Trik na zvlhčenie tureckých hamburgerov

Tuekry hamburgery

Zatiaľ čo morčacie hamburgery môžu byť nižšie v tukoch aj kalóriách ako hamburgery vyrobené z mletého hovädzieho mäsa (a dokonca aj Nemožný burger ), ich celková zdravosť môže byť nákladná - morčacie hamburgery, ak nie sú správne uvarené, môžu byť nakoniec veľmi suché. A kto sa chce zahryznúť do tvrdej a suchej placky? Pokiaľ ide o trik, ako zabezpečiť, aby morčacie hamburgery zostali vlhké a šťavnaté, obrátili sme sa na odborníkov na morky v spoločnosti Jennie-0.


Aké je teda tajomstvo udržania toho morčacieho hamburgera vlhkého? Zdá sa, že je to trochu neintuitívne: pridajte trochu tuku. No, super, máme tu prínosy pre zdravie, však? Prečo nielen nevyhodiť moriaka a vrátiť sa k hovädziemu mäsu? Nie tak rýchlo - tuk, o ktorom hovoria, je trochu oleja, 2 lyžice na kilogram mäsa. Aj keď Jennie-O navrhuje olivový olej, môžete použiť aj iný podobný olej kokos , hroznový, alebo arašidový. Ak chcete pridať trochu chuti spolu s vlhkosťou, môžete tento olej použiť na popraženie nasekanej cibule a jej zloženie do mletého moriaka predtým, ako z neho urobíte karbonátky.Okrem pridania oleja existujú a ešte pár tipov na prípravu morčacích hamburgerov, ktoré im majú pomôcť zostať pri varení vlhké. Dajte pozor, aby ste mäso nezmiešali, pretože by mohlo dôjsť k jeho otužovaniu. Tvarohové placky tvarujte rovnomerne na 1/2-palcovú hrúbku, aby sa varili rovnomerne namiesto sušenia na okrajoch. Nechajte svoje karbonátky studené, kým nebudete pripravení na ich prípravu. Ak ich už máte na grile alebo na panvici, nestláčajte ich stierkou, pretože tak dôjde k vytlačeniu štiav, a pokúste sa ich otočiť iba raz, pretože častejšie obracanie môže spomaliť proces varenia - čím dlhšie vaše morčací burger potrebuje varenie, tým suchší bude. Akonáhle je váš hamburger uvarený (165 stupňov na mäsovom teplomere), nechajte ho niekoľko minút odpočívať, aby sa šťavy rovnomerne rozložili po celom hamburgeri.
Teraz, keď je váš morčací hamburger lahodne vlhký, šťavnatý a pripravený na konzumáciu, prečo si ho nevydvihnúť o čosi s epickými polevami? Dobre, možno nahromadené na koreninách a syr a slanina nie sú najzdravšími doplnkami vášho zdravého hamburgeru, ale bolo by to celkom chutné.

napodobňovač pápežský kurací sendvič