Nevypovedaná pravda A.1. Omáčka

Obrázok A.1. omáčka Monica Schipper / Getty Images

A.1. Omáčka známa tiež ako A.1. Steak Sauce, tiež známa ako „steaková omáčka“, pretože podobne ako Kleenex, Xerox a Band-Aid, A.1. značka sa stala synonymom steakovej omáčky. Iste, existuje pepřová omáčka, pikantné chimichurri alebo omáčka z červeného vína, ale ak si pýtate fľašu steakovej omáčky, dostávate A.1., Nech sa vám páči alebo nie.


Predpokladajme, podobne ako iné ikonické značky, A.1. dal svojim klasickým hranatým fľašiam premenu, možno sa pokúsil rozladiť hrubé písmo alebo slogan „originálna omáčka“, no, to by jednoducho nevyzeralo celkom správny . Je to steaková omáčka, absolútny protiklad kultúry hipsterského stravovania. Vyzerá to ako časová kapsula, chutí to ako časová tobolka a je to v pohode, ako to je, ďakujem pekne. Prečo sa však nazýva niečo, čo znie ako veľkosť zásobníka na kopírovanie? A bolo to skutočne, ako tvrdí štítok, „založené v roku 1862“? Spoznajme svojho priateľa, stále spoľahlivého A.1., O niečo lepšie, však?A.1. Omáčku vymyslel Henderson William Brand

A1 vymyslel Henderson William Brand

A.1. Omáčka bola prvýkrát vynájdená používateľom Henderson William Brand , osobný kuchár pre kráľa Juraja IV. v rokoch 1824 až 1831. Kráľ Juraj údajne ochutnal omáčku a vyslovil svoj súhlas vyslovením „A1.“ Henderson William Brand sa narodil v Durhame v meste na severovýchode Anglicka a bol synom krčmára a sládka Thomasa Branda. Aj keď nikto nevie s istotou, či mladý William Henderson Brand pracoval v kuchyni svojho otca, zdá sa to pravdepodobné, pretože v útlom veku 12 rokov pracoval v kuchyni princa regenta ako „kuchár“. Princ regent, známy ako gastronóm s chuťou pre vynikajúcu kuchyňu, sa stal kráľom Georgom IV. V roku 1820 a Henderson William Brand prešiel krátko od pečenia k „ústam“, čo je pozícia podobná šéfkuchárovi.
Značka neskôr zverejní aktualizovanú verziu aplikácie Simpsonov kuchár , v tom čase populárna kuchárska kniha, a v roku 1835 založil obchod v Londýne. Jeho prvé dva produkty boli Essence of Chicken a Essence of Beef. Po vyhlásení bankrotu, rebrandingu a obchodovania ako „H.W. Brand, „Brand bol menovaný za kuchára a manažéra kuchyne na Medzinárodnej výstave v roku 1862 v Londýne, kde debutoval„ Brand's International Sauce “, kde bola, prekvapivo, zaradená do skupiny A1.

A.1. Prísady do omáčky pomohli skryť chuť starého hovädzieho mäsa

A.1. prísady na steakovú omáčku

Pre omáčku, ktorá existuje v takej či onej podobe od roku 1862, A.1. má celkom neprekvapujúci zoznam zložiek, až na pár výnimiek. Medzi nimi je pozoruhodná hrozienková pasta, H.W. Geniálny ťah značky, ktorý sa odvtedy používa v iných omáčkach a v pripravovaných jedlách. Antioxidanty v hrozienkach pomáhali spomaliť rozpad hovädzieho mäsa v dňoch pred chladením, ale tiež pomohol maskovať chuť rozpadajúceho sa hovädzieho mäsa. Zdá sa, že ani králi neboli v 60. rokoch 18. storočia príliš kráľovskí, aby nezjedli nejaký funky steak.Destilovaný ocot má tiež užitočnosť presahujúcu chuť: je to najstarší tenderizer na mäso na svete . Pri prvom vzniku A.1. Omáčka používala drahší sladový ocot. Staršie verzie omáčky tiež namiesto pomarančového pyré používali oranžovú marmeládu. Korenie a bylinky sú samozrejme obchodným tajomstvom. Dá sa dosť dobre povedať, že v H.W. V deň značky nebol kukuričný sirup, karamelová farba, príp xantámová guma . Ak je myšlienka jesť o niečo menej spracovanú, police stabilizovanú verziu A.1. láka vás, skúste toto recept na mačku.

