Tu je dôvod, prečo by ste svoj instantný hrniec nemali používať ako gril

 Instant Pot Stephanie Frey/Shutterstock Samantha Sied


Len málo spotrebičov je tak všestranných ako Instant Pot. Môžete ho použiť na pomalé varenie, tlakové varenie alebo sous vide. Novšie modely ako Instant Pot Duo Crisp majú dokonca funkcie vzduchovej fritézy na hnedé a chrumkavé jedlá (za Instant Pot ). Je však niekoľko vecí, na ktoré by ste svoj Instant nemali používať – napríklad grilovanie.Kto by nemal rád grilované jedlá? Leto nie je ono bez grilovaného kukuričného klasu, huby portobello alebo vášho obľúbeného mäsa. Tieto zuhoľnatené grilovacie línie a dymová chuť sú hlboko uspokojujúce. Môžete byť v pokušení pripraviť si svoje obľúbené grilované jedlá vo svojom instantnom hrnci z pohodlia, najmä ak máte ten s pokrievkou fritézy. Žiaľ, ani klasický instantný hrniec, ani veko jeho fritézy nie sú vhodnou náhradou grilu. V skutočnosti to môže byť jeden z top grilovacie chyby ktoré ľudia vyrábajú. Dôvod je jasný, keď zvážite, ako jednotlivé spôsoby varenia fungujú.
Klasický instantný hrniec vyniká v používaní pary na veľmi rýchle varenie jedla. Povedala to vývojárka receptu Elizabeth Barbone Správy NBC : 'Jedlo sa varí pri vysokom tlaku, takže vás nepoteší, ak máte radi iba chrumkavé jedlá.' Zatiaľ čo modely s vekom fritézy môžu zhnednúť jedlo a urobiť ho chrumkavým, grilovanie je podľa NBC News stále obmedzením. Vzduchová fritéza Instant Pot sa nespolieha na paru, no grilovanie stále nedokáže.

Ako sa grilovanie líši od smaženia na vzduchu

 Grilovanie kukurice Dmitrij Naumov/ShutterstockAk si chcete vyskúšať grilovanie s poklopom fritézy Instant Pot, možno budete chcieť najskôr zvážiť, ako funguje grilovanie zo starej školy. Myslite na vonkajší gril. Jedlo položíte na kovový stojan nad plameň alebo iný zdroj tepla. Oheň varí pomocou teplôt až 500 stupňov Fahrenheita spod stojana, cez Ako veci fungujú . Priamy plameň alebo teplo pri kontakte spáli a spáli vonkajšok, napr Varenie Svetlo . Je to úplne odlišné od toho, ako funguje veko vzduchovej fritézy Instant Pot Duo Crisp, pretože zdroj tepla sa nachádza vo veku. Pri varení na akejkoľvek fritéze ventilátor cirkuluje teplo, ktoré funguje skôr ako v konvekčnej rúre než na grile. US News and World Report . Keďže tento spôsob varenia sa spolieha skôr na cirkuláciu vzduchu než na priame teplo a plameň, výsledky sú odlišné.

Navyše, spálené a dymové príchute spojené s vonkajším grilom nie sú niečo, čo môžete získať z instantného hrnca alebo vzduchovej fritézy. Ak chcete získať túto chuť, musíte variť s plameňom, pretože dymivosť pochádza z kontaktu s dymom Sci Tech Daily , alebo prinajmenšom liatinovú panvicu na plynovom sporáku. Aj keď grilovanie nie je silnou stránkou vášho Instant Pot, stále existujú stovky ďalších jedál, ktoré s ním môžete pripraviť. veľa trikov na ľahké varenie mnohé z vašich obľúbených jedál ho používajú.