Tento recept na koláč s citrónovou pusinkou je ideálny na jar

podávaný recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Volá všetkých citrón milenci! Tento recept na koláč s citrónovou pusinkou je splneným snom milovníka dezertov. Má chrumkavú sladkú grahamovú kôrku, ktorá sa dokonale spája s koláčom s citrónovou náplňou roztopenou v ústach. A na záver všetko, tento koláč má vankúšovú pusinku podobnú marshmallow, ktorá iba uzavrie dohodu. Kontrast chutí a textúr je tu jednoducho úžasný, každý z nich dopĺňa ďalšie.


guláš zo zeleného čili kuracieho mäsa

Skutočnou pozitívnou stránkou tohto dezertu je, že nie je príliš sýty, takže bez ohľadu na to, ako ste od večere plní, nemôžete plátku povedať nie. S takou vzdušnou snehovou pusinkou citrónový tvaroh náznak koláča, plátok tohto koláča nie je nič iné ako osviežujúce. Len sa uistite, že ste pripravení jesť ako šampión alebo sa podelíte o pár plátkov, pretože tento koláč chutí najlepšie v ten istý deň, keď je vyrobený, a nedrží dobre.Nasledujte kuchárku Taru Rylie z RylieCakes vás prevedie tipmi a trikmi, ako pripraviť tento koláč s citrónovou pusinkou.
Pripravte si dokonalú koláčovú kôru pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou

závažia koláča v kôre koláča pre recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Príprava tejto koláčovej kôry na tento recept na koláč s citrónovou pusinkou je ľahká vánica. Jednoducho vložte svoje grahamové sušienky, cukor a mandle do kuchynského robota a pulzujte, kým sa nevytvorí jemná strúhanka. Potom pridajte svoje rozpustené maslo a pokračujte v pulzovaní, kým sa drobenka nestiahne a všetko nevyzerá vlhko. V tomto okamihu môžete zmes na prípravu drobkov vyliať na svoju pripravenú panvicu a pevne ju zatlačiť do dna panvice a nahor po stranách.

Trik na skvelú koláčovú kôru spočíva v tom, že ju necháte tridsať minút chladiť, čím získate dostatok času na spevnenie tuku. Akonáhle je na dotyk pevný, môžete svoju koláčovú kôru pokryť pergamenovým papierom a na ňu umiestniť závažia. Ak nemáte koláče, môžete na ich miesto použiť suchú fazuľu, suchú ryžu alebo osempalcovú tortovú formu. Bod hmotnosti koláčov je pomôcť kôre udržať si pri pečení tvar. Bez nich by sa kôry zmenšili a odišli od okrajov panvice.Keď ste pripravení, kôrku pečte dvadsať minút a potom ju nechajte vychladnúť, až kým nevytvoríte citrónovú plnku.

Pripravte si svoje plniace ingrediencie pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou

citrónová pusinka koláč recept ingrediencie Tara Rylie / Kaša

Zatiaľ čo sa vaša kôra ochladzuje, začnite plniť prípravou všetkých ingrediencií pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou. Najskôr rozšľaháme žĺtky spolu v strednej miske a odložíme ich nabok. Miska by sa mala zdať príliš veľká pre vaše vaječné žĺtky, pretože neskôr zostane priestor na temperovanie.Ďalej zmiešajte vodu, jeden hrnček cukru, tretinu hrnčeka kukuričného škrobu, soľ, citrónovú šťavu a citrónovú kôru v strednom kastróle na strednom ohni. Túto zmes za občasného šľahania varte približne päť minút. Keď začne vaša zmes bublať a hustnúť, budete vedieť, že je hotovo. Vaša zmes bude gélová, ale nebojte sa - po tom, čo tam dostanete tie vaječné žĺtky, bude vyzerať oveľa lepšie!

Ako temperovať žĺtky pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou

temperovanie vaječných žĺtkov pre recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Temperovanie môže byť v tomto recepte na koláč s citrónovou pusinkou zložitým krokom, a preto je dôležité mať všetky svoje ingrediencie pripravené vopred. Znížte teplotu na minimum, aby zmes na sporáku ďalej nevarila a nezhustla. Potom vydlabte asi polovicu šálky teplej zmesi a pomaly ju vlejte do svojich vaječných žĺtkov, zatiaľ čo obidve energicky šľahajte, aby sa spojili. Tomu sa hovorí temperovanie. Privediete vaječné žĺtky na rovnakú teplotu ako svoju zmes, aby sa vajcia po pridaní do teplej zmesi nevarili.

