pozdĺž ich dráhy a pomôže vám chrániť zuby.


Kategórie exkluzívne faktov Fakty