A.1. Materská spoločnosť Sauce vyrába populárny ázijský doplnok výživy

Steak omáčka A1 doplnok výživy pre materskú spoločnosť Facebook

Kraftové jedlá vlastnia licenciu pre Nabisco , ktorá obsahuje licenciu pre A.1. značka v Severnej Amerike a materská spoločnosť pre Brand & Co, Cerebos, vyrába A1 vo Veľkej Británii . na vývoz na európske a ázijské trhy. Steaková omáčka však nie je najobľúbenejším produktom spoločnosti Brand & Co.Esencia kuracieho mäsa , doplnok výživy vyrobený z kuracieho mäsa, je v Ázii veľmi populárny a často sa o ňom hovorí ako o „mozgové tonikum“ ktoré môžu pomôcť pri štúdiu a kognitívnom vývoji. Značka najskôr vyvinula recept na chorého kráľa Juraja IV. Počas práce v kráľovskej kuchyni vytvoril Brand pre kráľa zdravotné tonikum na báze kuracieho mäsa, ktoré potom predával verejnosti. Monarchia vydal kráľovský rozkaz na produkt 1897 , v zásade schvaľujúcou značku Essence of Chicken, a produkt bol pôvodne exportovaný do Ázie v 20. rokoch 20. storočia.

Essence of Chicken bol predmetom niekoľkých Klinické štúdie a štúdie merať všetky možné účinky na kognitívne funkcie a skutočne sa zistilo, že poskytuje merateľné výhody. Pokiaľ ide o A.1. jeho jedinou výhodou sa zdá byť chuť.

A.1. Omáčka v roku 2014 zo svojho názvu vypustila „steak“

A.1. Omáčka klesla Facebook

Skupina Kraft Foods upustil od „steaku“ od názvu ikony kultovej steakovej omáčky v roku 2014 a po päťročnej neprítomnosti oznamujúcej rozdelenie ju priniesol späť do éteru televíznej reklamy. Prečo bola A.1. steaková omáčka už nielen na steak? Spomedzi živočíšnych bielkovín konzumovaných doma je hovädzie mäso na ústupe, zatiaľ čo kuracie mäso rastie. Od roku 2014 bolo 65 percent A.1. omáčka bola slathered na steaku a nie na inom zdroji bielkovín. Jednoznačne bola potrebná zmena, ak sa A.1 chystá potlačiť klesajúcu popularitu hovädzieho mäsa. Propagácia A.1. ako omáčka, ktorá môže byť súčasťou, ako uviedla reklamná kampaň, „takmer všetko“, bol spôsob, ako pomôcť upevniť dlhodobé prežitie značky vo svete meniacich sa spotrebiteľských návykov a chutí.

najlepšia príchuť pop koláča

Zmena názvu však v skutočnosti bola posunom späť k pôvodnej značke a názvu spoločnosti A.1. A.1. iba pridal biftek k svojmu názvu v 60. rokoch 20. storočia v zásadnom posunu k hovädziemu mäsu, ale bol prvý krát uvedený na trh ako vysoko kvalitná, viacúčelová „pikantná omáčka odlišná od akejkoľvek inej, ktorú ocenia waleskí pestríci, grilovaný morský rak a anglické baranie kotlety“.

A.1. Omáčka klesá v popularite

A.1. Omáčka klesá v popularite

Mohla by sa však značka značky A.1 zmeniť z „A.1. Steak omáčka „až“ A.1. Omáčka už nebude dúfať, že pescatariáni nalejú trochu A.1. na ich rybích tacos a viac o tom, že steaková omáčka celkovo stráca na popularite ? Po prvé, kvalita mäsa sa od 60. rokov obľúbenosti steakovej omáčky výrazne zlepšila a potreba maskovania nekvalitného hovädzieho mäsa omáčkou klesla. Certified Angus Beef bol založený v roku 1978 a vkus spotrebiteľov sa zmenil, pretože farmári spĺňali stále vyššie štandardy. Časy kráľa Georga maskujúce chuť mierne zatuchnutého hovädzieho mäsa omáčkou sú už dávno preč.

Ďalším faktorom poklesu A.1. Omáčka je taká, že kuchárom sa to celkovo nepáči, a hostia si kuchárov vážia. Najmä v špičkovej reštaurácii, kde šéfkuchár skladá celé jedlo - počítajúc do toho akýkoľvek druh omáčky. Dať veľký glóbus A.1. na suchom veku by oko v kuchyni zdvihlo minimálne pár obočí.

Aj keď A.1. Omáčka bola vynájdená vo Veľkej Británii, tam sa už nepredáva

Fotografia reklamy na omáčku HP Obrázkový príspevok / obrázky Getty

Aj keď A.1. Omáčka má najviac príbeh neuveriteľne britského pôvodu, nie je vo Veľkej Británii všeobecne dostupný a namiesto toho sa tam vyrába iba na export. A.1. bol tiež známy ako „A1“ bez dvoch období, ktoré sa používajú na americkom štítku, a bol v 70. rokoch vyradené z britských supermarketov . Aj keď A.1. je možno jedinou americkou verziou hustej steakovej omáčky, trh 'hnedej omáčky' vo Veľkej Británii je dosť konkurenčný s možnosťami ako HP, Daddie's, Heinz Ideal a Fletcher's Tiger Sauce, ktoré sa uchádzajú o pozornosť nakupujúcich. Omáčka HP - kedysi vyrobená v Británii, ale teraz vyrobená v Holandsku - účty za 71 percent trhu s hnedou omáčkou vo Veľkej Británii. A.1./A1 jednoducho nemohol držať krok s konkurenciou.