Keď ste si temperovali svoje žĺtky, choďte do toho a pomaly pripravujte svoju vaječnú žĺtkovú zmes späť do hrnca, znova za stáleho šľahania. Po skombinovaní zvýšte teplotu na stredne nízku a pokračujte v varení zmesi, kým nezačne vrieť jej okraje. Bude to tak nejak vyzerať, akoby na povrchu praskali bubliny.

m & m pôvodné farby

Naplňte pripravenú kôru pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou

citrónový tvaroh v kôre grahamového krému na recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Keď ste pripravení, odstavte plnku z ohňa a rozšľahajte dve polievkové lyžice masla. Potom nalejte teplú citrónovú plnku do svojej predpečenej koláčovej kôry. Ak vaša kôra nie je úplne v pohode, je to v poriadku, pretože to nebude mať vplyv na vašu náplň alebo kôru. Koláč odložte nabok a ihneď začnite s polievkou. Ak chcete, aby bola vaša náplň čo najteplejšia, keď ju dozdobíte snehovou pusinkou, teplo z náplne pomôže utesniť dve vrstvy dohromady. Ak sa cítite dostatočne zruční, môžete kedykoľvek nechať prebiehať plnenie a pusinky.

Ako pripraviť pusinku pre tento recept na koláč s citrónovou pusinkou

prísady do pusinky na recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžete v tomto recepte na koláče s citrónovou pusinkou urobiť, je nechať si odmerať prísady do pusinky a pripraviť ich na to, aby ste po dokončení plnenia mohli okamžite upriamiť pozornosť na vybičovanie pusinky. Tento recept vás prevedie výrobou pusinky v dvoch rýchlych krokoch. Ak by ste však chceli získať ďalšie informácie o tom, ako vytvoriť perfektnú pusinku, naše recepty pre pusinky a pavlova vás prevedie procesom krok za krokom.

Kľúč k marshmallowy spojeniu v tomto recepte na koláč s citrónovou pusinkou

kukuričný škrob, ocot a pusinka na recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Rozdiel medzi meringue a extra nadýchanou marshmallow-y pusinkou sa skladá z dvoch zložiek: kukuričného škrobu a octu. Akonáhle vyšľaháte pusinku na pevné vrcholy, vložíte do nej trochu kukuričného škrobu aj destilovaného bieleho octu. Vieme, že to znie zvláštne, a vy nechcete, aby vám dezert chutil ako po octe, ale verte nám, že ocot ani neochutnáte a textúra vašej pusinky bude ohromujúca!

Nakoniec pripravený na pečenie tohto receptu na koláč s citrónovou pusinkou

podávaný recept na koláč s citrónovou pusinkou Tara Rylie / Kaša

Keď je pusinka pre tento recept na koláč s citrónovými pusinkami hotová, rozvaľkajte ju na vrchu náplne a rozotrite ju malou ofsetovou stierkou alebo lyžičkou. Uistite sa, že sa pusinka dotýka okrajov kôrky všade okolo formy na koláče, pretože to pomôže vašej pusinke plakať po upečení. Pečieme približne 20 minút, kým snehová pusinka nezačne vyzerať toastovo.

Najťažšou časťou tohto receptu na koláč s citrónovou pusinkou je čakanie

recept na koláč s citrónovou pusinkou hotový Tara Rylie / Kaša

Keď ste hotoví, namiesto vybratia koláča z rúry jednoducho vypnite oheň a prasknutím otvorte dvere. Toto umožňuje receptu na koláč s citrónovou pusinkou pomaly klesnúť na izbovú teplotu, čo mu pomôže zabrániť praskaniu. Po tridsiatich minútach premiestnite koláč na drôtený chladiaci stojan a nechajte ho úplne vychladnúť na izbovú teplotu. A na záver posledný krok ochladenia: Vložte koláč do chladničky odkrytý a nechajte ho dve až tri hodiny stuhnúť, až potom ho nakrájajte a podávajte.

