Tu je rozdiel medzi Masou a kukuričnou múkou

 Muži pracujúci na masa harina Tonhio411/Shutterstock Vedran Maslovar


Ste fanúšikom mexickej kuchyne? Je ťažké nebyť ním, pretože tradičné mexické jedlo je typicky živé, farebné, čerstvé, chutné a často dosť korenisté, čo je jeden z dôvodov, prečo ho ľudia milujú. A predpokladajme, že pravidelne navštevujete mexické alebo texasko-mexické reštaurácie a žujete čokoľvek guacamole a torta na nachos a taquitos. V tom prípade poznáte hviezdu mexickej gastronómie – skromnú tortillu. Nejde však len o obyčajnú tortillu, pretože mexické tortilly sa tradične vyrábajú výlučne z kukurice (cez Severné kura ).Áno, to je kukurica! Kukurica je základom pre mexické tortilly, ktoré sa potom používajú na prípravu širokej škály tradičných jedál, ako sú tacos, quesadillas , burritos, fajitas a chimichangas. A popularita tortíl je taká obrovská, že Mexičania zjedia denne asi 300 miliónov kukuričných tortíl, čo je ohromujúce číslo (na Adam ). Bez kukurice by zrejme nebola žiadna mexická kuchyňa. Smrek žerie uvádza, že v Mexiku sa táto všestranná plodina najčastejšie používa na výrobu hominy, masa hariny, kukuričnej múky a kukuričnej múky. A hoci existujú rozdiely medzi každým z nich, masa a kukuričná múka sú tie, ktoré mätú ľudí najviac zo všetkých, takže sa poďme pozrieť na niektoré pozoruhodné rozdiely medzi týmito dvoma kukuričnými produktmi.
Masa sa vyrába z nixtamalizovanej bielej kukurice, zatiaľ čo kukuričná múka sa vyrába mletím žltej kukurice

 Kukurica a kukuričná múka AtlasStudio/Shutterstock

O kukuričnej múke ste už určite počuli, aj keď s ňou môže byť situácia trochu iná čas . Sú tortilly vyrobené z kukuričnej múky alebo masa? Čo presne sú oboje a ako sa líšia? Epikurický uvádza, že masa harina je druh múky pochádzajúci z 50. rokov minulého storočia a vyrába sa z nixtamalizovanej kukurice. Ak je to pre vás všetko po grécky a pýtate sa, čo je to nixtamalizácia, je to „tradičný proces prípravy kukurice, pri ktorom sa sušené zrná uvaria a namáčajú v alkalickom roztoku, zvyčajne vo vode a vápni potravinárskej kvality (hydroxid vápenatý)“ (cez Medzinárodné centrum na zlepšenie kukurice a pšenice ).MasterClass odhaľuje, že masa harina zmiešaná s vodou sa stáva masa, ktorá je základom jedál, ako sú gorditas, pupusas a tamales. Môže sa použiť aj na zahusťovanie rôznych dusených pokrmov a polievok. Kukuričná múka je na druhej strane prášok vyrobený mletím žltej kukurice. Na rozdiel od toho sa masa zvyčajne vyrába z bielej kukurice, ktorá sa potom nixtamalizuje, ale existujú aj iné typy masy vyrobené z modrej alebo žltej kukurice.

A čo bolo skôr, masa alebo kukuričná múka? Masa je oveľa staršia, siaha až k Mezoameričanom. Na záver povedzme, že masa aj kukuričná múka sú skvelé produkty – použite kukuričnú múku rovnako ako bežnú múku a použite masu na prípravu chutných tortíl, alebo si vyskúšajte výrobu tradičných venezuelských kukuričných koláčov tzv. arepas .


Kategórie ako jedlo jesť