Nevypovedaný pôvod míchaných vajec

praženica

Existuje toľko lahodných spôsobov, ako si pochutnať na vajciach - môžete ich pošírovať, vyvárať, nechať ich príliš ľahko alebo z nich vyrobiť omeletu na mieru. The Potravinová sieť navrhuje chutné pečené vajíčko z talianskej klobásy, ktoré chceme začať pripravovať práve teraz. Medzi chutné jedlá patrí sušené paradajky, klobása, kozí syr a bazalka. Môžete si tiež pripraviť chutnú praženicu z kimchi so sezamovým praženým vajcom, a to tak, že použijete zvyšky ryže, ktoré máte v chladničke.


Ale náš obľúbený spôsob, ako si ich vychutnať, je zďaleka jedna z klasík: praženica. Milovaná základňa na raňajky môže sprevádzať slaninu alebo si ju dať k sendviču s klobásou. Príprava tejto skorej rannej pochúťky je tiež super ľahká a časovo nenáročná. Kto však bol prvým človekom, ktorý skutočne vytvoril praženicu? Bolo zdokumentované, že starí Rimania vyrábali miešané vajcia pred stáročiami, ako uvádza Odkaz .História miešaných vajec

praženica

Starí Rimania boli zrejme tiež prvou skupinou, ktorá pripravila naše ďalšie obľúbené raňajkové jedlo, omelety. Ale keď boli Rimania nútení opustiť Európu, myšlienka raňajok s nimi podľa nich smutne zostala Dobrú chuť . Počas stredoveku by Európania jedli väčšinou iba dve jedlá namiesto troch. Predpokladalo sa, že je gluténové jesť pred večerou - čo znamená, že náš dnes už milovaný brunch nikdy nebol možný. Raňajky zvykli jesť iba robotníci, deti a starší ľudia.
Avšak Odkaz poznamenal, že neskôr v 14. storočí bola vydaná talianska kniha s názvom Kuchárska kniha , spomenul miešané vajcia: „O pražených, pražených a pražených vajciach je toho známe toľko, že o nich nie je potrebné hovoriť.“ To je všetko! Dnes si toto chutné a sýte jedlo pochutnávajú v domácnostiach po celom svete a zdá sa, že by sme mali starým Rimanom ďakovať za dar nadýchaných praženičiek.