Tento recept na koláč s citrónovou pusinkou je ideálny na jar5 z 41 hodnotení Vyplňte 202 Print Voláme všetkým milovníkom citrónu! Tento recept na koláč s citrónovou pusinkou je snom milovníka dezertov. Má chrumkavú grahamovú kôrku, ktorá sa dokonale spája s koláčovou náplňou. Čas prípravy 1 hodina Čas varenia 3,5 hodiny Porcie 10 plátkov Celkový čas: 4,5 hodiny Zloženie
 • 2 šálky (10 uncí) grahamových sušienok
 • 1 ¾ šálky cukru, rozdelený
 • ½ šálky mandlí
 • 1 tyčinka (4 unce) + 2 lyžice masla, rozdelené
 • 5 vajec, žĺtky + biele oddelené
 • 1 ½ šálky vody
 • ⅓ šálky + ½ čajovej lyžičky kukuričného škrobu
 • Sp lyžičky soli
 • ½ šálky citrónovej šťavy
 • Kôra z jedného citróna
 • 2 lyžice masla, izbová teplota
 • ½ čajovej lyžičky zubného kameňa
 • ¼ lyžička destilovaného bieleho octu
Smery
 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov Fahrenheita. 9-palcovú formu na koláče natrite sprejom na varenie.
 2. Pripravte si krustu z koláča tak, že do kuchynského robota dáte grahamové krekry, ¼ hrnčekového cukru a mandle. Pulzujte, kým sa nevytvorí jemná drť. Roztopíme jedno tyčinkové maslo a pridáme do kuchynského robota. Pulzujte vysoko, kým drobenka nevyzerá vlhká a nezačne sa sťahovať. Nalejte zmes s mrveničkou do pripravenej panvice a pevne a rovnomerne stlačte do dna a po bočných stranách panvice.
 3. Chladnite 30 minút, kým nie sú pevné na dotyk. Na peru položte pergamen, na pergamen položte závažie na koláče (alebo namiesto závažia použite 8-palcovú tortovú formu) a kôru pečieme 20 minút. Pred odstránením závaží a naplnením tvarohu nechajte kôru mierne vychladnúť.
 4. Počas chladenia kôry pripravte náplň rozšľahaním žĺtkov dohromady v strednej miske. Odložiť.
 5. V stredne veľkom hrnci zmiešajte vodu, 1 šálku cukru, ⅓ šálky kukuričného škrobu, soľ, citrónovú šťavu a citrónovú kôru. Varte približne 5 minút a občas šľahajte, kým zmes neprebubláva a nie je hustá, takmer gélová.
 6. Znížte teplotu na minimum a temperujte zmes so žĺtkami pomalým prúdením približne pol šálky citrónovej zmesi do vaječných žĺtkov. Potom pomaly za stáleho šľahania pomaly nalejte temperovanú zmes späť do rozohriatej citrónovej zmesi. Po zmiešaní zvýšte teplotu na stredne nízku teplotu a pokračujte v varení zmesi, kým okraje nezačnú vrieť.
 7. Odstavte z plameňa a zašľahajte zvyšné 2 lyžice masla, kým sa nespoja. Nalejte plnku do predpečenej koláčovej kôry a odstavte.
 8. Zálievku na pusinky začnite vložením bielka a zubného kameňa do misy stojaceho mixéra vybaveného metličkovým nástavcom. Beat na stredne vysokej rýchlosti, kým sa nevytvoria mäkké vrcholy.
 9. Pridajte zvyšnú ½ šálky cukru po 1 polievkovej lyžici a po každom pridaní šľahajte 20 sekúnd. Pokračujte v šľahaní, kým pusinka nedosiahne pevné vrcholy a nebude mať lesklý vzhľad.
 10. Pridajte zvyšnú ½ čajovej lyžičky kukuričného škrobu a ocot na pusinku a ručne ich preložte špachtľou.
 11. Na vrch náplne naskladajte pusinky a rozložte ich malou ofsetovou stierkou. Uistite sa, že snehová pusinka pokrýva celú náplň a je v jednej línii až do kôry. Pečieme koláč 20 až 25 minút, kým nie je pusinka zlatohnedá.
 12. Vypnite rúru a prasknite dvierka rúry, aby pusinka pomaly vychladla. Po 30 minútach premiestnite panvicu na drôtený chladiaci stojan a nechajte ďalších 30 minút vychladnúť. Keď je panvica na dotyk chladná, premiestnite ju do chladničky a nechajte 2 až 3 hodiny stuhnúť. Zatiaľ ich nezakrývajte - koláč je stále teplý a vlhkosť spôsobí, že pusinka bude plakať.
 13. Akonáhle nastavíte, nakrájate, podávate a tešíte sa! Tento koláč je najlepší v ten pravý deň, keď sa upečie, pretože pusinka dobre neochladí. Ak sa chystáte skladovať, skladujte ho vo vzduchotesnej nádobe v chladničke čo najkratšie.
Výživa
Kalórie na porciu 463
Celkový tuk 21,6 g
Nasýtený tuk 10,1 g
Trans-tuky 0,6 g
Cholesterol 116,6 mg
Sacharidy spolu 63,8 g
Vláknina 1,9 g
Cukry spolu 42,7 g
Sodík 223,1 mg
Bielkoviny 6,0 g
Zobrazené informácie sú odhadom spoločnosti Edamam na základe dostupných prísad a prípravkov. Nemalo by sa to považovať za náhradu za radu odborníka na výživu. Ohodnoťte tento recept