Preto je mäso z rastlín také drahé

Okrem mäsa Drew Angerer / Getty Images

Ak ste sa niekedy ocitli v sekcii s potravinami v obchode s mäsom, uvažujete o svojich možnostiach večere a nechali ste sa zlákať rastlinnými možnosťami mäsa, ako sú Ďalej alebo Nemožné , určite nie si sám. Je ťažké nemilovať myšlienku niečoho, čo chutí ako mäso, cíti sa ako mäso a poskytuje rovnakú výživovú hodnotu, bez environmentálnych a humanitárnych nákladov na hovädzie alebo kuracie mäso chované v továrni. Ale je viac než pravdepodobné, že ste si prežili to, čo sa stane ďalej, jediný pohľad na cenovku a všetky tieto dobré úmysly môžu ísť von z okna.


Podľa Vox , priemerná cena mäsovej alternatívy v USA bola 9,87 dolárov za libru. Hovädzie mäso bolo iba 4,82 dolárov za libru, čo je menej ako polovičná cena. Prečo je teda novšie vegánske mäso, ktoré zaútočilo na pulty supermarketov a jedál rýchleho občerstvenia, také sakra drahé? Nemá byť zelenina lacnejšia ako mäso? Ako jeden Reddit užívateľ to uviedol: „Menej alebo žiadne vládne dotácie + menší trh + menší výrobný rozsah = vyššie ceny.“ Sú si blízki, ale dovoľte nám vysvetliť.Rastlinný mäsový priemysel čelí novým výzvam

Varená placka

Mäsový priemysel má na americkom trhu dobre zavedené miesto vďaka mnohým praktikám znižovania nákladov, vďaka ktorým je mäso umelo lacné. Tvrdí Zak Weston z Inštitútu pre dobré jedlo, ktorý sa rozprával Vox „Nie je to tak, že rastlinné mäso je čudne drahé, náročné na pracovnú silu alebo niečo také. Priemysel živočíšnych bielkovín strávil desaťročia vyžmýkaním neuveriteľnej efektívnosti zo všetkých častí programu. Zvieracie mäso musí externalizovať mnoho svojich negatív - externality, ako je zdravotná starostlivosť, ekologika, dobré životné podmienky pracovníkov, dobré životné podmienky zvierat. ““ Mäsový priemysel takisto výrazne dotuje americká vláda - podľa ANG až 38 miliárd dolárov odhad z knihy Meatonomics , čo pomáha udržiavať nízke náklady.
Rastlinné mäso, najmä také, ktoré má dospelý rýchlo a veľa získal humbuk , nemali tak dlho na to, aby založili dodávateľské reťazce a zhromaždili veľkú konkurenciu, ktorá by podľa nich znížila ceny Business Insider . Vysoko kvalitný žltý hráškový proteín, ktorý je hlavnou zložkou napríklad v rastlinných náhradách mäsa, nie je veľmi ľahké získať z neho (prostredníctvom Prichádzajúca logistika ). A čo viac, spotrebitelia doteraz preukázali, že sú ochotní zaplatiť príplatok za rastlinné mäso - a lietajú z regálov (prostredníctvom Business Insider ). Je pravdepodobné, že ceny nakoniec klesnú, ale zatiaľ si za túto hrachovú bielkovinovú placku (via Business Insider ).
Kategórie jesť Recenzie správy