Pravda o najsilnejšom pive na svete, ktoré sa vypredalo za 1 deň

Barman nalievajúci pivo v krčme BrewDog Hollie Adams / Getty Images

Možno si pamätáte z triedy zdravia alebo edície vodičov, že pokiaľ ide o obsah alkoholu, štandardnou dávkou alkoholu je jedna plechovka s objemom 12 uncí. pivo , jeden päťdňový pohár vína alebo jeden panák alkoholu (cez Národné ústavy zdravia ). No, môžete zabudnúť na všetko, čo ste sa naučili, pokiaľ ide o najsilnejšie pivo na svete, ktoré varilo tímové úsilie škótsky beermaker BrewDog a Schorschbräu z Nemecka. Pivo, Eisbock s názvom Strength in Numbers, vydané vo štvrtok 17. septembra, sa okamžite vypredalo v ten istý deň (prostredníctvom Fox News ).


Eisbocks sú jedinečný druh piva, ktorý v Spojených štátoch ani zďaleka nespĺňa definíciu „piva“. Ak chcete pripraviť eisbock, začnite s nemeckým pivom Bock: sladový tmavo-jantárový ležiak s objemovým alkoholom (ABV) 6 alebo 7 percent (prostredníctvom Chmeľová kultúra ). Potom pivo zamrazte a odstráňte kúsky ľadu. Ľad obsahuje iba vodu, pretože alkohol mrzne okolo 173 stupňov pod nulou (cez Populárna veda ). To je mimochodom diskvalifikujúci eisbock ako pivo v USA. Ak z varenia vyberiete vodu, destilujete ju. To z toho robí tvrdý alkohol v očiach federálov (via Philadelphia Inquirer ).37 dolárov za fľašu najsilnejšieho piva na svete

Fľaše sily v číslach, svet Twitter

Importované eisbocks sa predávajú v niektorých štátoch a môžu mať ABV 14 percent (via Celkom víno ). Je ťažké si predstaviť, aké pivovarské kroky alebo zlé kúzla sú potrebné pre BrewDog a Schorschbräu, aby vytvorili nový rekord ABV v pive: 57,8 percenta. Dva pivovary predali mimoriadne silný ležiak vo Veľkej Británii za ekvivalent 37,40 USD za fľašu. Dolu dolu naraz a pravdepodobne budete cítiť popáleniny. ABV Strength in Numbers predstavuje takmer 116 proof, čo je viac ako štandardná whisky (alebo „whisky“, ako to hovoria Škóti).
Tento úspech sa dostavil napriek pandémii COVID-19, pretože sa oba pivovary rozhodli dať hlavy dokopy po tom, čo sa v poslednom desaťročí uchádzali o pivo s najvyššou hodnotou ABV. (Vďaka COVID-19 sa počas vytvárania sily v číslach vlastne nedotkli žiadne hlavy. Sládkovia spolupracovali na Zoom.) BrewDog v krátkosti získal prvenstvo v alkoholových pretekoch v zbrojení v roku 2009, keď produkoval 32-percentný eisbock s názvom Tactical Nuclear Penguin. Pred spojením síl súperili Schorschbräu so svojím Schorschbock 57 - ako v 57 percentách (cez Populárna veda ). Aby sa zvýšila sila v číslach, oba pivovary začali s 26-percentným eisbockom BrewDog, ktorý stárol v sude s whisky 10 rokov.