Niekedy nájdete importovanú americkú A.1. omáčka vo väčších supermarketoch v Británii. A čo sa týka otázky, je hnedá omáčka a steaková omáčka to isté? Nikto nemá konkrétnu odpoveď, ale zdá sa, že hnedá omáčka obľúbený pri raňajkách , zatiaľ čo nie príliš veľa ľudí pripravuje steakovú omáčku na hrianke.

Prázdne fľaše A.1. Omáčka sa stále záhadne objavovala v knižnici v Ohiu

Omáčka A.1 v tajomstve knižnice Ohio Facebook

V roku 2017 si v meste Avon Lake v štáte Ohio nechala neidentifikovanú osobu so záhadným motívom ponechanie prázdnych fliaš A.1. uložené v rôznych priestoroch verejnej knižnice. Zamestnanci našli prvú fľašu v časti s novinami a potom až O 40 viac sa objavili skryté za knihami a rastlinami v knižnici. Všetky boli čisté, prázdne a štítky boli odstránené. Monitorovacie video z knižnice neodhaľovalo záhadného lístočka.

Zamestnanci knižnice sa domnievali, že fľaše boli použité na pašovanie alkoholu, ale to neobstálo v zápachovej skúške. Fľaše voňali iba štipľavou A.1. Omáčka, a nie z alkoholu. Pracovníci knižnice vylúčili tínedžerského vinníka, pretože sa zdalo, že fľaše zostali v prvej polovici dňa. Aj keď to nemusí byť pre najnapínavejší príbeh Nevyriešené záhady , prípad záhadnej A.1. fľaše verejnej knižnice Avon Lake zostávajú otvorené.

Nicki Minaj sa dopustila faux pas používania A.1. Omáčka v elegantnom steaku

Nicki Minaj využila A.1. v steakhouse Dimitrios Kambouris / Getty Images

V roku 2013 rapper Nicki Minaj jedol o Dobre , špičkový steakhouse v západnom Hollywoode v Kalifornii. Ceny spoločnosti Boa za steak sa začínajú na 40 dolárov za malý filet a uvedenie steakovej omáčky na drahý steak sa dá považovať za urážku šéfkuchára. Nicki Minaj zjavne pochoduje do rytmu vlastného bubna, pretože mala niekoho z jej sprievodu, aby jej zaobstaral fľašu A.1. akonáhle sa posadila (cez TMZ ). Keď zástupca pre A.1. Omáčka videl TMZ „Paparazzi zábery, povedali celebritám:„ Sme veľmi radi, že Nicki Minaj miluje našu omáčku rovnako ako my a jej hudba. Aby sme sa uistili, že už nikdy nebude bez omáčky, poslali sme Nicki niektoré z našich A.1. Originálna steaková omáčka. “

Nicki Minaj nie je jedinou celebritou, ktorá miluje A.1., Aj keď niektorí gurmáni môžu považovať steakovú omáčku za trochu gauche. Spevák John Legend odhalené pre Postmata že jeho slávny gurmánsky manžel, Chrissy Teigen , miluje veci. Teigen podľa všetkého omylom zadal objednávku spoločnosti Postmates na 25 fliaš A.1. namiesto piatich. K Teigenovej láske k A.1. Povedal Legend: „Chrissy trvá na tom, aby pre svoj steak mala A1, bez ohľadu na to, ako je to pre všetkých ľudí so steakom rúhačské.“

A.1. Omáčka pripravila na Deň otcov sviečky s vôňou mäsa

A.1. vyrobené sviečky s vôňou mäsa Facebook

Domáce vône zvyčajne patria do kvetinovej alebo bylinnej rodiny: tekvicové korenie , vanilka , jazmín atď. V roku 2018 však A.1. Spoločnosť Sauce sa rozhodla uviesť do predaja odvážny nový svet domácich vôní rad sviečok s vôňou mäsa na Deň otcov. Sviečky boli vyrobené tak, aby drahý starý otec nemusel „robiť všetko na varenie, aby získal výdatnú vôňu“. Sviečky mali tri mäsové príchute, alebo lepšie povedané vône: Original Meat, Backyard BBQ a Classic Hamburger. Aj keď boli veľmi nezvyčajné, sviečky sa ukázali ako veľmi populárne a vypredané za jeden týždeň - doteraz neboli naskladnené. (Prepáčte, oteckovia, ktorí zmeškali.)

A.1. nie je prvou alebo jedinou značkou potravín, ktorá sa pustila do podnikania v oblasti sviečok. KFC uviedla na trh limitovanú edíciu sviečka s vôňou omáčky v roku 2019, ako aj veľmi limitovaná edícia série SPF 30 krém na opaľovanie, ktorý voňal ako vyprážané kura v roku 2016. Na podporu Autism Speaks vydal Biely hrad dokument Originálna sviečka s vôňou posúvača v roku 2014 a McDonald's predstavila vo februári 2020 svoju sviečku s vôňou hamburgerov. Taco Bell sa zdalo, že sa s týmto nápadom pohrávajú už v roku 2011, ale zdá sa, že z toho nič nebolo.